Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

buna fetelor - reteta Vinete prajite


karamia

Recommended Posts

andacosid="red"> eu am mancat la cineva si cu vinete si cu dovlecei si a fost un deliciu.cred ca fac si eu diseara ca mi-ati facut o pofta [pofta]

nu stiu daca sa prajesc legumele inainte.am incercat sa fac si eu o data acesata retea, dar le-am bagat crude la cuptor si au ramas cam tari.banuiesc ca branza trebuie pusa mai tarziu ca altfel devine maronie si putin amara.voi cand puneti branza?

 

 

Cristina in asteptarea mormolocului[amoras]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna, tot citeam pe aici si nu m-am putut abtine sa va spun cum facea mama cind eram acasa vinetele prajite. Cum au spus fetele, se taie felii cu tot cu coaja si se presara cu sare, se lasa la scurs 10 minute. Se storc putin, se dau felie cu felie prin faina si se prajesc pina devin maronii. DUPA PRAJIRE, mama [flo]punea mujdei de usturoi pe fiecare felie si feliute subtiri subtiri de ardei si rosii crude (rondele). Super!

Sunt vedetele sezonului!

 

Laura xxx [copil]Mihai si [copil]Cristian

 

Ramin acestea trei: credinta, speranta si dragostea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce pofta mi-ati facut!!

 

Am sa fac si eu ca am ceva dovlecel in frigider, dar mie de obicei imi iasa uleioase si vinetele si dovleceii, parca absorb tot uleiul din tigaie. Asa va iasa si voua?

Aveti vreun secret sa nu absoarba atita ulei? Le scot pe servetel sa mai absoarba din ulei dar ele tot sint extrem de uleioase :((

 

Preferatii mei la capitolul 'pane' sint ardeii.

Ardei grasi si cu codita rezistenta copti putin cit sa se dea coaja jos, dati prin faina si apoi prin ou.

Sint o nebunie. Orgasm culinar :)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...