Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minunatele Scorpiutze (41)


Recommended Posts

Salutare pe intreaga linie! Nu v-am mai scris si nici citit de un "milion de ani". Da' asa sunt eu :) Elena, draga mea, vine epurele din nou la Suceava, stiu, stiu, ca de data asta e mult mai important ala mic din burtica (aia mica, dar nu rima :)), dar trimitem un epure mic si de aici, sper sa dea cumva de tine Cezar epurul (mosul si ce o mai fi). M-am uitat la lista si a devenit imensa, felicitari! La noi nu e mare lucru de raportat. Am comandat scara noua pentru casuta noastra, bucatarie noua (asta e geniala, schema de culori, portocaliu gri si negru) si bine dotata, suntem aproape gata cu instalatia electrica. Am sapat in gradina pentru ca sa punem plante. Am pus seminte din care au iesit rasaduri de rosii, varza, ridichi, ceapa, leustean, patrunjel, morcovi si nu mai stiu cate. Marea majoritate seminte aduse din Romania. Ne-au iesit zambile si narcise si acum sunt pe vine lalelele, narcisele portocalii, freziile portocalii si albastre; pentru la vara am pus crini regali, gladiole verzi, dalii portocalii cu rosu, niste flori dragute...negre, dar geniale si inca ceva soiuri de flori. Am avut accident de masina, vreo luna de zile am circulat numai tren si bicileta, acu' ne-am inlocuit masina cu una mai buna si mai frumoasa...ideal ar fi sa nu o lovim. O zi geniala tuturor si mii de zambete :) esme
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare... Uauuuuu...lume noua,Esme!Eheeeiiii...se pare ca absenta ta de pe aici a fost cu folos...Pai sa aveti spor in ceea ce faceti si munciti! Georgi...sa stapanesti sanatoasa Matizu'!Pune poze,sa stim si noi ce cinstim aici,daca tot dai de beut... Monica,povestea cu nasterea mamei tale m-a dus cu gandul la imaginile din filmul "Doctor Jivago"... Elena...nasoala treaba...pan' la urma s-a indreptat vremea?!Cum te mai simti?Uite sora mea mi-a scris ca a fost la control acolo la Roma si e ok,a certat-o obstreticianul de acolo ca a urmat tratamentul din Romania si i-a prescris altceva,cica se simte muuuuult mai bine acum,bebe e ok,chiar prea mare pentru varsta lui ,cica i-a spus doctorul sora-mi-i sa aibe grija ce mananca si ce bea ca deja bebe e prea mare si o sa nasca un urias...hehehehehe... Dragele mele...se pare ca fiecare a avut un weekend mai mult sau mai putin udacios...La Timisoara sambata a fost pisiorcoasa rau,in schimb ieri,duminica...a fost o zi splendida,cu mult soare si olecuta de vanticel colea,de zburatacea petalele pomilor in floarea...de ziceai ca ninge cu soare...Asa ca,dimineata cand m-am trezit si soarele stralucea deja...nici bine n-am inghitit galbinarea(vorba bunica-mi,Dumnezeu s-o odihneasca!)ca Marius m-a si luat la "rost" de era sa stropsesc cafea pe el,ca la reclama aia la Wolksvagen Jetta:"Mama?ce facem azi?Unde mergem?"...Mai ho,mi-am zis eu delicat in gand....si am incercat sa inghit finut gura aia de cafea,fara sa se auda gogaltzul..."Pai unde vrei sa mergem?",l-am intrebat si eu mieros,cu samanta de artzag in glas...Si uite asa,dragelor,am plecat de acasa cu gandul sa mergem la Arad,sa ne clatim privirea prin targul duminical,pe drum am schimbat traseul catre Baile Felix,ca de fapt ,pana intr-un final,sa ajungem la Deva,la Cetate...Ati mai vaz't asa ceva?Iaca,va pun pozici proaspete aburinde de ieri [url="http://family.webshots.com/album/558364716larcgh"]din excursie[/url] Sa va mai povestesc ca nu ne-a prins 10 noaptea inca trezi pe niciunul?!Puteai sa tai cu drujba lemne pe noi....am dormit toti dusi...Atat s-au bucurat copiii...pur si simplu au fost fericiti de iesire...iar mie mi-a prins excelent iesirea asta,chit ca eu am fost soferul... Astea noutatile noastre,dragelor...Va pup si va doresc o saptamana cu multe realizari si bucurii! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare scorpiute, georgi, sa stapanesti sanatoasa masinutza...gata io deja am baut[:D] esme, ma bucur mult ca ai mai intrat pe la noi ana, super pozele...voi sunteti toti atat de fericiti si peisajele atat de frumoase ca m-ati binedispus si pe mine...sa va fie de bine plimbarica noi suntem binishor, ruxi iar mi-a tusit azi noapte si asta dupa ce-i trecuse dupa ambroxolul ala...acum tuseste iar sec[bang]...rasfatza la greu la amandoi...dar ne descurcam[:D] va pup pe toate sa aveti o saptamana minuanta si numai realizari... monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti! Desigur ca vremea s-a indreptat... e ciudat cu ploi-ninsori si alte fenomene la sfarsit de martie, noroc ca am de stat in casa![:D] Esme, te pup si daca nu da de mine, da de barbatul'meu Cezar, problema e... cu o sa ma abtin?[:D] (glumesc) George acum, daca stie ca are ceva bun, cioco, in special, pana nu vede GATA nu se abtine. Spune mereu: "ultima si atat, promit"[alcool] Mai povestim si ma bucur ca ti-ai aranjat gradina, venim la tine la o salata buuuuna![pup] Georgi, sa il stapanesti sanatoasa! Io o sa ma servesc cu un ceai in cinstea lui![;)] Ana, apoi nu ma oftica, vreau si eu la plimbare, abia astept sa ma refac sa incep sa colind judetul in weekend, sa vezi ce poze trimit in contrapartida[:D]! Monica, sanatate rasfatatei, sper sa isi revina de tot, sa nu se mai chinuie si ea si voi![pup] Nina2, si tie o saptamana faina si plimbari frumoase, adica vreme buna sa aveti! Nina, sper ca ai avut un weekend linistit, si nu vremea care a bantuit pe aici! Ce ii aduce iepurasul Cristinei?[pup] Va pup pe toate, intelegeti ca nu mai pot sta, adica de abia stau, pana scriu un mesaj... trece trenul![:)] O saptamana calda sa aveti! Elena Mami [gravi]35+ si "[url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]George"[/url] (6.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

