Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minunatele Scorpiutze (41)


Recommended Posts

de bine ce o laudam ca are doar uscati acum iar are rezervoarele pline...Doamne...eu nu mai inteleg nimik[bang] elena[pup]burtika mare, stiu ca poti lua pana la 4 no-spa pe zi ti-a recomandat emdicul ceva pentru contractii? gerogi[pup], abia astept sa-ti vad masinutza mira[pup], sanatate multa copilashilor va pup pe toate somn usor monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

oau, gerogi, bv pentru credit.azi ma duc si eu la banca.ca cerem un supliment la credit, dar sotul meu nu a inteles nimic din ce i-a spus dl de la banca.asa ca ma duc eu. multumesc ca va ganditi la noi.azi a fost mai bine la cresa.toata lumea mi-a spus ca l-am dus prea rpd la cresa si acum ma simt cu constiinta incarcata.azi mergem pana la dr pediatru si probabil in aprilie vine si dr care ne-a operat. ana, cred ca ne luam cielo.am vazut unul din 2004 sau 2005 cu extra full options si doar 20 si ceva de mii de km.are si piese ieftine.asa vb aseara dar il stii pe ionut care se razgandeste imediat.intai sa vedem ce ne aproba la banca. georgi, tu iei matiz nou?cu cat?ce rata? [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/nastasie_adriana/my_photos"]albumul meu[/url] adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza. Da Adriana luam unul nou.Am zis ca daca tot facem rate macar sa luam o masina noua ca vreo 2-3 ani cel putin sa nu avem treaba cu reparatii.Pretul lui nou e de 184 de mil cu tot cu taxa de inmatriculare si asigurare. Noi am facut un credit pt nevoi personale la BCR pe 10 ani.Am 2.750.000 rata pe luna.Oricum ideea e ca cel mult in 2 ani sa-l achitam. Merg la banca si intereseaza-te ca sunt de ex la BRD credite f avantajoase pt autotuism.De ex. fratele meu a luat ieri de la BRD credit pt Logan.A luat 7.100 euro tot pe 10 ani si are rata 3.250.000 pe luna.Si are si o dobanda mai mica.Ma gandesc ca la banii astia daca va incadrati la credit va puteti lua un Cielo nou. Io am avut boala pe Matiz [:D].Sotul oricum o sa-l conduca numai in week-end ca in rest o freaca pe a lui[:D].Maine mergem sa-l platim si dealer-ul a zis ca daca-l platim dimineatza , seara sau a doua zi avem masina [bis] Sper ca ti-am fost de folos. Monica [pup] mucioasa si multa sanatate Va [pup].Fug sa ma imbrac . trebuie sa o intind la scoala Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata scorpiute, Elenuta draga...sti cum e?!Pe ultima 100 de metrii parca e tot mai greu si nu mai ai rabdare...draga de tine.La cat ai tras in sarcina cu Gabitza ,hai ca mult a fost ,putin a mai ramas....Na,te incurajez si eu cum stiu mai bine,dar tu stii ca ce e al tau e pus de-o parte...si cred ca e telepatie,ca nu e zi sa nu imi zboare