Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minunatele Scorpiutze (41)


Recommended Posts

Buna, minunate scorpiutze ! [:)] Noi ne-am bucurat in casa una de alta(eu si Cristinuca), ca zapada n-am avut, sa ne bucuram de sanioara, bulgarit si oameni de zapada. Elena, ce weekend frumos ati avut ! [bis] Dar tare m-asi fi bucurat, si eu(ca si Monica) de o poza cu tine gravidutza. [:)] Adriana, sa ne scrii cand mergeti la Bucuresti, sa va tin pumnii, sa scapati repede si usor de operatie ! Vanina, ati mai scapat de o vaccinare. [:)] Cum a fost ? Monica, voi cum v-ati petrecut weekend-ul ? Va doresc o seara cat mai faina, alaturi de familie ! [pup][grup]
Nina, mami de [zana] [url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92439"]Diabet zaharat la copii[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92516"]Copii din 2002[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157"]Copii capricorn[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92651"]Scorpiutze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare scorpiute, nina, ma bucur ca te-ai simtit bine impreuna cu cristinutza[pup] noi am fost la bazin ieri s-au bucurat tare mult astia mici, azi alex era un picutz obosit dar i-a trecut repede si a mers la gradi. eu cu roboteala si bucatariseala pe-aici prin casa...voi fetelor ce faceti? pe unde sunteti? ana[pup]hai ca maine intri si ne spui ce-ai mai facut... va pup pe toate monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] scorpiutze dragi Na ca am scapat si noi de vaccin. Am fost ieri, l-am facut si pauza pana la 1 an. aaa, voi ati mai facut si alte vaccinuri la pitici in afara de schema obligatorie? Pitica a fost cam agitata noaptea trecuta si eu sunt cam somnoroasa. Dar trece, ea sa fie sanatoasa. Ma bucur ca nu facut deloc febra dupa vaccin. Noi ne pregatim incet sa il sarbatorim pe tati maine. Ca anul asta nu e an bisect si nu avem 29 februarie [:D], ghinionul lui tati. Ii facem un tort si bem un pahar de sampanie. Monica, da, duminica a fost si piticuta cu noi. A fost relativ bine. Va pupam pe toate [pup]si sa aveti o saptamana faina in continuare Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006) [url="http://photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, maine vine Ana si ne povesteste cum a fost la C-ta ! [:)] Monica, Alex a invatat sa inoate sau doar se balaceste in apa ? Fetelor, voi stiti sa inotati ? Eu, nu. Desi sunt semn de apa, nu ma atrage apa in mod deosebit. Mai degraba pentru incantarea ochilor. [;)] Vanina, eu nu i-am facut nici un vaccin in plus Cristinei, decat cele obligatorii. Eu as prefera sa se imunizeze natural, desi e greu in momentele de boala. Deocamdata am bifat oreionul si scarlatina. [;)] In cladirea gradinitei, la etaj, functioneaza o cresa de copii. In decembrie si ianuarie, toti copilasii au facut varicela(varsat de vant), dar in grupa Cristinei nimeni nu s-a molipsit. Parca as fi vrut sa faca si ea, sa scapam si de boala asta, desi imi este groaza de ea, ca le are Cristina cu scarpinatul.... [bang] Uf, ce greu trebuie sa fie cand esti nascut pe 29 febr. ! [ups] Sotul tau e tot semn de apa, fiind pesti. [:)] Noi o sarbatorim pe mama, pe 2 martie. Dar pe sambata asteptam musafiri. Si in seara asta(dar abia maine ne intalnim) soseste mama soacra(apropo, ea este rac, tot semn de apa [;)]), dupa o sedere de 5 luni si 1 sapt. in Canada, la unul din baietii ei, stabilit acolo. Asa ca....avem motive serioase sa petrecem, sambata ! [:D] Elena, hai, trimite si la noi ceva bulgari de zapada, poate se transforma intr-o ninsoare frumoasa si la noi. [;)] Sa aveti o zi frumoasa in continuare si o seara si mai frumoasa, cu cei dragi ! [:)] [pup][grup]
