Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sos pentru spaghetti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Initial creeata de Nicoleta

Copilul meu e innebunit dupa spaghetti cu sos, de orice fel.Aveti retete de sos in care eventual sa strecor si legume, carne de pui etc?Ca eu le fac mai pompieristic, dupa ochi, nu iese mereu bun bun.Multam, Nico


id="quote">id="quote">Eu am o reteta de paste cu ton pe care o fac destul de des:Ceapa calita in ulei de masline bine incins,se adauga sos de rosii,vegeta,busuioc si piper.Las sosul s fiarba la foc mic vreo 10 min apoi adaug conserva de ton.Mai las 5 minute pe foc...Asta este sosul.E foarte gustos!------------------------[foto] Diverse; Cununia civila; Nunta noastra; Luna de miere-Rep.Dominicana; Cuba; Fuerteventura; id="size1">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pui o lingura, doua de ulei de masline in tigaie (nu foarte incins)...pui jumatate de ceapa taiata solzisori pina devine translucida, adaugi 2 catei de usturoi zdrobiti, sare si piper, un pic de cimbru, adaugi pui tocat. Cind puiul e aproape gatit adaugi o cutie de rosii in suc si citeva frunze de busuioc...lasi la foc mic de tot, acoperit. La sfirsit adauga un virf de lingurita de zahar sa ajustezi pentru aciditatea rosiilor.

 

Anamaria

 

"After all is said & done, more is said than done."

id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ocebine

Pui o lingura, doua de ulei de masline in tigaie (nu foarte incins)...pui jumatate de ceapa taiata solzisori pina devine translucida, adaugi 2 catei de usturoi zdrobiti, sare si piper, un pic de cimbru, adaugi pui tocat. Cind puiul e aproape gatit adaugi o cutie de rosii in suc si citeva frunze de busuioc...lasi la foc mic de tot, acoperit. La sfirsit adauga un virf de lingurita de zahar sa ajustezi pentru aciditatea rosiilor.Anamaria

"After all is said & done, more is said than done." id="red">

id="quote">id="quote">La reteta ta pot pune oare si ciupercute?Care sunt mai bune la paste proaspete sau conserva? Eu chiar acum am pe foc sosul de paste cu ton...[pofta]------------------------[foto] Diverse; Cununia civila; Nunta noastra; Luna de miere-Rep.Dominicana; Cuba; Fuerteventura; id="size1">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca poti pune ciupercute...atunci cind prajesti ceapa...dar in cazul in care pui ciuperci, pune sarea ultima cind e sosul gata (altfel iese toata apa din ciuperci prea devreme).

 

Anamaria

 

"After all is said & done, more is said than done."

id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ocebine

Sigur ca poti pune ciupercute...atunci cind prajesti ceapa...dar in cazul in care pui ciuperci, pune sarea ultima cind e sosul gata (altfel iese toata apa din ciuperci prea devreme).Anamaria

"After all is said & done, more is said than done." id="red">

id="quote">id="quote">Mersi![flo]Nu stiam treaba cu sarea la sfarsit.Dar ce imi recomanzi...ciuperci proaspete sau conserva?------------------------[foto] Diverse; Cununia civila; Nunta noastra; Luna de miere-Rep.Dominicana; Cuba; Fuerteventura; id="size1">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...