mintea macar pentru o secunda la tine,la bebe si la George.Doamne ajuta sa fiti bine!Va pup![pup] Mira,cam asa imi povesteste si sora mea...Probabil ca asa e cu sistemul sanitar pe acolo si cand citesc ce scrii,parca cu toate neajunsurile si rautatea cadrelor medicale din tara si cu faptul ca tre' sa le dai spaga sa te bage mai bine in seama,parca aici se misca mai rapid si dau si tratamente mai bune....sau cel putin asa mi se pare mie...Norocul surorii mele este ca ea e asistenta medicala,nu practica acum,dar stie ce trebuie facut si ce tratament trebuie sa ii dea la baietel cand e cazul si de cate ori vine acasa in tara isi face provizii de medicamente.Oricum...draga de tine,nu stiu cum rezisti cu micutii bolnaviori si sa il linistesti si pe sotul tau suparat....of Doamne!Sa aveti multa ,multa sanatate si sa dea Dumnezeu ca totul sa fie bine cu Daria![pup] Georgi,felicitari pentru credit si pentru viitoarea achizitie!Pui si poze cu Matizul rosu? Monica...zau ca si pe mine ma dispera Luana cu mucii ei:ba uscati,ba fluizi...Oare o sa se opreasca o data si o data treaba asta? Adriana,tu sti prea bine ca gura lumii e sloboda si doar pamantul o mai astupa.Nu mai pleca tu urechea la ce spune unul sau altul.Ai facut cum ai crezut mai bine pentru pilotel.Las' ca azi o sa afli tu cum sta treaba,la medic si ,eventual,intreaba-l si daca e ok ca merge la cresa...o intrebare nu strica. Cat despre Cielo...ce sa zic?!Sunt masini bune,robuste,construite pentru drumurile romanesti.Consider ca orice marca de masina ai,daca ai grija de ea,te ingrijesti sa-i fie bine,nu dai cu ea in toate gropile si nu legi plugul la ea sa mergi pe aratura....e o masina foarte buna.Mie una imi plac Cielo-urile,sunt si incapatoare ca spatiu interior,nu le stiu consumul si gasesti si piese de schimb,asa cum ai zis si tu,ieftine... Sa inteleg ca faceti o refinantare a creditului?Pai in functie de refinantarea asta probabil ca va veti putea orienta catre ceva convenabil.Multa bafta cu creditul si cu alegerea masinii! Va pup si va doresc succes si realizari multe pe ziua de azi![pup] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Ce faceti frumoase scorpii? La mine se apropie nuntile si sunt tot mai multe agitatii... Cu casa stam f bine dar mai e mult de treaba. Elena sa caut mesajul in care spuneam ca va fi fata? Si o va chema si Gaby. Sunt onorata[hot] [dual] pt toata lumea. eu azi sunt acasa bolesc cu niste muci. Gaby Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te! [url="http://new.photos.yahoo.com/gabyhila/album/576460762333054275#page1"]Zusammen mit Bogy [8**][/url] , [url="http://new.photos.yahoo.com/gabyhila/album/576460762322810947#page1"] Mau-Mau,Schnappi unds kids[pis][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

