Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Preotul Daniel


catutza

Recommended Posts

Il cunosc personal pe parintele Daniel , dar si familia Goga! Am apucat sa stam de vorba destul de mult, imi permit sa spun ca il cunosc cat de cat ca om. Merg la biserica Sf. Nicolae de 3 ani de zile si cam de atata timp il si cunosc pe Parintele Daniel. Fetelor, suntem in post, mi-ar fi frica sa il manii pe Dumnezeu sa mint, va dau cuvantul de onoare ca este un PREOT EXCEPTIONAL, munceste foarte mult, se dedica oamenilor nevoiasi, imi amintesc ca uneori, la spovedanie, pregatea pachete cu mancare pentru oamenii mai saraci ce veneau la spovedit, alte dati, dupa Sf. Liturghie, duminica, oferea sandwishuri cu mancare, pentru TOTI ENORIASII veniti la slujba de duminica, aaaa, mi-am amintit, la Sf. slujbelor, duminica, prezenta cazuri de oameni bolnavi, care trebuiau operati, imi amintesc de doi copii care nu aveau bani sa isi plateasca TAXELE DE INSCRIERE la facultate, ca sa intre sa dea examen sa intre la locurile fara taxa, si ne-a sfatuit sa dam fiecare CAT AVEM SI CAT PUTEM pentur acei copii, care erau destepti, preotul ii cunostea....ne-a spus mai tarziu ca acei copii au intrat la facultate la fara taxa, si ne-a multumit, ca datorita noua au reusit, era foarte fericit! alta data , m-am intalnit cu el si era fericit pentru ca : " un enorias s-a intors pe calea cea buna" si s-a bucurat nu "l-a pierdut", radia de fericire! cand au fost inundatiile , prima data anul trecut, ma igrav, s-au strans pachete si s-a dus personal cu masina sa imparta oamenilor!!!! Nu vreau decat sa insir faptele bune ale acestui preot si sa va spun ca este un DUHOVNIC PE SUFLETUL MEU, DAR SI AL SOTULUI MEU!! va mai povestesc o chestie: sotul emu inainte de casatorie a fost ATEU, nici macar botezat, a stat de vorba cu mai multi preoti care nu au reusit sa il lamureasca DE CE SA ACCEPTE SA SE BOTEZE LA ORTODOX? preotul Daniel Goga, a reusit , prin harul care i-a fost dat, si darul de a vorbi, si spiritul lui vesnic tanar si apropiat oamenilor, sa ii dea raspunsurile care l-au uns la suflet pe sotul meu; MIHAI (SOTUL) A FOST PRIMUL ADULT -BARBAT BOTEZAT LA BISERICA SF NICOLAE DE PREOTUL GOGA!!! de atunci este duhovnicul nostru si ne mandrim cu el!!! Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004) www.itmadesimple.ro [url="http://family.webshots.com/album/557450408BRVHsS"]FEBRUARIE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...