Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gustarea de la gradinita


Recommended Posts

Deschid acest subiect, nu am gasit ceva asemanator ... cerand ajutorul mamicilor si nu numai. Incepem gradinita pe 17, program de 4 ore, iar la ora 10 se mananca gustarea de acasa, fiecare copil cu pachetelul de acasa :-) As vrea sa ma ajutati cu idei ... Eu m-am gandit la asa ceva: doo felii de paine cu crema de branza si feliuta de cascaval/telemea, paine cu ou (nush cum se zice, aia cu lapte si ou si dat prin ulei), painica cu felie de piept de pui din fripturica si putin sos (preferatul Giuliei), painica cu 2-3 felii de dovlecel pane, felie de pizza facuta de mine (cand fac:-), paine cu 1 snitel subtireee... Deci nu pot pune marmelada, pateu, salata de vinete, etc ... ce se pleostesc ... Astept si alte idei si sugestii pt mancarica la paket !!! Multumesc ! [help][help][help] ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://www.webshots.com/user/giulia16"]GIULIA_(2004_08_16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Paine cu unt si sunca presata

Branzoici (de casa)

cornulete umplute cu rahat sau cu sunca si cascaval

muffin cu fructe

gogosi,prajitura cu mere/branza cu doua foi

paine cu pateu (poate il faci chiar tu)

paine cu unt si felii de ou fiert

omleta intre felii de paine

 

Mama imi punea fructele gata curatate...

 

Cand lucram la gradi,la tara,majoritatea copiilor aveau,saracii,paine cu untura...cam zilnic.Da' si mie imi placea mai demult asta si muscam din ardei sau rosie...mama-mama ce bun era ! Acuma m-am domnit,de ! Si totusi,am patit cu Alexia ca mi-a refuzat sendvisul cu sunca si a mancat de la vecina paine cu untura si cu sare,ca-i "foate buna".

 

 

 

Sanatate !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...