Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Preparate cu brinza


Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Daca vrei ceva dulce poti face clasica Prajitura cu brinza sau budinca de macaroane cu brinza si stafide, mai faceam o prajitura cu crema de brinza de vaca cu fructe (luata din revista Ioana)si de ce nu placinte cu brinza [pofta]

Daca vrei varianta de gustare poti face brinza cu smintina si mamaliga sau eu mai fac un gen de pasta de brinza cu cepa verde, sare, piper, boia dulce si castravete verde taiat cubulete mici, sa o faci cremoasa pui putina smintina si poti papa pe piine sau sa umpli ardei gras rosu si sa tai felii.

 

Cam atit mi-a trecut acum prin minte. Poate vei mai primi si alte idei de la gospodinutele de aici.

 

Happiness keeps you Sweet,

Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,

Failures keeps You

Humble,

Success keeps You Glowing,

But Only God keeps You Going

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. poti face budinca la cuptor - un fel de pasca: pui branza dulce, oua (mai pufos daca bati albusurilr), un pic de smantana, gris sau faina, zahar, cateva stafide; ungi vasul in care coci cu unt, pui un pic de unt si pe deasupra...

 

2. eu le adaugam la masa de pranz in pireul de legume branzica si ou fiert, sau la gustarea de dupa-amiaza banana sau mar ras/ copt amestecate cu branzica.

 

_________________________

Aid="red">Nid="green">Aid="orange">Mid="blue">Aid="purple">Rid="green">IAid="red">id="Stencil">, mami de 2 baieti ca in filme:

 

[bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si

 

[cri] Vineri, 13 (iunie, 2003)

 

poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )

************************

DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! id="teal">id="size1">Antoine de Saint-Exupery id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clatite cu branza la cuptor!

Freci branza cu zahar, ou batut, si ce arome vrei tu (eventual si stafide).

Umpli clatitele cu branza astfel frecata,le pui intr-un vas yena si torni peste ele smantana cu zahar. Le dai la cuptor pentru max jumatate de ora.

 

Ana si Bianca-iubitaid="Script MT Bold">id="size4">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Budinca cu macaroane si branza la cuptor.

Mere umplute cu branza dulce, stafide, la cuptor.

Soufle de dovlecei.

Pasta de branza cu marar.

Branza dulce, 1/2 para curatata, 1 lingurita suc para, se paseaza la blender pana se face piure. Acesta se garniseste cu cascaval ras.

Sa cresteti mari si sanatosi.

Pupici,

Maadi si Calin (19.07.2003)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...