Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sintem in plina societate matriarhala sau nu?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 182
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

e una sa bei espresso (sa ai capacitatea de a bea espresso sau capucino) si alta sa preferi espresso...doar ca noi asociem preferinta cu anumite calitati sau mai bine spus ca presupunem existenta anumitor calitati bazandu-me pe observatia libera a preferintelor persoanei in cauza... eu prefer espresso de exemplu daca am de ales intre espresso si capucino, daca aleg din menu prefer irish caffe. Andries
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vandal
Nu...nu sint subiectiv...tot ce am postat sint pur si simplu constatari ale unor situatii existente. Nici-o legatura cu viata personala...
Sunt constatari...subiective. Nu e deloc asa cum ai spus. Societatea este condusa de barbati si nu le e deloc mai usor femeilor, nu suntem avantajate si nici protejate. Din moment ce societatea e condusa de barbati, nu e vorba de nici un matriarhat. Inteleg ca tu ai vrea femeile la "cratita" si eventual mute si te frustreaza daca ti-o fi luat-o vreuna inainte la job, sau te-o fi inselat nevasta, dar de aici si pana la matriarhat e cale lunga. Eu zic ca esti cam misogin, oricat o dai dupa plop.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andries
quote:
Originally posted by Elise [ ..shi trei negocieri de multinatzionala nu se compara cu colicii lu' bebelisa... [alcool] Elise & BBLisa
antrenamentul face pe maaestru!! mai vorbim peste un an, o sa vezi ca ai sa spui ca a fost fun, usor, minunat si ca mai vrei unul!! Andries
fun, da', da' [bibe] nu stie de win-win.... sa doarma shi el, sa dorm shi eu.... Jobu' meu ala menajat era parfum! Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Antoaneta1
quote:
Originally posted by vandal
Nu...nu sint subiectiv...tot ce am postat sint pur si simplu constatari ale unor situatii existente. Nici-o legatura cu viata personala...
Sunt constatari...subiective. Nu e deloc asa cum ai spus. Societatea este condusa de barbati si nu le e deloc mai usor femeilor, nu suntem avantajate si nici protejate. Din moment ce societatea e condusa de barbati, nu e vorba de nici un matriarhat. Inteleg ca tu ai vrea femeile la "cratita" si eventual mute si te frustreaza daca ti-o fi luat-o vreuna inainte la job, sau te-o fi inselat nevasta, dar de aici si pana la matriarhat e cale lunga. Eu zic ca esti cam misogin, oricat o dai dupa plop.
Hai bre...las-o naibii...n-am nici-o frustrare sint chestii care le vad si care le-am discutat deja si cu femei si consensul e undeva la mijloc...da sa ma fac tratat de misogin...asta e chiar culmea....pastele masii! acu chiar sint frustat....ma'c sa beau un esspreso dublu...[:p]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vandal
quote:
Originally posted by Antoaneta1
quote:
Originally posted by vandal
Nu...nu sint subiectiv...tot ce am postat sint pur si simplu constatari ale unor situatii existente. Nici-o legatura cu viata personala...
Sunt constatari...subiective. Nu e deloc asa cum ai spus. Societatea este condusa de barbati si nu le e deloc mai usor femeilor, nu suntem avantajate si nici protejate. Din moment ce societatea e condusa de barbati, nu e vorba de nici un matriarhat. Inteleg ca tu ai vrea femeile la "cratita" si eventual mute si te frustreaza daca ti-o fi luat-o vreuna inainte la job, sau te-o fi inselat nevasta, dar de aici si pana la matriarhat e cale lunga. Eu zic ca esti cam misogin, oricat o dai dupa plop.
Hai bre...las-o naibii...n-am nici-o frustrare sint chestii care le vad si care le-am discutat deja si cu femei si consensul e undeva la mijloc...da sa ma fac tratat de misogin...asta e chiar culmea....pastele masii! acu chiar sint frustat....ma'c sa beau un esspreso dublu...[:p]
Ok, du-te la un esspreso dublu, c-om gasi si noi o cafea, ceva de ...vorbit. Si nu mai fi suparat, cred ca toti suntem mai mult sau ma putin frustrati, asa ca.....[flo][:)] madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fecem pace ptr o secunda.Eu sunt FEMEIE,ma bucur ca sunt FEMEIE,niciodata nu am vrut sa fiu altceva decat FEMEIE,imi cunosc drepturile si atuurile mele si incerc sa ma folosesc de ele ca sa-mi fac viata mai usoara.Si oricum avem nevoie unii de ceilalti asa ca ne impungem pe aici mai degeaba.Nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu toate femeile cum nu sunt nici cu toti barbatii.Asa ca incerc sa caut in jurul meu femeile si barbatii care mi se potrivesc.Hai ca e loc sub soare ptr toata lumea!!! dya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...