Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minunatele Scorpiutze (41)


Recommended Posts

Salutari de luni la scorpiute....[bis] Cuscrita mea draga....cum ti-ai amintit tu de ziua lui Alexandru[:I]...mi-ai facut surpriza si emotii de luni dimineata[pup]...Saru-mana,draga mea![pup][asia]Si ca sa nu te lasi....alta surpriza cu mi-ai mai facut cu fetita din burtica...iubita scumpa si micuta.[olala]..si cu vestea ca e sanatoasa....Bravo voua,fetelor![flo][pup]Ce nume ii puneti?Ce zice George de viitoarea lui fratioara?Sa dea Dumnezeu sa nasti usor si printesa sa fie cuminte si papacioasa!Sa pupi ginerelu' roscovan de la mine si Luana,va imbratisez cu mare drag si sa aveti parte de tot binele din lume![pup][pup][pup] Mira....ce copilasi frumosi si cuminti ai,toti 5 sunteti niste frumosi![:)]Mi-a placut la nebunie poza cu micutii tai,toti 3 in cada si David o tine pe Sellin ca un adevarat fratior mai mare,protector,in brate...!!!!![:D]Felicitari pentru progresele copilasilor!Apropos de cutia cu bombonele de la sf.vali...macar tu ai primit ceva,io nik....si ma gandesc ca de-oi primi ceva vreodata o sa fac si eu ca si tine,sa imi intreb jumatatea daca nu cumva i-au zburat tiglele de pe mansarda....[:D] Monica,saru-mana de urare!Sa dea Dumnezeu si va doresc si voua tot binele din lume![pup] Georgi,saru-mana si matale de urari![pup]Si voua asemeni....Mi-ai facut pofta de salata de boef....ca eu fac salata d-asta doar de doua ori pe an,cateodata nici atunci,de Paste si de Craciun....ca ai mei nu prea se omoara cu preparatu'....Mi-e ca in weekendul urmator trag si io una salatica boef,ca balesc aici pe tastatura[pofta]...Tu cum o prepari? Nina 2...saru-mana de urari[pup] si sa aveti si voi parte numai de bine!Din ce scrii...piticoata ta face progrese,nu gluma...Na,vezi mamico?...incet-incet cu toate,doar rabdare sa ai!!!![^]Sfecla rosie eu nu am prea dat la copii,ca nici noi nu mancam si mie mi-a iesit asa ceva din calculele culinare,dar ca salata am consumat o data sau de doua ori si baiatului meu i-a placut.Cu Luana nu am incercat inca,dar ma indoiesc ca va vrea macar sa guste,ca ea dintre legume si fructe crude nu mananca DECAT merele si alea curatate de coaja si samburi[bang]...altceva nici macar nu se uita,dar sa mai puna si gura si nu reusesc sub nici o forma si sub nici un motiv sau amenintare sa o conving sa incerce macar sa guste...Si cand era micuta halea fructe la greu....Asta e!E capoasa,ca doar si ea e scorpiuta...hehehehehe....[:D] Alex a petrecut frumos,cu prietenii lui...a mers cu ei la cofetarie,a facut cinste cu praji si suc...iar acasa i-am facut si noi surpriza,ca am cumparat un tort si el habar nu avea de asta si,pe furis am pus tortul cu lumanarile aprinse(doua cifre de 1 albastre)si l-am chemat in bucatarie si cand a vazut a ramas masca si asa s-a emotionat cand eu si Luana ii cantam urland din toti bojocii multi ani traisca,iar Marius il filma....ce sa va spun?!Frumos si emotionant!Noi nu i-am cumparat cadou(sa vedeti acum ce ma cearta Lauriciul nostru[:D][:D][:D]) ca baiatul si-a exprimat dorinta ca nu vrea sa ii luam nimic si ca e multumit daca ii dam bani sa petreca cu baietii la cofetarie....si asa am si facut...