Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (16)


Recommended Posts

Gabi, cum faci blatul pentru tarta? Ai o tava speciala sau - stiam de la mama - pui fasole pe balt, pe o foaie de copt si apoi dai la cuptor? Iaurtul l-ai facut cu gelatina sau? Pe fructe ai pus o gelatina speciala pentru asa ceva? (nu stiam ca exista, dar am vazut vorbinsu-se mai sus)

In concluzie...vreau si eu reteta.

 

Oana [gravi] 34+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+

 

 

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Hmmm...ce ma fac io daca nu-mi revine pofta de dulce nici dupa ce nasc?
id="quote">id="quote">

 

MIha, pai la ce sunt buni prietenii? Daca ai nevoie vreodata sa degustam/terminam o prajitura...aici suntem![;)]

 

Oana [gravi] 34+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+

 

 

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela , e imposibil sa nu iti revina pofta de dulce [:D]

 

Oana , am facut blatul din aluat de pandispan ,nu am tava speciala de tarta ,dar e pe lista de viitoare achizitii in bucatarie , iar in iaurt am pus gelatina si deasupra Tort-gelee de la dr Oetker

 

Vezi aici mai multe explicatii

 

GABI ,de 3 ori mamaid="blue">

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, hehe, in primul trimestru eu tare speram sa nu-mi revina pofta de mincat dulciuri, ca sa ma pot si eu tempera cit de cit. [:D] Dar n-a fost sa fie. Greturile au plecat, iar in locul lor a venit vechea pofta de dulciuri. [yum] Sa vezi cind alaptezi mai ales, ce chef de dulce ai, nu te ingrijora, o sa-ti revina vechea prietena. [:D]

 

Gratiela, wow, ce bunatate ai facut acolo, baga amanunte!

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia si Vlad

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, gabi. Acum sa vad ce fac in we: tarta cu capsune sau tortul diplomat. Si...FELICITARI!!!! Trei iezisori acasa, unul mic-mic si tu esti si gospodina. Eu luna asta imi iau sotul si-l invat una-alta prin bucatarie, ca dupa ce nasc nu cred sa mai am timp. Macar o omleta sa-si poata face singur.

 

Oana [gravi] 34+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+

 

 

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NAtalia,uite ce am gasit la piata..http://good-times.webshots.com/photo/2082012710081950625IKzEjk,asta e laptele condensat din care faci tu bunatati?

Eu nu inteleg ce scrie,dar doamna de la care am cumparat(mi-a adus de la Chisinau)a spus ca este lapte condensat ptr creme.E?

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana,laptele pe care mi-l aducea mie d-na de la Chisinau avea alta eticheta,dar in principiu cred ca e acelasi lucru.S-ar putea ca asta ce-l ai tu sa nu fie caramelizat si sa trebuiasca sa o faci tu.

Speram sa mai fie Natalia prin zona si sa te lamureasca.Daca nu o sa fac eu o poza la cutiile mele de acasa. [;)]

 

Miha[gravi] si Robertid="purple"> id="purple"> [hia]

 

Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...