Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Submarine cu echipaj in ton (dovlecei umpluti)


vl-ad

Recommended Posts

Am facut si eu submarinele, desi normal nu prea ma omor dupa dovlecei au iesit absolut deliciosi. Eu nu i-am oparit inainte, mi-au placut asa usor crocanti. Si in loc de pure de cartofi (ca ingrasa) am facut pure de conopida.

 

Oana_B

vesnica aspirantaid="Century Gothic">id="orange">id="size1">[greutati]

I love[il] pink!id="Century Gothic">id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 2 weeks later...

buna,

 

am facut si eu "submarine" ieri, au iesit excelenti, o sa-i adaug si eu la cartea mea de bucate [:D]

 

dar, am de facut 3 comentarii:

1. intr-adevar, daca-i coci doar 30 min - ramin un pic mai tari, ceva intre crud si f. bine facutl acum depinde de gusturi, probabil daca-i vrei mai moi - ii oparesti putin inainte sau ii lasi un pic mai mult in cuptor, dupa cum ati spus si voi

2. reteta originala este cu ton in ulei; eu va recomand sa-l faceti cu ton in suc propriu, ca este mai dietetic ; si cu brinza telemea sau alta brinza mai slaba oricum decit cascavalul ; ma rog, eu sunt si preocupata de greutate, asa ca eu mai adaptez retetele, ca sa fie mai hipocalorice

3. cred ca pe reteta asta de baza se pot face si "tancuri" sau alte chestii terestre - cu ciuperci sau poate cu carnitza de pui tocata sau taiata cubulete sau cu ceva sunca, fiecare dupa cum ii place sau ce imaginatie are ; eu sigur o sa-ncerc si alte variante

 

oricum, o reteta excelenta si buna chiar si in cure de slabit

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...