Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Retete de ... canicula


danitin

Recommended Posts

Pe caldurile astea e si greu de gatit. Bun, masa de amiaza o fac ca spiridusul trebuie sa mananc ceva gatit dar ... la cina chiar ca n-am chef de [papica], Plus ca sunt bune si retete anticanicula. Eu stiu doar cateva chestii, poate vreti sa incercati... Se praejeste o felie de paine, se unge cu ulei de masline aromat, se pun pe ea rosii taiate si ceapa. Supa dulce de legume: se taie bucatele 3 cartori, 1 morcov si 1/2 radacina de telina, se acopera cu un litru de apa si se lasa sa fiarba 20 de minute (ideal ar fi sa se fiarba in aburi). Apoi se indeparteaza legumele, se adauga patrunjelul verde tocat si supa preparata astfel se consuma Suc de nalba: Cumparati flori uscate de la Plafar, puneti cativa pumni de planta in apa rece (este foarte important sa fie rece), lasati sa se macereze 24 de ore, dupa care strecurati sucul si il beti. Are un gust delicios, este racoritor, are culoarea rosie ca limonada si calmeaza starea de agitatie produsa de caldura de-afara. Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/album?.dir=56c9re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http3a//pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/my_photos"]Spiridusul in al treilea an[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu cred ca e obligatoriu sa mananci mancare gatita vara, mai ales pe caldurile astea. Apa din belsug si fiecare ce poate manca. Reactia la caldura e scaderea apetitului.

 

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyleid="green">id="Georgia">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...