[:D] Ei bine...va doresc sa aveti o saptamana plina de realizari si o zi cat mai buna!Va pup in gashca si mai vorbim![pup] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia] scorpiutzelor Na ca mi-ati facut pofta si mie cu salata de boeuf. [pofta][pofta][pofta] Noua ne place dar e cam mult de lucru si cum nu stau prea bine cu timpul in ultima vreme am facut mai rar. Vorba lui Ana, ultima data am papat de Craciun. Dar cred ca saptmana asta ma incumet sa o prepar si eu. Ana, scumpul de Alex. Si ce surpriza frumoasa i-ati facut [am]. Legat de sfecla rosie nici noi nu prea o consumam dar am gasit o reteta pt. bebei unde spunea ca se poate da de la 5 luni si i-am facut si chiar i-a placut. Le testam si noi si vad ca deocamdata papa binisor. Ma duc sa pap ca mi-e o foameeeee... Pupam scorpiutzele dragele Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006) [url="http://photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Alex ! Sa cresti sanatos si voios, alaturi de familia ta si sa-ti bucuri mereu parintii cu rezultate din cele mai bune la invatatura ! [disco] Felicitari, Ana ! [flo2] Sa iti traiasca premiantul cel destept si dragastos si sa-ti umple mereu sufletul de bucurie ! [cheers]
Buna, dragi scorpiutze ! [:)] Abia acum am reusit sa citesc si eu din urma. [:I] Laura, ce faceti, cum sunteti ? Tare va admir eu, pe voi, mamicile studente. [disco] Lory, oare cum de ne-ai visat ? Te-ai gandit la noi in ziua respectiva ? Ce creste Alinutzul ! Se vede pe fetzisoara lui ca nu mai este pruncusor. [:)] Iar tu, la varsta ta arati...fantastic ! [olala] Georgi, n-am vazut poze de la aniversarea celor 3 anisori ai Zamabretzei. Sau am sarit peste link, din greseala ? [ups] Vanina, ma bucur ca va merge bine cu diversificarea. [:)] Tare scumpa e minunea ta si are niste ochisori albastri.... [olala] Mira, ce familie fericita sunteti ! Aveti si de ce, cu acele 3 comori, langa voi ! [:)] Cristinei ii place plimbarea cu trenul, dar dupa trenulete de jucarie nu se uita. Ea isi alege papusi, casutze sau ponei, de cate ori ii dam ocazia. Dar uite ca, sapt. trecuta cand a luat tati salariul si i-a cerut sa-i cumpere ceva, am facut-o sa-si cumpere un trenuletz cu sine, ca prea multe papusi are. Si in fiecare zi, cand a venit de la gradi, a cerut trenuletzul, dar n-a uitat sa se joace si cu papusile. In weekend, la Toplita, jucaria ei preferata a fost catelusa Bobita. Parca era o jucarie de plus, asa o purta in brate, chiar si in timp ce se juca de-ascunselea. Tot cu ea a si adormit, la amiaza. Iar Dorina, sora mea mai mare, i-a promis un puiut, cand va fi sa ramana grea, catelusa. [bang] Cred ca de Bobita s-a bucurat mai tare de data asta, Cristina, decat de verisoarele ei, care au plans dupa noi, la plecare(dupa cate mi-a zis Dorina la tel.). [:(] Elena, sanatate, sarcina usoara, atat cat mai este si o bebelina sanatoasa, iti doresc ! [:)] Nasti pe la sfarsitul lui aprilie(ca si Laura, pe Teo), daca mai ai 10 sapt. Ce nume ati ales pentru printesa voastra ? Monica, la multi ani micului tau Valentin ! [flo2] Ce frumos va aniversati voi, intotdeauna ! [bis] Ruxita ce mai face ? Adriana, ce mai face micul pilotist ? Nu mai raceste atat de des, nu ? WOW, ce dar frumos ai primit de ziua indragostitilor ! [olala] Noi nu ne facem cadouri, ca omu' meu zice ca nu e sarbatoare romaneasca, ziua indragostitilor. Dar el, nici la alte aniversari nu vine cu daruri. [V] Gaby, tu ce mai faci ? Planuri de nunta ? [:)] Esti bine, sanatoasa ? Iri si Elena, nu ne aratati poze cu voi, gravidute ? [:)] Va imbratisez si va pup pe toate si va doresc o zi cat mai faina, in continuare ! [pup][grup] PS - Noi mergem la carnaval, la Cristina, la gradi. Unde ea a ales sa fie Belle, din "Frumoasa si Bestia". Noroc, cu mama, care le are cu....croitul si cusutul, de i-a facut o rochita din satin galben. [:D] Pupici, din nou ! [:X]