Nina, mami de [zana] [url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92439"]Diabet zaharat la copii[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92516"]Copii din 2002[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157"]Copii capricorn[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92651"]Scorpiutze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, nina[pup], alex chiar innoata cu ochelari de scafandru si teava[:D]asa poate sa avanseze f mult, dar fara dotari merge doar cativa m...in orice caz este f indragostit de apa, sare, se baga pe la fund fara ochelari... nu-i mai este frica de nimik...si ruxi la fel numai ca ea se "misca" numai cu colacul deocamdata si vrea sa se tina si de pluta...e haioasa rau de tot[:D] nina2[pup]la multi ani! sa-ti traiasca sotiorul sa fie sanatos. eu am fost in gateli azi...abia ce-am terminat, alex nu a mers la gradi astazi nu stiu ce treaba a avut d-na si le-a dat liber...asa ca au fost amandoi acasa cu mine. va pup pe toate[pup] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti dragi scorpiute... Intradevar vad ca se adevereste ceea ce se scrie si se spune despre scorpioni,adica odata ce un scorpion si-a facut un prieten sau daca ai ca prieten un scorpion,apoi ti-a pus Dumnezeu mana in cap,ca te-ai ales cu un prieten adevarat pe viata,care e in stare sa treaca prin foc pentru tine si sa mearga pana in panzele albe...Greu e sa iti faci un scorpion prieten,dar cand ti l-ai facut...e pentru totdeauna. De ce am scris cele de mai sus:pai din toate subiectele pe unde scriu eu si bantui...aici la scorpiute e singurul loc unde mi-ati dus dorul si ati intrebat de mine si unde ma asteptati cu vesti...Nu ca as tine eu la chestia asta neaparat,dar nu m-am putut abtine sa nu remarc asta si cum starea mea sufleteasca e acum undeva sub nivelul marii....ce am gasit aici m-a uns la suflet...[asia][flo]Saru-mana! Pai sa va spun:am plecat bou si m-am intors vaca...[bang]Nu am rezolvat nimic,s-a dat amanare....asa ca cine stie cand se va termina procesul asta vreodata...?!Am intrebat avocatul daca eu trebuie sa mai vin si mi-a zis ca nu si ca nu trebuia sa vin nici de data asta.I-am atras atentia ca presedintele(judecatorul) intrebase de mine,d-aia am venit...A zis ca nu e musai sa mai vin...Asa ca din punctul asta de vedere am cheltuit banii ampoohlea pe drum.Plus ca sa nu va mai spun cat de obosita am venit,ca de la gara pana acasa,in Timisoara,am adormit in tramvai...si de nu punea vatmanul o frana mai brusca de am dat cu capul de bara...probabil ca as fi facut vreo doua ture de Timisoara....Din toata aventura asta m-am ales cu vazutul sora-mii si a nepotelului...Dupa ce ca eram eu catranita si obosita,la plecare sora mea a inceput sa planga...de mi-a spart sufletul in doua...Ea e si graviduta,naste la sfarsitul lunii mai...e doar cu baietelul ei in Cta...si trebuie sa se cam descurce singurica si o zi cat am stat eu cu ea acolo...a fost ca un mic respiro...Cel mai cumplit lucru a fost ca duminica,dupa ce am ajuns,dupa amiaza,ma suna Marius sa imi spuna ca Luana e cam calda...si cam fornaita...Imi venea sa mor si nu alta,ca pana luni dupa amiaza ,cand am plecat spre Timisoara, Luana a facut aproape 40 temperatura,Marius ma suna des...pe drumul spre Bucuresti nu aveam semnal....Marius nu ma auzea si era disperat ca Luana se apropia de 