georgi, sa stapaniti sanatosi masinuta. ana, foarte bine ati facut. si la noi a plouat.ne-am facut deja planuri noi.pe 27 aprilie plecam la soramea.maine ma duc sa rezerv cusetele.nu am gasit avion direct pe un aeroport aproape de ei, asa ca plecam cu trenul pana la praga si apoi unul scurt pana la Cheb aproape de ei.luam cu cuseta pentru ca plec si cu razvan.o sa-mi fie groaza, dar asta e pentru ca stiu ca o sa se plictiseasca.si stam pana pe 12 mai.abia asteptam toti.e bine ca o iau si pe mama.ea o sa fie baza la papica si la babysitter.eee, o mai las si pe ea sa se relaxeze ca altfel vine mai obosita decat pleaca.o sa va tin la curent.va pup pe toate. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/nastasie_adriana/my_photos"]albumul meu[/url] adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'NEATA FETELOR! Bine v-am regasit!
GEORGI, sa stapanesti sanatoasa Matiz-ul!!!Sa fie cu noroc si merci de cinste![pup]pe tine si pe Zambareata!Imi inchipui ce bine se simte ea in masinuta noua!
Fetelor, eu sunt asa prinsa de pregatiri pentru plecare de nu-mi mai vad capul...bagajele inca nu am inceput sa le fac in schimb am cheltuit o gramada de bani la cumparaturi...Saptamana viitoare ma urc in avion, cand ma gandesc la drum imi vine sa fug!
Voi ce mai faceti?Copilashii sunt bine toti?Alinul meu a fost racit, inca mai tuseste si mai are medicamente doar pentru astazi[bang]. Cred ca maine iar ne prezentam la nenea dr-ul.Asta este!
ADRIANA, super ca plecati cu trenul!Cred ca este mai obositor dar macar sunteti cu picioarele pe pamant! Razvan cum se mai simte dupa operatie?Va pup![pup]
ANA,pe bune ca as merge la nunta! Ce faci, vii? Sa mai vorbesc cu miresica sa vedem!Te pup![pup]
ELENA, te pup si pe tine si ai grija de burtica![pup]
MONICA, ce mai faci?La capitolul prajituri cum mai stai?[pup]
ANINA, voi sunteti bine? Va pup![pup]
Pup toate scorpiutele fara exceptie, va doresc o zi frumoasa si sa auzim numai de bine![pup][pup][pup]
Fug la treburi si mai revin![;)]
Florentina & Alin Cristian (3.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupam scorpiutele dragi...[dual] Mey fetelor,sa stiti ca ne-am relaxat minunat duminica la Deva,pe bune![^] Asa ca,Monica,saru-mana,ne-a priit plimbarica.Mey mamico,zau ca nici eu nu imi dau seama de ce mama naibii nu mai au acelasi efect soripelele astea de tuse ,ca si eu am patit chestie d-asta cu Eurespalul dat Luanei...Oare ar trebui incercat ceva si mai si?Culmea sti care este?Ca i-am dat si eu Rhianthiol si Eurespal si colac peste pupaza,ca tot nu trecea tusea,am incercat amaratul de sirop de patlagina,din copilaria mea si a dat rezultate neasteptate...Sanatate multa la Ruxi! Cuscrita draga...da' io nu m-am ofticat as't vara cand matale puneai poze de la malul Siretului?[;)]Hehehehehhe...las' ca mult a fost,putin a ramas si 'oti pleca si voi iara la colindat pe coclaurile patriei,numa' ca dat' asta in patru,bre.Abia astept sa vaz' poze noi...[;)] Adriana...ce bine ca faceti iesirea asta de Paste,va mai relaxati si voi si iesiti din cotidian.Spor la treburi si la gasit cusete!Intradevar e drum lung si plictisitor,dar poate daca luati jucarii si carticele cu voi,ma gandesc si eu asa...poate mai scutiti din plictiseala. Lory,mie asa mi-a zis miresuca...ca mergi!Eu nu pot veni...dar va doresc distractie maxima.In 8 aprilie sau cand?ca am uitat,spre rusinea mea...[:I] Georgi,cum merge Matizache?Benzineste?Scanteieste?[:D] Restul gashtii:ce mai faceti fetelor?[:D] Noa,hai pupicei [pup]la toate si o zi excelenta!Mai vorbim! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...