Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum obisnuim copiii sa manance fructe


karfe

Recommended Posts

Noi nu mergem de obicei la fast-food-uri,dar odata cand am fost la Mc'Donalds i-am luat Andreiului meu shake de capsuni.I-a placut tare mult.

De atunci ii fac si in casa-pun lapte,capsuni,banana,poate putina miere,-iese delicios.Poti jongla cu fructele bineinteles.Nu-ti spun cu cata placere il bea,incearca si tu,daca spui ca ii place laptele poate il pacalesti...

Pup baietelul mofturos!

 

La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh id="blue">id="Times New Roman">id="size2">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nici Alexandra a mea nu accepta fuctele.cand avrae vre-o 5 luni am inceput sa-i dau mar ras cu biscuite,pe care l-a mancat foarte bine pana pe la 6 luni si ceva,upa care deodata nici nu a mai vrut sa guste macar.De atunci am tot incercat fel de fel de frute,si nimic.Acum o saptamana am fost in vizita la o mamica si le-a dat la fetite ananas.........a mancat de m-am speriat.I-a facut si suc si l-a baut din cana pe tot.Am ramas ca la dentist.

Azi am fost la piata in grup de 4 carucioare,o mamica a desfacut o banana si a insistat sa-i dau si fetitei mele...........a mancat.Apoi un tatic(singurul din grup) i-a dat mandarina........a manat vre-o 3 felii.

 

Reteta...............de acum incolo o sa-i dau fructele in parc,impreuna cu alti copii.

 

Sper sa aiba si la voi succes metoda asta,ca la noi se pare ca a dat roade.

 

Sanatate,si copii pofticiosi[pofta] si mancaciosi.

 

[recevere]

 

Iolanda,[mamica] de printesica,Alexandra,17 iulie 2006

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am renuntat sa mai incerc....de aproape 8 ani tot incerc....si degeaba.

Ati vazut voi copil sa-si faca greata de la cirese, capsuni, piersici, pepene, struguri?????? Am dus-o intr-o livada cu ciresi, am urcat-o in cires, i-am facut cercelusi din cirese,.....nimk

 

M-am predat......si eu am o limita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...