Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

credeti in ingerii pazitori?


ardeiash

Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by zepellina
Cred, dar ma mai intreb uneori si eu de ce ne rugam la ingeri, sfinti si nu direct Lui Dumnezeu. Acum suna caraghios, dar ca si cand am apela la pile, sau I-am subestima puterea. Sunt sigura ca nu inteleg eu. zepellina
Ba nu gresesti deloc.Exact asta fac cei care in loc sa se roage lui Dumnezeu se roaga la sfinti si la ingeri. Inca nu isi dau seama ca acest"consider ca sunt prea pacatoasa" e doar o amagire a celui viclean ca sa nu ne lase sa ne rugam celui care ne-a Creat. Nici un om si nici un inger nu poate interveni pt. noi si nici un om/sfint,sau inger nu ne stie pacatele asa cum le stie Dumnezeu. Atunci cind omul se roaga sincer lui Dumnezeu si-l pomeneste cu inima curata,ingerii cer odata cu el iertarea lui de la Dumnezeu,insa nu se duce ingerul cu rugaciunea de iertare adresata indirect. Ma gindesc citi dintre noi am ierta pe cineva care ne-a gresit cind acesta nu isi cere scuze personal ci trimite un prieten ,pe mama sau pe tata?De la cine ati aprecia mai mult scuzele?Venite sincer si din inima direct de la cel care vi le datoreaza sau de la un "sol cu jalba`n batz"? Nu considerati ca sunteti prea pacatosi ca sa-i cereti iertare Lui Dumnezeu pt. ca e ca si cum ati spune ca Dumnezeu nu va poate ierta.Ceea ce nu este adevara.Dumnezeu poate orice,numai sa-I cerem Lui . [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa va povestesc ceva:Anul trecut in noiembrie...bunicul meu s-a imbolnavit.A facut o infectie urinara.Avea 86 ani.Pana atunci fusese oki..manca...mergea..fuma..ma rog ,ca fiecare.Mi se parea ca etern.Acum mi-i asade dor de el!!!! S-a imbolnavit si era din rau spre mai rau....Avea momente de pierdere a cunostintei.Ba era aici..ba era acolo,dincolo.Intreba de bunicamea ce mai face(e moarta din 2000)...intreba de mama lui..si de alte rude moarte de zeci de ani.La un moment dat i-a zis maicamii:"Cinei-i copilasul ala frumos de sus?""Care copilas ..a intrebat maicamea?""Ala care sta acolo sus frumos si se uita la mine"....................... Maicamea nu a stiut ce sa-i raspunda......dar sunt convinsa..sunt convinsa ca el chiar isi vedea ingerasul pazitor.....Sunt convinsa....Era sfarsitul....Pe 3 dnoiembrie a murit....si cu el...copilaria mea parca a fugit brusc mai departe.Macar a apucat sa-si vada cei 2 stranepotei!!!] Asa ca eu cred...!!! Corinna [url="http://community.webshots.com/user/korinnay"]poze cu familionu'[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumimn pt site...Sunt la bioru, dar voi inacreca sa-l citesc..la prima vedere imi place...si DA, eu cred in ingeri Mia, mami de [bonjovi][url="http://community.webshots.com/user/miaroli"]ROLAND[/url](18 Noiembrie 2004) Winners never quit, quiters never win! Leeloo-Olo-ZisaCami-Miag[majoreta][majoreta][majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...