40 febra si nu mai stia ce sa-i dea si sa-i faca....Zau ca de as fi avut aripi ar fi fost extraordinar de bine....Asa ca marti dimineata mi-am gasit copila slaba si alba la fata...am fost la doctor si i-a dat antibiotic,ca are gatul visiniu...si de ieri dupa amiaza nu mai vrea absolut nimic sa manance,nici macar cipsuri de care ii plac ei mult,nici suc nu vrea,nici macar apa....Orice inghite vomita,inclusiv medicamentele care le ia...I-am cumparat azi dimineata sticksuri...mi-a zis ta-su ca n-a vrut nici sa se uite la ele.Acum m-a sunat Marius sa imi zica ca a cerut biscuiti...Doamne ajuta ,poate o sa rontaie macar unul(n-a vrut nici biscuiti)...Nu a mai facut temperatura,dar se plange ca o doare capsorul si burtica...Oooooof,numai mama sa nu fi![bang] Azi sunt la munca,dar de maine stau cu ea acasa...asa ca iar nu mai intru pana luni... Nina,ma bucur din suflet ca Kiki si-a revenit cu glicemia...Sa va ganditi si la noi cand faceti omu' ala de zapada si sa pui poze...cand o ninge...[:D] Cuscra draga,Elena scumpa....ce marisor a crescut George si ce ingeras frumos este el....pupa-l-ar mama pe el de flacaias!Da' ia spune aici:burticutza n-ai tavalit-o olecuta prin zapada?!Si daca tot ai de dat cu prastia,zvarle si mie niste omat,ca asa ii duc doruuuuuuuulll...Am vazut si eu din tren zapada,ningea ca in vis...de la Herculane,pana la Caransebes....o frumusete!Si cum e si zona de munte...Bebelin e bine?Creste?Va pup si va doresc numai bine! Monica,saru-mana ca mi-ai tinut pumnii....dar iaca ce-am patit!Ce bine ca le place apa la copiii tai,asta e minunat!Pe Alex abia dupa 3 ani si jumatate am reusit sa-l conving sa intre in mare...ii era frica,nu stiu de ce.Cu Luana...eheeeiii...nu am avut nici o problema:prima oara a intrat in mare la 7 luni,era super fericita,iar a doua oara anul trecut...cand o scoteam cu pompierii si politia din apa si scandal de se auzea in toata Mamaia... Nina2,imi pare rau,dar eu intelesesem ca tu ai problema cu nodulul[V]...Of,Doamne!Deci de Renata mica era vorba[V]...Pai si cum se va rezolva problema?sper ca nu e grav!Pup printesa! Si LA MULTI ANI! cu multa sanatate si fericire sotului tau,sa aveti parte numai de bine si distractie maxima...Ce ti-e si cu oamenii nascuti in 29[8D]...Bine ca micuta e ok de dupa vaccin! Adriana,bafta si voua cu operatia de polipi!Nu e rau ca v-ati hotarat la operatie.Si Alex a facut operatia,fara anestezie generala...adevarul e ca nici nu stiu ce i-a facut.Prostia mare a mea a fost sa insist sa il opereze doctorul Andrei,nu stiu daca ai auzit de el,e doctor ORL,la pensie si mai opereaza uneori in judetean,asta ma operase si pe mine la 4 ani de amigdalita si in prostia mea am crezut ca inca e un doctor asa cum se stia si am uitat ca si el a imbrtranit....asa ca Alex mi-a povestit p-orma ca in sala acolo a tipat doctorul la el si l-ar fi si plesnit si copilu' s-a speriat,iar operatia nu zic ca nu a fost bine si buna facuta,insa la Alex polipii au recidivat si nu l-am mai dus la chinuit si sforaie ca un adult si acum...Bine ca nu se mai imbolaveste cum o facea inainte,mai raceste si el,dar ii trece repede...Asa ca sa aveti bafta si noroc si sa dea Dumnezeu sa fie bine pentru pilotel! Pai dragele mele....io va pup[pup] si nu stiu cand 'oi reusi sa intru iar...poate pe luni incolo.Pana atunci va doresc tuturor tot binele din lume...