Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce se schimba barbatii dupa cativa ani de casni


Recommended Posts

Nu stiu cum e la voi, dar eu simt ca odata cu trecerea anilor intr-o casnicie, cel care se schimba in rau este...barbatul.Incepe sa uite de zilele aniversare, de tandreturi si imbratisari...daruitul florilor devine un gest tot mai rar, unde sa mai punem ca viata intima devine tot mai lasata la o parte pe motivul"sunt obosit, ma doare capul, abia mai stau in sus...sau nu am facut-o sapt. trecuta?".Ce parere aveti, nu sunteti si voi in situatia asta, nu vi s-a intamplat.Odata ce avem statutul de femei casatorite sau am devenit sotii, ceva se schimba.Nu mai exista suspiciune din partea lor ca pe vremea cand eram prieteni, si probabil faptul ca atunci eram fiecare la casa lui cu familia,faceau mai placute si mai romantice intalnirile pe ascuns sau telefoanele in miez de noapte pline de senzualitate si dorinta. [baie]Sa fie oare de vina faptul ca doi oameni daca stau impreuna ajung sa se plictiseasca sau pur si simpli simtiul proprietatii nu-i mai face incitanti?eu cred ca orice minune dureaza ceve timp, dupa care devine OBISNUINTA.va salut si astept replici.[biz] chis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

familiaritatea ucide sentimente; cu cat esti mai familiar cu o persoana, cu atat iti permiti mai multe fata aceea pesoana nu doar barbatii se schimba, ne schimbam si noi - nu mai suntem ca la primele intalniri sau ca in perioada prieteniei cand dadeam cel mai bun din noi si aratam ca niste flori proaspete; acum mai mirosim din cand in cand a ceapa prajita si a chiftelute, ne mai miroase gura dimineata si ne trezim cu parul ravasit, ne mai doare si pe noi capul cand ei vor sa faca dragoste etc... schimbari se produc de ambele parti, poate ca noi nu uitam zile de nastere etc...dar nici noi nu mai suntem dupa cativa ani femeile de care s-au indragostit ei (sau suntem, dar cu "mici" retusuri) meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu sunt de acord cu meg, poate ne-am obisnuit sa vedem doar greselile celuilat dupa casatorie si uneori ni se par puerile si judecam abstract unele gesturi de tandrete. De cate ori ne machiem in casa si purtam o lenjerie sexy doar pentru sotul nostru, de cate ori ii lasam un biletel de dragoste in buzunarul de la haina sau ii spun fara motiv ca il iubim....apare un simt al proprietatii care incepe sa prinda radacini si sa se intinda ca o iedera ce incepe sa ucida acel fior din suflet. Pacat ca inca nu constientizam caci iubirea trebuie hranita cu mici atentii si nu numai prin stomac si sa nu ne mai plangem doar de comportamentul lor...odata ce esti o femeie care te vei respecta , vei capata si respectul si admiratia lui si nu numai. Alina[cit] si printul Rares[pirat] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinatanasache/album"]Pozele noastre[/url] Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
nu mai suntem ca la primele intalniri sau ca in perioada prieteniei cand dadeam cel mai bun din noi si aratam ca niste flori proaspete; acum mai mirosim din cand in cand a ceapa prajita si a chiftelute, ne mai miroase gura dimineata si ne trezim cu parul ravasit, ne mai doare si pe noi capul cand ei vor sa faca dragoste etc...
trebe sa mai si poti sa aplici "tehnicile" astea TOT timpul: mi s-ar parea groaznic de obositor. Nah, eu acum am febra, nevralgie shi o falca umflata. Moartea pasiunii, nu altceva. Cind m-a cunoscut aratam intr-adevar mai bine. De fapt, shi ieri aratam mai bine. Sa ma ascund sa nu ma vada?[audinti] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai e ceva - eram mai tineri si nu aveam responsabilitatile de astazi. Una e sa haladuiesti prin parcuri in studentie sau proaspat angajat, fara rate la casa, la masina, fara functie de raspundere la servici, fara copii de luat de la gradinita etc si alta e printre toate hatisurile zilnice sa fii la fel ca inainte - normal ca nu mai arati ca o floare proaspata zilnic, normal ca te mai doare capul, normal ca mai uiti o aniversare ceva. Evident e bine sa ne straduim cu totii sa existe un echilibru, dar asta-i viata si de altfel o apreciez asa cum e. In definitiv, vorba lui Elise este placut totusi sa-ti permiti sa stai in fata iubitului tau in halat, cu parul ravasit, nemachiata si sa stii ca el te iubeste si asapentru ceea ce esti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rutina, obisnuita...si pasinuea din tinerete este inlocuita cu iubirea stabila de om matur. Este inlocuita, deci nu dispare cu totul. Nici tu nu mai esti mereu machiata, parfumata si cocheta, nici el mereu poaspat barbierit cu un buchet de trandafiri in mana. Si este ceva atat de...normal. Nimeni nu gasit cauza si nici antidotul, desi se cauta de secole. Tu, stimata doamna, ce ai raspude? De ce nu mai esti la fel? Apare siguranta ca te iubeste si cu bigudiuri in cap, si imbracata in capotel. El, care te stie si in cele mai nepotrivite momente. Si oricum nu mai ai atata timp ptr mers la coafor si ptr facut unghiile. Gatitul, aspiratul si copilul iti consuma timpul si seara nu te mai vezi, cu cele x kg in plus, imbracata in compleul ala intim, rosu si sexy. Si ce e mai rau, respiratia lui pe gatul tau nu-ti mai provoaca fiori ca la inceput. Nu stiu daca se pierde odata cu sentimentul proprietatii sau e ceva legat de natura umana. Putem constientiza si puteam incerca sa facem ca pasiunea sa nu moara, ptr ca, iubirea se intretine zi de zi, nu-i asa? Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex2, [asia]. Dupa 5 ani de casnicie si 8 de cand ne cunoastem, cand i-mi zice cuvinte placute am impresia uneori ca o face ca sa ma simt eu bine, insa cand privesc in ochii lui i-mi dau seama ca intradevar simte ce spune si atunci multumesc inca o data lui D-zeu pt. cadoul oferit! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus"]poze si iar poze, [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea a dat raspunsuri atit de bune, nici nu mai e mare lucru de adaugat. Pe linga ca nici noi nu mai sintem ce am fost, as spune si ca un cuplu trece prin perioade mai bune sau mai grele. Daca acum sinteti mai distanti, nu inseamna ca peste citeva luni nu va fi mai bine. Poate unele din grijile de acum se vor rezolva si veti avea mai mult timp pentru voi, mergeti intr-un concediu si reimprospatati relatia. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...