Nina, mami de [zana] [url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92439"]Diabet zaharat la copii[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92516"]Copii din 2002[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157"]Copii capricorn[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92651"]Scorpiutze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna scropiutelor, ana[pup], ma bucur ca alex al tau s-a simtit bine de ziua lui si s-a distrat cu prietenii. nina[pup]sa ne pui pzoe de la carnaval nina2[pup]ma bucur ca piticutza papa bine...e tare rau cand te chinui ca ei sa pape cand sunt mici georgi[pup]si servici usor maine eu azi am gatit toata ziua, sunt un picutz cam obosita dar imi place sa mai pierd timpul pe-aici[:D]in loc sa stau in pat va pup pe toate noapte buna monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti.... Nina,multumesc de urari!Sa aveti si voi parte de tot binele din lume...!!!!Zici ca Cristina se va alege cu un catelus?Ce frumos!Si mie imi tot bantuie prin cap sa le fac o surpriza de genul asta copiilor mei,insa ma tot opreste faptul ca stam la bloc si in chirie...Oricum e plan de viitor si de ne-o ajuta Dumnezeu sa scapam de probleme...se va implini si dorinta asta.Va pup! Nina2 si Monica,nu stiu cat de bucuros a fost Alexandru de surpriza noastra,cert e ca emotinat a fost...Acum,dupa ce a trecut ziua lui,s-a trezit si el sa intrebe daca nu ii luam si lui un cadou,ceva acolo...E smecher...zice el ca e simpatic si tine cioaca,dar a trecut baba cu colacii si i-am zis sa astepte iepurasul...ma rog,pentru el iepuroiul...sa vedem atunci...[:D] Dragelor,sa aveti o zi buna si mai vorbim![pup] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare scorpiute, hai ca am zis ca fug la aia mici ca fac numai nebunii dar nu m-am putut abyine sa nu intru un oicutz si pe la voi...nu de alta dar sa nu o las pe ana [pup]singura[:D] ano si alex al meu face la fel...dupa ce-si vede sacii in carutza incepe sa zica ce ar mai fi vrut el...si daca tine...e bine...daca nu...data viitoare[:D] noi suntem bine, multumim lui Dumnezeu... va pup pe toate monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] ingros si eu randurile pe aici azi. Ana si Monica, smecheri rau Alexutii vostrii [;)] [:D] Tocmai am venit de la plimbare cu pitica mea. Am scos-o azi o jumatate de ora ca nu am scos-o de vineri. A papat bine la amiaza brocoli cu dovlecel si orez si putin unt. L-a devorat pur si simplu. Cat despre Danonino i-am dat si ii place rau. Oricat mananca inainte nu refuza niciodata o portie de Danonino [:D]. Si pana acum nu are nimic de la el. Mai vedem. Noua numai nu ne mai trece raguseala. Nu stiu ce sa mai fac cu ea. Problema e ca joi trebuie sa facem vaccinul si nu stiu daca se va putea daca are inca gatul rosu. Poate il amanam pana luna viitoare. Nina, pupici [pup] pt. Cristinuca si mamica ei Acu` ma duc sa o culc ca maraie de somn. Va pupic scorpiutze dragi [pup] Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006) [url="http://photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari gagici Nina daca e ok poate ii face vaccinul.Daca nu il amani o saptamana doua ca nu-i tragedie.[pup bolnavioara ragusita si papacioasa Ana bravo lui Alex.Asa mai fac si eu cu stul...ce sa mai zicem de astia mici [:D].Ma intrebai de salata...cum sa o fac?Fierb cartof, morcov (uneori daca am in casa pun si pastarnac) , mazare, gogosar si castraveti la otet, toate tocate si amestecate cu maioneza.Si e bunaaa...Nu-mi place cu carnitza in ea.Am vazut ca se mai poarta dar mie nu-mi place. Nina ai incurcat-o cu catelusa [:D] Va [pup] pe toate acum ca a venit sotul si mergem putin pe-afara ca e super frumos.Miroase a primavara Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...