`neata la scorpiutzele dragi activitate intensa pe aici, ce mai...[:D] Si acum lasand gluma la o parte imi pare rau ca atata lume este bolnavioara. Mira, [pup] pupici de la noi pentru bolnaviorii tai. sa se insanatoseasca grabnic. Ana, dar ce ai tras cu puiutii tai amandoi, of, of. Va pupam [pup] si pe voi sa va faceti bine repede. Monica, [pup] pentru Ruxita ta sa treaca mucii repede. Adriana, va pupam si pe voi. ii dorim lui Razvanel sa se faca bine repede. si pediatru sa va dea vesti bune. Bafta la obtinerea refinantarii si la cumparat masina. Georgi, oau ce fain... Matiz... si noi am vrut sa cumparam unul acum cativa ani dar nu ne-a lasat bugetul. Acum asteptam sa platim apartamentul si apoi ne gandim si la o masina. Felicitari! Elena, cum zic si fetele mult a fost putin a ramas, dar numai tu stii ce simti acum. Si eu imi doream sa nasc odata sa stiu ca puiul meu e bine. Numai ca pitica mea m-a tinut mult in suspans. Am nascut la 41 sapt. si 3 zile. Tinem pumnii si micutza Gabi sa stea in burtica atat cat trebuie. [pup] Nina, voi ce mai faceti? Cum sunteti? [pup] Gabi, insanatosire grabnica. [pup] na va pup acu pe toate [pup] ca pitica se va trezi in curand si trebuie sa ii pregatesc papa. sa aveti o zi faina (si fara mucisori [:D]). Apropos, noi am scapat de ei in 2 zile cu Nazomer si batista bebelusului. Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006) [url="http://photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va salut si pe azi, ca apoi patul ma mananca, noroc ca mi-am adus un teanc de carti acasa, mai trag cu ochiul la tv... trece vremea. Fac injectii cu no-spa si scobutil zilnic (pastilele nu ma mai ajuta), si cand nu cedeaza si cate un piafen, insa pt. ca de la asta mi se accentueaza greturile... mai rarut. Burta creste fantastic de repede acum, probabil bebelina a ajuns la 3 kg, azi intru in sapt. 36, asa ca pe sapt. viitoare ma duc sa stabilesc cu nenea doftorul cum facem, ca tensiunea iar a urcat de ieri pana azi. Chiar nu credeam ca voi avea probleme la a doua sarcina mai mult ca la prima... ma gandeam ca am corpul "formatat", insa si varsta isi spune de acum cuvantul, probabil... cine stie! Adriana, si eu am credit la BCR de nevoi personale pe 10 ani pt. Loganelul nostru, si ca si Georgi spun: masina noua e sfanta, mai ales daca ai credit, plus asig. casco. Credite bune sunt si la Volksbank, sotul ar vrea sa il refinanteze prin ei, pentru ca au niste avantaje mult mai mari. Am vazut ca pilotel e numai dupa tine, crede-ma ca te inteleg, operatia si totul e f traumatizant pentru ei, George a dormit la mine pe picioare 4 luni dupa operatie, dimineata nu ma puteam da jos din pat. Era ceva... insa a uitat in timp, si era mult mai mic. Rabdare sa ai sa uite si el totul.[pup] Cuscrissima, saru' mana de ganduri... si pupaturi surorii, sa treaca si ea cu bine, ma bucur ca a ajuns cu bine acolo. Gaby, spor la pregatiri de nunta... cum stai cu AMR-ul?[:D] Oricum, astept sa iti predau stafeta de [gravi]. Si sanatate maxima la ai tai! Monica, pupam copilutii si poate poate scapati de muci, asta e perioada cea mai aiurea. Nina2, pofta mare la pitica, trebuie sa aiba, nu? Mira, sa stii ca uneori si eu zic ca, asa nasol cum e sistemul medical in Ro, parca e mai bine (acum depinde si la ce medici ajungem). La George a functionat mereu mereu doar algocalminul pt. scaderea febrei, sa nu ajungem la convulsii de care tare mi-e teama. Cum zicea si Ana, restul siropelelor sunt apa de ploaie la el, am in casa cateva fiole de algocalmin mereu pentru urgente, si ii dau cateva picaturi si scapam de momentul ala horor. No, am fugit, vad ca azi bebelina nu prea da semne de activitate, ea care de la ora 6 e prezenta... insa burta e pietroi si ma doare. Pupici la fiecare in parte si sa aveti o zi frumoasa ca la noi, e soare, fara vant, chiar frumos de bantuit... pentru cine poate! Elena Mami [gravi]35+ si "[url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]George"[/url] (6.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare scorpiute, wow ce activitate intensa pe-aici si lume nouaaaa!!! gaby, ma bucur ca ai mai intrat sa dai un semn de viata, te pup si eu sanatate multa si spor la pregatiri elena, stai cumintica in patuc si ai grija de burtikutza, hai gata...mai ai putin, putin de tot... restul fetelor va pup in gashca sa aveti o zi buna ps. noi tot asa suntem...[:D] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupare si de la noi. Elena [pup] burtica si numai bine.Multa liniste iti doresc. Gaby spor la pregateli gagica.Si vorba Elenei, cand preiei stafeta? [:D] Mey multzam de felicitari.Matizachele meu nu va fi rosu ci...albastru [:D].O sa pun si poze bineinteles [:D] Va [pup] si va doresc o noapte buna.[pup] Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

georgi sti cum "umbla o vorba" printre soferi...masina numai verde sa nu fie ca o mananca vaca...ei...eu am avut un getz verde si eram indragostita de masinutza mea, incepuse sa-mi placa atat de mult culoarea[:D]tot cam ca un matiz este si getz-ul poate o idee mai maricel...dar nu cu mult[:D]...mi-a parut tare rau cand l-am vandut...dar ne trebuia ceva mai mare...sia cum vreau ceva si mai mare[:D]ca deh...suntem familie numeroasa monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...