Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Carnea din America


CrisaS

Recommended Posts

- si eu pt snitzele tot de la costco iau, acel muschi lung.

- pt mancarica din carne de porc tot de costco iau cei 2 pescuti sau cum se numesc, sunt ambalatzi impreuna, e ff frageda carnea si iese papa delicioasa cu ea, ba chiar si la tocatura e ff buna.

- de vita tot de la costco, cea mai scumpa , o tai in doua si o prajesc pe bbq, dar inainte o marinez bine si o las asa o ora doua.

- peste mergem si il prindem singuri, dar cand nu are chef de pescuit sotu mergem si luam de la costco pastrav

- pui luam de la magazinele organice, mi se pare mai gustos.id="purple">

 

Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julianid="purple">

[foto]

id="right">id="size1">id="right">

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Platoid="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cred ca sint ultimul om din US care nu e client la Costco. Vad ca voi mai cumparati pe acolo. Au si produse organice? Gabbriela, vad ca puii organici zici ca-i iei din alta parte.

Ma tot bate gindul sa ma fac membra, dar inca n-am mers pe la ei sa ma lamuresc daca merita, asa ca va intreb pe voi ce parere aveti.

 

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desiree se poate marina orice fel de carne in marinata respectiva. Tai carnea bucati, o speli si o pui in marinata. Sa variezi doar timpul de pastrare in marinata in functie de carne (mai putin cea de pui, mai mult cea de vita/porc).id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

Recently become Mrs. Perfectid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, nici noi nu sintem membri la Costco, ci la Sam's Club, concurenta lor. Cind am venit aici ne-am repezit la Costco, ca acolo erau membri si prietenii nostri. Cind a expirat membershipul dupa un an ne-am si schimbat la Sam's. Au cam aceleasi lucruri, dar atunci cind am fost noi in prospectare mi s-a parut ca aveau mai multe. Oricum, din ceea ce ne trebuie noua. Si cum eu sint cam contra curentului, asa... am zis sa ne inscriem la ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ramona J

Cred ca sint ultimul om din US care nu e client la Costco. Vad ca voi mai cumparati pe acolo. Au si produse organice? Gabbriela, vad ca puii organici zici ca-i iei din alta parte. Ma tot bate gindul sa ma fac membra, dar inca n-am mers pe la ei sa ma lamuresc daca merita, asa ca va intreb pe voi ce parere aveti.The best thing you can do for your children is to love your wife.


id="quote">id="quote">il recomand din toata inima, da, au produse organice la greu, de la carne pana la...orez. :-)) nu l-as compara cu Sam's Club - la calitate ma refer. la Sam's calitatea marfurilor e ca la Walmart, ca doar sunt impreuna. eu n-am cumparat niciodata mancare de la walmart, de exemplu, nu ma intreba de ce, adica intreaba-ma. :-)) raionul lor cu produse proaspete imi face sila, pur si simplu, mi se pare mizerabil. prefer sa ma duc la un grocery store oarecare si sa am o selectie mai redusa, decat sa cumpar legume, fructe, etc de la walmart (oricare walmart din US).ah, da, la costco au carti bune + DVD-uri, etc. pentru copii sub pretul pietei, poate asta te tenteaza sa il vizitezi macar. :-) plus name branduri la genti si alte delicii. :-))Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos...id="teal">********* Rugati-va pentru id="navy">id="size1">Dianaid="size1">id="navy"> si id="size1">Soniaid="navy">id="size1"> * Alaptatul Help-Lineid="green">id="size1"> * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="red">id="size1">*********mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)id="size1">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

spun si eu ca si conchita [:D].. fara sa mai detaliez

 

 

sunt mai multe magazine organice in zona mea si nu am unu anume care imi place, - deci merg la toate depinde care imi e in drum.id="purple">

 

Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julianid="purple">

[foto]

id="right">id="size1">id="right">

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Platoid="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru snitele, tenderloin sau piept de pui. Restul partilor de porc nu au gust bun si sint fibroase si trebuie sa marinez si injectez de heck out of them.

Puiul organic de la Costco are un gust ciudat, asa ca nu mai luam.

Carne de vita nu mincam (decit din Australia si aia odata pe an), toate combinatiile de carne tocata le fac din pui si porc (cele din curcan ies prea indesate).

De la magazine asiatice nu cumpar carne, dar cumparam un tip de "loboda" inainte sa am din gradina (mai cumpar iarna) si mai cumpar fish sauce, red curry, coconut, si lime grass sa fac chestii thailandeze.

Ardei nu folosesc decit cei colorati, cei verzi sint amari. Perisoare pun in ciorba de spanac (ceva gen italian wedding),

A

 

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

 

Camera lui Marcu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi sintem membri BJ's...dar nu pentru mincare (decit foarte putin)...in schimb au preturi bune la paper towels (la noi dispar rolele subit), hirtie igienica...chestii de genul asta...Mai au niste file de cod salbatic care este o grozavie cind il prepari acasa gen fish&chips. Eu evit orice peste crescut de ferma.

 

Andrada iti mai recomand vita argentiniana (crescuta cu iarba nu furaje)...Noi mai mult lamb cumparam australian.

 

Anamaria

 

"After all is said & done, more is said than done."

id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ocebine

...Mai au niste file de cod salbatic care este o grozavie cind il prepari acasa gen fish&chips. Eu evit orice peste crescut de ferma.


id="quote">id="quote">

 

haha, iar eu tocmai ca evit pestele venit din salbaticie sau din tari unde nu stii sigur care sunt normele anti-poluare sau ce s-a deversat prin lacul/raul de unde a fost prins pestele respectiv.

 

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos...id="teal">

*********

Rugati-va pentru id="navy">id="size1">Dianaid="size1">id="navy"> si id="size1">Soniaid="navy">id="size1"> * Alaptatul Help-Lineid="green">id="size1"> * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="red">id="size1">

*********

mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)id="size1">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi de la inceput ne-am facut membership la Costco si sunt multumita, au si produse organice din ce in ce mai multe vad, chiar si condimente. Iar cind ne-am mutatin West ne-am facut si la Sam's ca e mai aproape de noi dar asa cum zise Conchita mi se pare cheap totul comparativ cu Costco. Iar produsele de patiserie is groaznice am luat ceva de acolo (nu-mi mai amintesc ce ) si le-am aruncat. Cele de la Costco sunt delicioase.

Cind ne expira la Sam's nu-l mai reinnoim.

Poate suna aiurea dar noi la papa nu facem rabat mai bine mai putina si de calitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...