Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi ? (38)


catutza

Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu aseara am facut conopida la cuptor cu smantana muuulta si pesmet, mai avem supica de fasole verde, mancarica de mazare si snitele de purcelas, tot aseara am mai facut si orez cu lapte la cererea cupilului din dotare. Maine fac penne cu sos bolognese [pofta] preferatele Giuliei; iar mai apoi voi presta mamaliguta cu branza de burduf si bacon prajit si smantana ...

 

Sunt in pana de idei pt supe, ciorbe [help]

 

Cine imi da o reteta gustoasa de supa de rosii ??? [flo]

 

________________________________________id="red">

Daria &id="Trebuchet MS"> [zana]id="red"> GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot prestez: supa de gulii, supa de conopida, fasole verde, mazare, ciorba pe ciolan, ciorba de perisoare, supa pe pui, supa de varza . NU mai stiu ce sa fac ... [help]

 

________________________________________id="red">

Daria &id="Trebuchet MS"> [zana]id="red"> GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, esti in concediu cumva [:D] ?

Eu alternez supa de galusti / ciorba de perisoare / ciorba din piept de vita. Oricum gatesc numai duminica, in rest n-am cand...

La supa de rosii e multa munca cu rosiile... mama face cand vine pe la noi (adica o data pe an).

Ea face asa: taie rosiile in bucatele si le fierbe (ca pentru bulion). Pe urma le paseaza printr-o sita speciala si rezulta o pasta groasa. Separat se fierb legume (morcovi,telina, patrunjel) si cand sant gata fierte, peste zeama aceea scazuta de legume se toarna pasta aia de rosii. Dupa aceea se pot face fie galusti de gris sau se pot pune taietei sau orez. Si patrunjel verde deasupra.

 

Ingrid si Cristi 4 ani si 7 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...