Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scoala nr.79 -stie cineva?


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna tuturor! Am terminat scoala 79!!!!!!!!!!!!! Suntem la liceu, asa ca va doresc din inima succes sau succesuri (cum preferati!).Copii din clasa noastra au intrat toti unde si-au dorit (exceptie vreo 3 care n-au intrat la Sava ci la Lazar, etc).Sunt fericita si multumita de rezultatele copilului meu, dar va amintesc (si intr-un fel as vrea sa va avertizez) ca rezultate foarte bune se obtin cu meditatii la greu (chiar si atunci cand ai un copil mai studios). Va doresc sa va bucurati de copii dumneavoastra si sa fie sanatosi. Oi mai intra eu pe aici, dar pana atunci: numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Si fetita mea e la 79. Scoala e buna , disciplina si tinuta obligatorie. Dar nu cred ca e cea mai buna.Apropos de spaga: nu am dat spaga si nici nu s-a cerut. E adevarat ca majoritatea parintilor sunt cu bani iar pretentiile si fitele erau pe masura . Nu s-a exagerat. Ne-am descurcat. iar referitor la rezultatele copiilor , e irelevant pana in cls4. Diferenta se se observa la concursurile extrascolare. Succes tuturor.[pup] ADRIANA STEFANIA-05-11-1998 ALEXIA-MARIA-24-10-2004 pozici- http://picasaweb.google.com/tomecica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Citat:
Originally posted by luminita19
Citat:
Originally posted by danaradu
Stie cineva cat a mers spaga la scoala 79 pt a inscrie copilul in clasa I,in anul scolar 2008-2009?
In Scoala nr. 79 nu se intra pe spaga, ci in functie de anumite criterii stabilite de Consiliul de Administratie, in conformitate cu prevederile regulamentelor in vigoare. Daca cineva va solicita sume de bani sau cadouri, pentru inscrierea in scoala, adresati-va directorului scolii. Din septembrie, site-ul scolii ( in curs de actualizare) va cuprinde numeroase informatii cu privire la invatatorii care preiau clasa I.
Prea frumos ca sa fie si adevarat. Ce criterii ar putea fi in afara de apropierea de gradi sau existenta unui frate mai mare in scoala?Dupa ce sunt admisi pe aceste criterii ,care sunt urmatoarele oare?
e adevarat. spun din proprie experienta[pup] ADRIANA STEFANIA-05-11-1998 ALEXIA-MARIA-24-10-2004 pozici- http://picasaweb.google.com/tomecica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare nu m-ati crezut! nu spaga la scoala asta,sub nicio forma dar....trebuie sa nu te lasi de cird va dau un exemplu:am scoala linga casa, plina de tigani;si portarul scolii, mi-a spus:'doamna vreti sa dati copilul la scoala asta?-da, am zis,de ce?pai...uitati-va la lista cu repententii... ok! am zis in gindul meu..atunic unde?pai mai bine la scoala de fizte mai bine nu ma risc prietenii mi-auzis ca vai...copilul invata oriunde daca-i buna ei nu-i chiar asa e drept ca -mi vine copilul si-mi spune :mami, prietena mea si-a luat penar de la paris noi, de la mall dar..mai bine-mi zice asta decit nu vreau sa scri ca nu am , sau oricum nu ma cearta dna de face carte la greu aici, la sc 79copiii sint extenuati dar...mai bine decit sa stea in fata televizorului va spun sincer mult succes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...