Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

heeeeeeeeeeelp


Recommended Posts

tatal bebeului meu isi schimba jobu si nu vrea sa mai plateasca pensia alimentara prin mandat postal.. nu vrea sa fac eu cerere de recalculare la instanta si hartiile asa ajunga la noul lui job.. imi zice ca oricum are putin pe cartea de munca.. cica imi da el lunar bani ca si pana acum.. eu nu vreau sa aud de asa ceva.. chiar daca imi vin mai putini bani eu vreau tot prin instanta. nu vreau sa am probleme cu el.. cand i/am zis ca nu a facut ca trenu.. mi/a zis ca am facut acest copil prin frauda. ca el nu l/a vrut.. si nu se va impaca ever cu situatia.. si vorbe urate nici nu a vrut sa/l recunoasca.. de fericire s/a insurat cu priam venita.. etc ce urmareste el de fapt? eu banuiesc. s subiectiva vreau sa aud si pareri impartiale, mai ales de la persoane care s/au confruntat cu asa ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Stabilirea pensiei alimentare e de competenta instantei asa ca e bine ceruta recalcularea tot prin intermediul acesteia..

Asta si pentru ca prin divort s-a creat o situatie mai sensibila intre cei doi parteneri si singura obiectiva si capabila sa actioneze in interesul copilului e instanta de judecata.

Asa ca sa nu faci nici un demers decat prin cei abilitati sa hotarasca...asta e opinia mea.[;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles: cum plateste acum? Din mana sau prin mandat?

Daca vrea din mana, nu-i bai; lasa-l sa plateasca asa. Daca se impotmoleste, cere-i apoi retroactiv; din cate stiu eu, se poate.

Fixeaza insa o suma corecta (adica bunicica) si spune-i ca la prima abatere faci tu ca trenul.

 

poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto] 2006[foto]2007[foto]

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

In primul rand, el s-a tinut de cuvant pana acum, a fost prompt cu banii, a fost "la zi" cu pensia alimentara?

Acuma e posibil sa aiba putin pe cartea de munca, desi lucrurile facute ca la carte sunt mai "sanatoase". Avand in vedere ca nu si-a dorit copilul, tu ai avea incredere sa ajungi cu el "la mica intelegere"?

Nu poti gasi o modalitate sa afli cati bani ia in mana, pt. ca e f. posibil sa te si minta in ceea ce priveste suma adevarata!...

 

 

katie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...