[pup] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, ana[pup], imi pare rau ca ai batut drumul degeaba si mai ales ca luana s-a imbolnavit, sanatate multa si sa se faca bine cat mai repejor[pup] si eu trebuie sa ajung din nou cu alex la control la dr fiindca de cateva seri a inceput iar sa tuseasca asa...noaptea ca ianinte...nu mult dar propabil ca asta este inceputul...nu stiu ce sa mai cred...de-aia vreau sa aud parerea dr-lui ieri am confectionat martisoare, au iestit are dragutele azi le ambalam si maine le dam[:D] va pup pe toate monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"helau" scorpiutze dragi [hia][:D] Ana, bine ai revenit, ne-ai lipsit. Imi pare rau ca Luana ta este bolnavioara. pupici multi [pup] de la mine si de la Renata ca sa se faca bine repede. Nasol ca nu ai rezolvat nimic la Constanta. Dar macar ai vazut-o pe sora ta. Multumim pt. urarile la adresa sotului. Monica, multumim si mataluta de urari[pup]. Ce fain ca ati fost la bazin. Noi aici la noi nu prea avem unde merge. Avem un strand cu apa termala dar e cam mizerabil. [pup] pe Alex sa fie bine si sa treaca repede tusea. Nina, legat de vaccinuri asa ma gandeam si eu ca ar fi mai bine sa isi dezvolte imunitatea singura nu cu tot felul de vaccinuri. Dar tot am auzit vorbindu-se de tot felul de vaccinuri suplimentare si am zis ca va intreb si pe voi. [pup] de la noi Si acum va invit la o feliuta de tort si un paharel de sampanie [pahar] ca asta vom servi si noi mai tarziu putin. Poate reusesc sa fac o si o poza. Am facut aseara tiramisu. Acum sta la frigider si eu ma uit cu jind la el. [pofta][pofta][pofta]. Dar astept pana mai tarziu ca asa este frumos. Nu facem chef mare ca pitica are nevoie de liniste. Poate la anul. Si nici financiar nu e cazul ca acum trebuie sa strang putin cureaua ca am gasit un apartament cu 2 camere care ne-ar conveni atat la pret cat si cu privire la faptul ca o parte din bani pot sa ii dau pana in toamna cand reusim sa vindem si noi garsoniera noastra. Zilele astea ne intalnim cu proprietarii sa vorbim. Poate, poate reusim. Va pupam dragele mele si sa ne auzim cu bine. Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006) [url="http://photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O primavara frumoasa si plina de energie si ganduri bune![bis] Eu am intrat in prenatal, sunt happy ca stau acasa sa ma mai ocup de ce e in urma pe aici, imi caut o femeie sa ma ajute la curatenia de primavara, si... cresc![:D] Poze cu burta am, dar sunt doar cu burta in diverse stadii pentru comparatii, si le pastrez pentru mine, nu le pun pe forum (nu sunt artistice), si alte poze s-au pierdut sau sters, habar nu am ce s-a intamplat - m-am suparat pe sot ca nu a avut grija, inclusiv pozele de la aniversarea de 4 ani a lui George nu le mai avem![bang] Azi am dus martisoare la fetite la gradi, la doamne si George parca era in alta lume. Foarte bucuros a cantat tot drumul "vine vine primavara", si a primit si el martisoare, pupici de la fetite, o nebunie. Cred ca v-am zis ca fetele de la camin i-au cerut toate prietenia, si el le-a refuzat politicos, ramane fidel primei "prietene"... insa nu cred ca vor ramane neconsolate![;)] Asadar ma retrag la treburi, sau la odihna... vad ce e mai tentant! Va pup, o zi frumoasa! Elena PS Nina2, George a facut doar vaccinurile obligatorii, iar vaccinul de la 1 an si 3 luni ROR l-am refuzat, am preferat sa astept sa aduca antirujeolicul simplu. Am o boala pe tri, penta, hexa-vacinuri, si nu numai eu, chiar si medicul meu de familie si alti medici! Mami [gravi]31+ si "[url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]George"[/url] (6.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...