Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mujdei


Carmenbr

Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Originally posted by antosit

...si acum eu ce fac, cu fasolea din program ca nu merge cu garnitura pe usturoi-pasta si mi-ati facut o poftaaaaa![blabla]

poti sa faci ceeace eu numesc "rasol" de fasole;fierbi fasolea cu o ceapa si un morcov in apa nu prea multa;cand este fiarta scoti morcovul si ceapa si adaugi o maioneza de usturoi dupa care o acresti cu putin otet;este buna rece.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by b.nica
Originally posted by antosit

...si acum eu ce fac, cu fasolea din program ca nu merge cu garnitura pe usturoi-pasta si mi-ati facut o poftaaaaa![blabla]

poti sa faci ceeace eu numesc "rasol" de fasole;fierbi fasolea cu o ceapa si un morcov in apa nu prea multa;cand este fiarta scoti morcovul si ceapa si adaugi o maioneza de usturoi dupa care o acresti cu putin otet;este buna rece.
id="quote">id="quote">Multumesc! Data viitoare cand mai avem fasole in program incerc si asa, acum am facut fasole batuta![flo]Anto"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac in 2 feluri usturoiul:

1. Pisat cu sare si amestecat cu putzin ulei de masline pana devine o pasta, dupa care torn iaurt si foarte putzina apa. (consider ca chichi16 ca este mai bun cu iaurt, este prea greu cu smantana).

2. Samurzac, sau cel putzin asa ii spunea bunicul meu cand facea peste prajit: se face ca primul, numai ca in loc de iaurt se dau pe razatoare rosii proaspete si fara apa.

 

 

Tata lui Bogdu'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

5 bucatele de usturoi

2 linguri de ulei

1 ou

sare

apa 50 ml

mustar

50 ml ulei

 

se face maioneza cu oul intreg unde se pune uleiul,oul, mutarul

fierbi cartoful si il pisezi le amesteci toate la blender ci lasi la frigider 1 ora.

Este sosul de mujdei de pe shaorma

 

mamicutza lui David

http://good-times.webshots.com/album/560900464EBTcPL?vhost=good-times&start=108

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by antosit
quote:Originally posted by b.nica
Originally posted by antosit

...si acum eu ce fac, cu fasolea din program ca nu merge cu garnitura pe usturoi-pasta si mi-ati facut o poftaaaaa![blabla]

poti sa faci ceeace eu numesc "rasol" de fasole;fierbi fasolea cu o ceapa si un morcov in apa nu prea multa;cand este fiarta scoti morcovul si ceapa si adaugi o maioneza de usturoi dupa care o acresti cu putin otet;este buna rece.
id="quote">id="quote">Multumesc! Data viitoare cand mai avem fasole in program incerc si asa, acum am facut fasole batuta![flo]Anto
id="quote">id="quote">Anto vezi ca s-a creat o confuzie:eu m-am referit la fasole grasa(pastai)pe cand tu la fasole boabe;reteta mea cu maioneza de usturoi nu merge cu fasole uscata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by b.nica
quote:Originally posted by antosit
quote:Originally posted by b.nica
Originally posted by antosit

...si acum eu ce fac, cu fasolea din program ca nu merge cu garnitura pe usturoi-pasta si mi-ati facut o poftaaaaa![blabla]

poti sa faci ceeace eu numesc "rasol" de fasole;fierbi fasolea cu o ceapa si un morcov in apa nu prea multa;cand este fiarta scoti morcovul si ceapa si adaugi o maioneza de usturoi dupa care o acresti cu putin otet;este buna rece.
id="quote">id="quote">Multumesc! Data viitoare cand mai avem fasole in program incerc si asa, acum am facut fasole batuta![flo]Anto
id="quote">id="quote">Anto vezi ca s-a creat o confuzie:eu m-am referit la fasole grasa(pastai)pe cand tu la fasole boabe;reteta mea cu maioneza de usturoi nu merge cu fasole uscata.
id="quote">id="quote">Ahaaa.... acum m-am prins,ceva nu imi iesea la retea dar acum m-am luminat [:D]![flo]Anto"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu frec usturoiul cu sare, daug ulei pana se face ca o maioneza, apoi pun rosii taiate cubulete marune si marar tocat. Arata super si e ff bun. Cand ma grabesc nu mai stau sa toc rosiile cubulete ci le adaug asa si le mixez, de se face totul pasta. Si asa e ff bun. Iar mararul face bine la digestie.

 

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...