Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

inghetata facuta in casa


Recommended Posts

fetelor, am citit ieri un articol in care se spunea ca inghetata pe care o cumparam noi contine E410 si E412 f. toxice pt. organism. noi mancam f. des inghetata, ne place mult, mai ales vara si as vrea sa o pregatesc de acum incolo in casa, folosind ingrediente naturale. imi puteti da si mie cateva retete?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La cererea familiei am facut zilele trecute dupa reteta de mai jos.

Am facut portie dubla si mi-au iesit 5 caserole de inghetata de 1000 ml,si una mai mica.Mi-a iesit cea mai buna inghetata de casa de pana acum,cea cu nes e preferata mea.

http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=14046&hl=

 

La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh id="blue">id="Times New Roman">id="size2">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A zis ca a facut portie dubla..

 

Lilia si Ameliaid="red">(26.09.2004)

id="left">id="right">id="right">

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. id="size1"> ( DH)id="black">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Retetele de inghetata incercate de voi raman cremoase sau devin tot mai tari in congelator?

 

Ca eu as vrea sa incerc o reteta care sa ramana de-o consistenta mai cremoasa si n-am gasit pana acuma.

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

 

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy,eu nu am incercat inca sa pun nuci sau alune,dar cred ca iese bun...eu le-as adauga prajite si macinate in compozitia in care se pune nes,in locul acestuia.

Miria-cristina,se vede si in pozele de pe culinar,inghetata are o consistenta cremoasa,nu face ace.Se intareste la congelator,dar dupa cateva minute este exact la fel de cremoasa ca cea de cumparat..

Singurul dezavantaj al retetei sa zic asa,este adaugarea spumei de albus crude in compozitie...Eu am pus exact ca in reteta si precum ziceam a iesit super asa,dar eu am norocul sa am oua proaspete de la gainile din dotare...

 

La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh id="blue">id="Times New Roman">id="size2">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...