Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (17)


Balbina

Recommended Posts

quote:Originally posted by danyce

Mihaela, pai ti-a iesit bine tarta, chiar arata foarte bine si tocmai asta e ideea, sa iasa un aluat nisipos/sfaramicios,fraged.


id="quote">id="quote">

 

Ufff...mi-ati luat o piatra de pe inima. [:D] Inseamna ca o sa folosesc robotul in continuare. [bis]

Eu am un Braun K700 si are paleta speciala pentru framantat aluaturi.Ieri stateam in cumpana,daca sa o folosesc pe asta sau paleta cu cutite...

 

Miha[gravi] si Robertid="purple"> id="purple"> [hia]

 

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Alina, stiu de creme brulee cum se face, am vazut si cum arata aparatul ala de "sudura" [:D]. Vas de ceramica am avut unul cindva, dar mare, si sa stii ca pastra foarte bine caldura, mincarea raminea in el fierbinte extrem de mult timp. Am facut si blaturi (pandispan) in el si imi ieseau ok. Tare rau mi-a parut cind l-am spart.

 

Mihaela, se vede ca esti in trimestrul trei de sarcina, te-a apucat si pe tine verva gatitului. [:D] Am tras cu ochiul in albumul tau cu bunatati si am salivat din greu la fiecare poza noua.

 

------------------

Numai bine,

Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Balbina

Mihaela, se vede ca esti in trimestrul trei de sarcina, te-a apucat si pe tine verva gatitului. [:D] Am tras cu ochiul in albumul tau cu bunatati si am salivat din greu la fiecare poza noua.


id="quote">id="quote">Si io-s tot in trei dar fug cat pot de bucatarie [bang]. Dar mai arunc cate un ochi pe aici si ma satur privind [:D]bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004) si viitoare mamica de al doilea ingeras [gravi]
ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia stiu ca in State am fost super curioasa sa le gust faimoasa 'creme brulee', a fost interesanta, dar sincera sa fiu prefer crema noastra de zahar ars, mai ales ca mie imi place foarte tare sosul (si la ei nu are sos, doar crusta aia subtire de zahar ars deasupra). [:D] Cred ca tocmai mi-ai dat idee ce sa fac bun in weekend, ca stateam in cumpana.

 

Miha si robotul meu are paleta speciala pentru framantat, seamana cu cea de taiat, doar ca e din plastic si unul dintre 'brate' e mai scurt, nu sunt egale, ca la cea de taiat.id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

prajituresc si bucatarescid="size1">

Mrs. Perfect for more than 1 yearid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut ieri o prajitura cu banane (vorba vine), numai ca in loc de banane am pus dovleac, copt si pasat, iar in loc de vanilie, am pus scortisoara si nucsoara. Vreau sa va zic ca a iesit o prajitura excelenta, imi pare rau ca nu am poze, dar va rog sa ma credeti pe cuvint. [:)] Recomand sa o pregatiti, mai ales ca sezonul dovleacului e in toi acum.

 

------------------

Numai bine,

Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia m-ai innebunit. Dupa placintele cu dovleac nu m-am dat in vant niciodata, insa dovleacul copt la cuptor [pofta] as manca toata tava si n-as imparti cu nimeni. Noi ii spunem 'dublete'. id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

prajituresc si bucatarescid="size1">

Mrs. Perfect for more than 1 yearid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, si mie imi place dovleacul copt. In general, am descoperit dovleacul in prima sarcina, pina atunci nu-l puteam suporta. Dar de cind am prins gustul, in fiecare toamna fac bunataturi din dovleac: placinte, supe, tarte, etc, pun si in mincare, pe linga alte legume. Imi place si sa rontai pur si simplu o feliuta de dovleac crud, l-am molipsit si pe sot. [:D]

 

------------------

Numai bine,

Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...