Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce se schimba barbatii dupa cativa ani de casni


Recommended Posts

Noi avem 8 ani de casnicie, 11 de cand stam efectiv impreuna.... Ne-am schimbat amandoi... avem cu vreo 20 de kg in plus si unul si celalalt si mai putina rabdare. Dar am trecut impreuna si prin bine si prin rau si inca nu am avut nici o cearta mai serioasa. Copilul desi nu ne mai permite aceeasi libertate, ne-a apropiat si mai mult, pentru ca amandoi l-am pus pe primul loc. Nu a fost niciodata un romantic, asa ca mi-a asumat singura aceasta si-mi cumpar singura flori, ii imbratisez deseori cand trec pe langa el sau il mangai si il vad ca un copilas bucuros de atentia primita...
quote:
unde sa mai punem ca viata intima devine tot mai lasata la o parte pe motivul"sunt obosit, ma doare capul, abia mai stau in sus...sau nu am facut-o sapt. trecuta?".
Din puctul asta de vedere ce sa spun ca eu sunt cea mai obosita si cu scuze, dar pana la urma a lasat la latitudinea mea... imi mai face mici reprosuri, dar acum incepem sa stam mai bine pentru ca a crescut copilul si nu mai sunt asa obosita... Din punctul meu de vedere "obisnuinta" consolideaza casnicia, acolo unde este dragoste ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu numai barbatii se schimba si femeile! Noi avem 25 de ani si ceva...cand unul incearca fara intentie sa se raceasca putin il trage de urechi celalalt.Asa am reusit sa trecem uniti peste multe in viata!Important e sa nu lasi sa devina casnicia o obisnuinta, nu e o reteta anume, doar trebuie sa tii totul fierbinte mereu! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa stim sa-i atragem.ne schimbam si noi o alta tunsoare o cura de slabire ,incercam haine mai sexi(nu vulgare).cand vin acasa sa mirosim a proaspat nu a mancare.diversitate in dormitor...eu sunt casatorita de 10 ani si intodeauna am incercat sa-mi ascult sotul si el pe mine.nu spun ca n-au fost si certuri(este f.gelos)si alte probleme,dar le-am lamurit pe parcurs.eu zic ca daca esti pe aceeasi lungime de unda te intelegi cu sotul toata viata. calinv
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul asta de vedere sunt fericita pt ca sotul imi acorda aceeasi atentie ca la inceput.A avut grija sa ma faca sa ma simt frumoasa si iubita mereu inclusiv dupa ce am nascut (stim toate prea bine ca timp de cateva luni pana ne revenim nu aratam grozav) si asta fara sa simt ca o spune asa de complezenta. Desigur ca mai avem momente in care ni se pare ca am devenit mai nervosi sau mai recalcitranti dar cred ca este normal (nu este totul roz in viata).Toti avem probleme sau frustrari dar trebuie sa invatam sa trecem peste ele sau sa le rezolvam nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu pot sa spun acelsi lucru si despre noi .In cei 11 ani de casnicie ne-am schimbat mult (poate m-am schimbat si eu si nu sunt constienta de acest lucru ) .e Prima oara cand postez la capitolul in unul sau doi mergem mai departe .Cautam un loc unde sa-mi spun si eu pasul si nu am vrut sa deschid un nou subiect .De fapt la noi problema e ca il simt mai rece ca la inceput ,nu mai exista emotia de atunci desi el imi spune ca ma iubeste .DAR...acum prioritatea in viata lui nu mai e eu sau copilul ci el si asta de vreo 2 ani .De exemplu el considera ca pentru mine si copil e un moft sa mergem sa ne relaxam undeva la munte dar pentru el nu e moft sa0si ia barca de cel putin 1000 euro(pentru salariile noastre e destul de mult )ca sa mearga la pescuit vara daca se poate in fiecare wekend si se asteapta ca acest lucru sa