Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pasta de zahar


Criss75

Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sa mai discutat dar nu mai tin minte pe unde.

Adriana de pe culinar a pus reteta pas cu pas,daca o gasesc iti dau link.

Eu am mai facut si din fondant cu gelatina(5 gr) si z pudra(7 plicuri dr oetker),dar nu stiu cantitatea de fondant ca n-am cantar.Insa am pozat si daca te intereseaza..pozele sant la mine in webshot.

 

Adriana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca pasta de lapte praf e gustoasa(gustul asemanator cu cel de baton), inca n-am avut pe nimeni la care sa nu-i placa. Din contra cea din zahar nu e gustoasa deloc, dar fiecare cu gusturile lui, e chiar grea la stomac si foarteee dulceee[alcool].

Pasta de zahar se intareste repede, deci trebuie lucrat repede cu ea, pe cand ce din lapte praf nu e asa.

Cu pasta de zahar se acopera frumos torturile, dar florile si alte figurine ies reusite din pasta de lapte praf. La mine e pe incercate de n-spe ori.

 

de-ale guriiid="red">

Veronica
id="red"> si

Stefan Peterid="blue">[bonjovi]- 07.11.2005(1 an si 10 luni)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Hildegard

Eu zic ca pasta de lapte praf e gustoasa(gustul asemanator cu cel de baton), inca n-am avut pe nimeni la care sa nu-i placa. Din contra cea din zahar nu e gustoasa deloc, dar fiecare cu gusturile lui, e chiar grea la stomac si foarteee dulceee[alcool]. Pasta de zahar se intareste repede, deci trebuie lucrat repede cu ea, pe cand ce din lapte praf nu e asa. Cu pasta de zahar se acopera frumos torturile, dar florile si alte figurine ies reusite din pasta de lapte praf. La mine e pe incercate de n-spe ori.de-ale gurii

id="red">
Veronica
id="red"> si Stefan Peterid="blue">[bonjovi]- 07.11.2005(1 an si 10 luni)

id="quote">id="quote">Te cred, dar problema e ca noua nu ne place pur si simplu gustul de lapte praf, nici batonul sau ciocolata de casa.[:D]Nu te supara.[pup]Criss si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti atunci sa le lucrezi cu lapte praf si sa le trimiti la mine? [:D]

 

Sunt off topic, dar vroiam sa zic ca sunt uimita de ce produse de patiserie faceti. Eu una nu m-as incumeta.

 

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua."id="size3"> - Arthur Conan Doyleid="green">id="Georgia">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...