Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unde pot comanda un tort bun?


Delidana

Recommended Posts

Dragelor, va multumesc mult pentru ajutor si va daruiesc cite o [flo] la fiecare.

M-am hotarit sa merg miine la cofetaria Tosca (zona Dristor) pentru ca e in zona unde stau ai mei si ma gindeam sa "ridic" tortul in drum spre ei. In plus, am citit numai lucuri bune despre ea, facind "sapaturi" pe net.

Am auzit si de cofetaria Alice ca ar fi nemaipomenita insa nu prea am idee unde e...daca ar fi in zona metroului Dristor sau Mihai Bravu ar fi super. Poate ma lamureste careva cu detalii. [flo]

 

Pozele mele * Fotografie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cele mai bune prajituri sunt la Agapiytos- au mai multe cofetarii la Unirii (Coposu ) , pe Dorobantilor -chiar langa blocul Perla etc .

Sunt speciale , nu seamana cu nici o alta prajitura din Bucuresti

Iar pentru un raport calitate pret , si un gust de prajituri de casa incearca la Pestisori - e in Berceni la Nitu Vasile

Nu te sfatuiesc sa iei tortul de la Tosca - cofetaria de vis-a -vis de Mc Donalds , sunt cam fade si cu gustul specific de prajituri din plic .

 

ligeea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligeea, pina la urma am fost la cofetaria "Pestisori", din motive de comoditate (e aproape de mine). [:D] Daca nu-mi spuneai unde e, habar n-aveam ca exista, pentru ca e bagata pe o straduta.

Stiu ca sint o multime de cofetarii care mai de care mai bune dar n-am nici un chef sa strabat tot orasul dupa un tort. [alcool]

Am comandat un tort de ciocolata, sper sa fie bun. Poate reusesc sa pun si o poza cu el saptamina viitoare, daca intereseaza pe cineva si daca nu inchid moderatorii subiectul pina atunci.

Inca o data, mii de multumiri tuturor celor care au raspuns la intrebarea mea. [flo]

 

 

Pozele mele * Fotografie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost mult timp fan cofetaria Pestisori, dar acum parca nu mai e ca atunci cand s-a deschis. Cand erau la sediul vechi aveau produsele mai bune.

Acum iau torturi si prajituri de la cofetaria Denise, nu stiu sa va zic adresa exacta, dar este intre Sos. Oltenitzei si str. Martisor. Intrati intre blocuri de pe Oltenitei cam pe unde este scoala de politie, dar nu pe partea cu scoala de politie ci pe partea opusa. Este pe una din stradute, o cladire mare, caramizie. Folosesc numai frisca naturala si miroase cand intri de mori, ca la mama acasa in ajun de Craciun. Prajiturile sunt mari si gustoase. Le-am incercat cam pe toate si nu pot sa zic ca e vreuna care sa nu imi fi placut. Un singur repros am la adresa acestei cofetarii: fac cataif cam rar. Si mare pacat, ca fac un cataif asaa bun.

 

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am luat tortul de la cofetaria "Pestisori", a fost bun dar nu extraordinar (cea mai buna felie de tort de ciocolata am mincat-o in Singapore si a fost absolut divin, in viata mea n-am mincat un tort asa de bun) si ceea ce era mai important, a placut la toata lumea. [cool]

Voi pune poze saptamina viitoare.

 

Pozele mele * Fotografie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...