ne placa si noua .Nu spun ca nu il insotesc la pescuit , imi place de ex pescuitul la undita dar nu sunt atat de ahtiata ca el sa merg in fiecare wek.Avem divergente de opinii ca in oricare cuplu de alfel dar de cele mai multe ori eu trebuie sa las de la mine ca sa rezolvam aceste divergente .Lucreaza si sambata si cateodata duminica dar ii place sa -i stau la dispozitie (carui barbat nu i-ar place )dar in acelasi timp ma intreaba ca eu de ce sa nu-mi iau un job in plus ca sa castig mai multi bani pentru a iesi la munte sau a face ceva ce-mi doresc (ex . sa merg intr-o excursie in strainatate).Tote discutiile nostre se rezuma la bani si cred ca-l manii pe d-zeu daca spun ca nu avem cat trebuie pentru strictul necesar si sunt convinsa ca putem sa ne permitem si macar o mica iesire la munte in vacanta de iarna ca doar nu saracim dar el e de principiu ca e un moft .De aceea eu spun ca s-a schimvbat ca nu mai avem aceleasi preocupari comune ca nu mai conteaza ce vreau eu ,ca se poate amana cumpararea barcii cu inca o luna sau doua si sa mergem si noi macar 4 zile la zapada .Dar ce rost mai are acum ,ca s-a ternimnat vacanta si fiica mea tanjeste si mereu isi aduce aminte de minivacanta de anul trecut cand am mers doar noi doua (el a considerat ca de obicei ca e un moft si mi-a scos ochii cu aceasta iesire ori de cate ori fiica mea avea vreun rezultat mai slabut la invatatura) .El considera ca copilul merita acest lucru nu in timpul anului ci abia la sfarsit daca vine cu coronita (oricum au disparut coronitele de la premiere mai ales cu notele astea de fb si b).Scuze daca am scris atat .M-am descarcat si eu ,poate gresesc poate nu ,dar clar fiecare din noi doi are alte prioritati in viata . [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2"]poze1[/url] [url="htpp://new.photos.yahoo.com/smolei_2004/album/576460762387103091/photo/294928804185779820/0"]poza2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Parerea mea este ca, nu numai barbatii se schimba, si noi ne schimbam. Important este sa inventam tot felul de lucruri noi sa-i trezim la viata si sa intretinem relatia "calda". Intradevar, la inceput nu existau probleme, nu eram prinse cu mancarea, curatenia, spalatul, eram doar noi 2-iubiti , telefoanele, plimbarile in parc, visele, dragalaseniile si vorbele frumoase. Dar in timp toate acestea se estompeaza. Eu cred ca totul depinde de noi- FEMEILE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca femeia e cea care trebui sa modeleze barbatul, bineinteles cu maxim de discretie si subtilitate, sa nu isi dea seama. Ba mai mult, sa aiba impresia ca ei vin cu ideile. Poate pentru ca sunt la a doua casnicie care a intrat in al 7-lea an si am invatat ceva din prima. Toata lumea se schimba, e inevitabil, si e o lege a progresului pana la urma, important e sa fii atenta ca schimbarile sa se produca in favoarea ta si sa nu intervina si plictisul, care e ucigasul intimitatii (nu familiaritatea, care in unele cazuri apropie). Si noi acasa suntem mai reci, ne uitam fiecare la televizorul lui, dar simtim pe rand nevoia sa fim impreuna si renuntam la programele favorite. Dar cand ne auzi vorbind la telefon te zaharisesti [cina2] [olala] iti imaginezi ca acasa suntem bot in bot non stop. Si nu e asa. Uneori incepem sa ne certam de cum intram pe usa. Ideea e ca daca tragi linie si faci totalul ne merge de la foarte bine in sus. Trebuie intotdeauna sa gandesti si sa actionezi pozitiv, chiar daca par sloganuri propagandistice, eu simt efectul. [gravi] [zz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...