Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ulei folositi la prajit?


Recommended Posts

quote:Originally posted by marius

Folosesc mai nou ulei de palmier pt prajit e super Ok. Dar doar pt prajit.Marius Perneswww.marius.rdsor.roAnul 2006 /Anul 2007 /Serbarea IoaneiPagina legislativa


id="quote">id="quote">Uleiul de palmier nu e pe lista asta, dar stiu ca e OK pentru prajit.The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu speram sa ajung sa-i dau dreptate soacrei. [:D]

O sa caut ulei de rapita sau canola ulei pt prajit si in rest doar ulei de masline.

Mutumesc mult de sfaturi.

 

P.S. Andrada, drum bun si vacanta placuta!

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

3 anisori...uraaa! id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea folosesc de masline ca mi se pare ca are gust prea puternic si asa stiam si eu ca are low burning point.

Folosesc grape seed oil cam la toate si la salate si la prajit (thx Sanca sau Bic[flo] ca nu mai stiu care a fost cu pontulid="size1">) si tot la prajit folosesc si canola oil si cateodata vegetable oil.

edit: rapita mi se pare ca e canola.

 

Oana_B

vesnica aspirantaid="Century Gothic">id="orange">id="size1">[greutati]

I love[il] pink!id="Century Gothic">id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi, nu e asa scump ala de seminte de struguri dar e mai scump. Ala de trufe e exorbitant, 7 dolari clondirul[:D]. Onel ala de grape are aceleasi lucruri ca cel de masline plus punct de fierbere mai inalt dar cica nitel mai putin chestiile alea anticancerigene ( dupa un studiu). Ala ar fi a doua alegere dupa uleiul de masline, zic astia cu sanatatea.

A

 

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

 

Camera lui Marcu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe-aici n-am vazut atatea feluri de ulei, poate nu m-am uitat eu bine. Eu folosesc ulei de floarea soarelui pentru prajit, la maioneze din ala de porumb si in rest pentru salate si gatit (orice altceva decat prajit snitzele, cartofi, etc) ulei de masine extravirgin. Acum ma gandeam sa inlocuiesc pentru prajit uleiul de floarea soarelui cu ulei de porumb. E mai ok, mai sanatos, ce ziceti?

 

Marius unde ai gasit ulei de palmier?id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

prajituresc si bucatarescid="size1">

Mrs. Perfect for more than 1 yearid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Canola e rapita modificata genetic. Daca la porumb mai aveti o speranta ca poate nu e din cel modificat genetic, tot ce are pe eticheta canola oil e din planta modificata genetic.

 

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua."id="size3"> - Arthur Conan Doyleid="green">id="Georgia">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cumparam pana acum vreo doi ani ulei de porumb pt prajit,imi placea mai ales culoarea,dar am auzit diferite chestii si am renuntat..daca nu e de masline,e de floarea soarelui! Daca nu am suficinet in casa prajesc cu ulei de floare.Avem si noi pe aici de soia,de susan si nu mai stiu...dar nu am luat niciodata...canola nu am vzut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...