Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Carnea din America


CrisaS

Recommended Posts

Daca e sa ne inscriem la vreun club din asta aleg Costco, avem unul destul de aproape de noi si uite ca tot nu m-am invrednicit sa-l vizitez.

Eu am fost anti-Walmart pina m-am mutat aici. Acum prefer sa cumpar de la ei, la mincare ma refer. Dar magazinul din apropiere e chiar altfel decit altele pe care le-am mai vazut. Am fost chiar zilele astea si am cumparat fructe din sezon, proaspete si la preturi bune. Am impresia ca se si aprovizioneaza local la unele produse. Ca piersicile sint foarte bune si ieftine, stiu ca pe aici sint multe livezi de piersici.

La basics sint in general mai ieftini decit magazinele alimentare sau decit Target. Pentru restul produselor prefer Target, chiar imi plac hainutele pentru copii Genuine Kids parca le spune.

 

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ramona, cauta si tu pe cineva care are card la costco si mergi in vizita.

iti umpli cosu cu ce vrei si ii rogi pe ei sa foloseasca cardul lor si platesti tu marfa, se poate asa.

 

nu ai voie in magazin nici macar in vizita daca nu ai card costco, si nu poti cumpara nimic daca nu ai cardul cu tine.

 

eu imi fac lista si merg o data la 2 saptamani:

in general iau asa:

- apa, cola, suc de mere

- hartie de bucatarie, de baie, si servetele umede pt casa sau pt copil, pahare si farfuri de hartie.

- carne de pork, vita, peste, oua organice

- sunt tot felul de carnuri gata marinate de pork, vita sau pui, tu trebuie numai sa le pui la cuptor si gata sunt, foarte fragede si gustoase.

- cartofi, ceapa, fructe proaspete

- tot felul de produse de patiserie

- carti pt copil si dvd-uri, nu e tura sa nu intru in costco si el sa nu primeasca o carte sau un dvd

- clorox, detergenti, soluti de curatat prin casa

 

deci asta e lista mare.. si dupaia ce imi mai trece prin cap maruntzisuri...

 

eu zic da se merita sa mergi la cumparaturi pe la ei... [:)] si inainte sa plec nu uit sa imi pun benzina .. ca e mai ieftina decat in alte locuriid="purple">

 

Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julianid="purple">

[foto]

id="right">id="size1">id="right">

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Platoid="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu merg la Costco aproape saptaminal.Categoric la unele chestii sint preturile mult mai ieftine. Dar merg si la BJ's , am inteles ca pe coasta de vest nu este.E super si acolo e gen Costco doar ca selectia e mai mare.

Ceea ce e nasol e ca iti trebuie membership si e cam 50 de dolari.Eu am avut surpriza sa ajung la casa si sa constat ca mi-a expirat cardul De fapt era cardul soacra-mii si nu am stiut.Am rugat doua persoane din spatele meu sa-mi dea si mie cardul , pentru ca statusem la o coada imensa si mi-era ciuda sa plaec..si m-au refuzat.S-au eschivat intr-un mod de mi-a venit rau.De nervi m-a busit plinsul si m-am dus imediat sa-mi fac card. Merita sa mergi acolo desi lasi sutele la fiecare vizita dar sint mai ieftine intr-adevar.

Crisa

 

Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!

http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi in general carnea o cumparam de la magazine mai mici, ca gasim carne de la ferme organice din comunitatile amish (cred ca stiti de ce spun ... de aia care se imbraca la fel si circula doar cu carute cu cai, sunt impotriva tehnologiei, sper sa nu scriu prostii [:o)]) care abunda in zona asta. Si laptele e tot de la o ferma mica, noi nu am cumparat niciodata lapte la canistra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca depinde de zona, asa sint si magazinele.

 

Aici la noi nu este nici o dioferenta majora intre Costco si Sam's Club. Ce au unii, au si ceilalti. Si carti, dvd-uri, absolut orice e la Costco, e si la ceilalti, preturile sint asemanatoare, totul. Iar din ce se face direct la ei, la Sam's e mult mai bun puiul grill, pe cind la Costco era ca un gumilastic. Legumele, fructele, toate le aduc direct de la fermele din jur, dar mai aduc si importate din America de Sud (mmmmiammm, si ce bune-s si alea!). Despre produsele organice, au si la unii, si la ceilalti. Si nu ma refer doar la cite un magazin din fiecare, ca noi am fost la mai multe din jur inainte sa ne decidem la care sa ne facem membership dupa primul an.

 

Revenind la produsele organice: am fost in vizita si mezinei i s-a facut de baut lapte. Am primit de la gazde lapte organic sa bea si nu i-a placut deloc gustul. Eu nu l-am gustat, recunosc, ca mie gustul de lapte imi provoaca oricum greata. Cred ca era cumparat de la Costco, dar nu sint sigura. Deci experiente nasoale poti avea oriunde, cred ca depinde de zona mai mult decit de firma.

 

 

 

Am uitat: ne-a placut si noua mult australian lamb, dar e greu de gasit, ca se termina la Farmer's Market inainte de ora la care putem noi merge la cumparaturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Andrada

Simina si noi am avut probleme cu laptele organic de la Costco, nu mai cumparam,


id="quote">id="quote">Ce fel de probleme ati avut? Eu numai de la ei cumpar lapte organic.Mie-mi place.Probleme in sensul ca nu va place sau altfel de probleme?CrisaCind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca numai carnea ar fi o problema aici, nu m-as plinge. dar de vreo 3-4 zile CINEVA isi aduce mincare la sufertas de acasa si cred ca nu s-a prins ca varza murata pe care a pus-o in mincare era expirata ca pute de mai suport. Initial dadeam vina pe o duduie de linga mine, gravida si ma gindeam ca saraca are gaze, dar acum nu e la servici, in schimb e prinz si iar pute. Nu cred ca noua, romanilor ne-ar trece prin cap sa aducem mincare imputita de acasa in cutiute de plastic pe care sa le incalzim la microundele comune si sa deschidem cutia in cub, in mijlocul tuturor, sa imputim atmosfera de pina la ora 5 seara nu se aeriseste. Ce boi, nu poa sa astepte pina ajung acasa seara sa-si manince micarile traditionale pregatite de neveste?!? Nu poa sa manince un sandwitch, nu poa sa stea la cafeteria/sala de mese, ce mama lor vin cu bomba cu gaz la computer, sa citeasca si ziarul intre timp si sa-i imputa pe toti. Macar daca ar mirosi bine. cu mincarea chinezeasca m-am obisnuit, dar asta cred ca e alt neam, ori nevasta-sa i-a pus gind rau si-i da mincare stricata. Por.ci, dom'ne, ce moare daca asteapta pina ajunge acasa ca sa deguste din fanteziile culinare din oala?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...