Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dura lex sed lex(Clubul Juristilor:)(5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doream de mult timp sa va rog sa-mi raspunde-ti la o intrebare care ma preocupa si la care am primit opinii contradictorii (si sper sa formulez cat mai corect): cum s-a produs pentru voi intrarea in meserie? Ati putut folosi ceva din cunostintele teoretice acumulate in facultate. Sunt utile aceste cunostinte? mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadyana si eu am cochetat cu ideea de a da examen pentru barou.Asta pana am fost la un proces in calitate de consilier juridic si a trebuit sa astept pe holurile tribunalului de dimineata de la 8 pana pe la ora 15.Atunci m-am gandit oare este frumoasa meseria asta?????? Stai asa in tribunale,fara sa ai unde sa te aseji ,sa stai sa asculti toate tampeniile oamenilor in sala.Sincer nu mi-a mai placut ideea asta. Eu ma gandeam sa incerc la INM.Dar pentru asta ar trebui sa fac niste schimbari radicale in viata mea si de aceea trebuie sa cantaresc avantajele si dezavantajele. LOra eu am fost la Piatra Neamt in urma cu ceva ani,am fost si in oras si intr-un sat numit Negresti.Am fost la o fosta colega de facultate.Este superba zona. ANGELA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva, cunostintele din facultate? Sincer, pe mine m-au ajutat cam in proportie de 40%, sa zicem...restul...inveti pe parcurs. Oricum, la ceea ce fac eu acum ca si consilier juridic la o firma cu profil informatic, care face programe legislative, nu ma ajuta f. mult ce am invatat...depinde pe ce te axezi, ca profil, ma refer. Fiecare stie ce face practic, nu ce a invatat in fac., asta cu timpul se cam uita... Si ideea de avocatura pe mine nu m-a incantat deloc, tocmai din acelasi motiv care te-a indepartat si pe tine de asta: sala de judecata cu tot cu oamenii ei...m-a dezgustat, pe bune! Nu-i de mine asta! Lora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor. pe mine din facultate pot spune ca m-a ajutat proc civila in rest le-am invatat pe parcurs pt ca oricum legislatia se schimba de la o zi la alta. eu sunt ok in continuare fara greturi fara pofte, dar acu ca tot vorbeati parca imi veni pofta de o plimbare la dubai. asta se pune?[:D] [gravi]6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri. Chiar si cele privitoare la barou imi sunt utile. In alta ordine de idei, domnul avocat despre care va spuneam a zis ca ma asteapta dupa ce ma insanatosesc. Poate asa voi vedea si eu, in mod direct, aspectele la care faceti referire voi. mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt convinsa ca si al meu sa va bucura nespus cand va auzi cu ce pofte ma confrunt. [:D] deci ramane sa facem intalnirea aia la dubai sa stau si eu cu burta la soare? se vede ca nu mai beau cafea e ora 12 si eu inca visez. gata renunt la ceaiul de tei ca nu face bine deloc. [gravi]6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...