Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Botez in Post - se poate?


Recommended Posts

Referitor la botezul in post...preotul meu de la Biserica Capra mi-a comunicat ca: - se poate efectua slujba botezului in post - se poate face petrecerea si dansul in post pentru ca botezul este o mare bucurie si pentru Dzeu dar si pentru oameni - dar ca meniul trebuie sa fie de post De aceea multi aleg sa nu faca botezul in post pentru ca la restaurante mancarea de post nu e atat de buna la invitati ca cea normala. Cu drag Liana http://community.webshots.com/user/TudorAnastasiaDiana http://community.webshots.com/user/tudorrobertalexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 3 weeks later...
Se poate face botezul in post si surpriza se poate manca de dulce deci nu de post daca ai dezlegare de la preot, nici eu nu am stiut mi-a zis o vecina si in perioada aia chiar a venit un preot prin bloc sa sfinteasca casele, nu cel care ii daduse dezlegare si i-a spus si el ca este ok ca nu trebuie sa manance de post daca a luat dezlegare dar sa nu se imbete nimeni din familie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
Eu sunt in Grecia si aici copiii se boteaza dupa 6-7 luni. Mie mi se pare o tampenie. Fata mea are 3 luni si ma rog de mor de sotul meu sa o botezam.Am hotarat sa o botezam pana in aprilie, iar nasul ne-a zis azi ca el zice sa o botezam pana intram in post:D Eu am 2 perechi de nasi si nu stiam cine mi-o boteaza. Acum s-au hotarat. Nasul meu are baiatul de un an. Si a zis sa ii botezam pe amandoi o data. Adica fata mea si baiatul lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...