Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

legume la gratar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Carmen, ai doua variante: 1. cartofii nedecojiti, spalati bine, se infasoara in folie de aluminiu si se coc pe gratarul incins; apoi se taie in 2 sau in 4, se pune sare, piper, unt si se presara putina verdeata; 2. din folie de aluminiu pusa in 2 sau in 3 se confectioneaza cosulete care se umplu cu un amestec de cuburi de cartofi, morcovi, feliute de ceapa etc. - totul condimentat cu sare si pier dupa gust si stropit cu ulei - acestea se coc pe gratar...

 

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

 

http://community.webshots.com/user/miana_dragnea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de nemary

am mancat la restaurant legume la gratar(vinete si dovlecei) si mi-au placut mult, mult de tot. [pofta]am facut si eu acasa pe gratar din acela cu apa, care se pune pe flacara aragazului, dar nu au iesit la fel. ale mele au iesit uscate pe cand cele de la restaurant erau zemoase.a facut cineva acasa si i-au iesit zemoase? poate sa-mi dea si mie secretul?


Mariid="blue"> [gravi] 9+odiseeaDaca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.id="red">Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.id="blue">
id="quote">id="quote">Ia incearca sa le faci pe acelasi gratar,dar fara sa pui capacul si fara sa pui apa dedesubt....mai stropeste-le si cu un pic de ulei de masline.......nu se vor mai uscaBRENDAid="purple">FOREVER YOUNGid="red">[EU]Sa avem grija de viitorul copiilor nostriid="pink">[RO]COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAIid="limegreen">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by brendamitran

E mai greu cu cartofii,am incercat si eu(desi i-am taiat rondele subtiri).......dar restul......[pofta]BRENDAid="purple">FOREVER YOUNGid="red">[EU]Sa avem grija de viitorul copiilor nostriid="pink">[RO]COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAIid="limegreen">


id="quote">id="quote">Asa este. Cartofii ies foarte buni copti. (Cand eram copil ii coceam la tara direct in jar, impreuna cu stiuleti de porumb...) Deci, ori ii infasuram in folie de aluminiu, ori ii taiem cuburi, ii amestecam cu alte legume... ei, cum am scris mai sus... Ca sa se patrunda mai bine, cosuletele din folie se pot strange/inchide deasupra si le desfacem mai spre sfarsitul coacerii, pentru ca legumele sa prinda culoare...Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...