Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

retete arabesti/ramadan? ( 2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

monica-elizabet, hannen multumesc de primire!

 

Ehehei Hannen cum sa fie aici?! Toata suflarea inumara orele pana la Aid.

Copiii vor avea 3 zile de vacanta, sper si sotul meu sa ia o zi doua vacanta in plus sa putem merge in Sinai, la Marea Rosie, macar pentru o gura de aer curat...Cairo asta e infect si plin de praf, offf, offf[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok...multumesc mult [pup]

ah deja mor de pofta cand ma uit pe retetele alea de pe site-ul in engleza...noroc ca azi merg la cumparaturi si ma aprovizionez cu tot ce trebuie [:D]

 

monica

mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana]

http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

pe o folie de aluminiu pun un peste, cateva rodele de rosii,cateva rondele de ardei iute, sare, piper,il ung cu ulei de masline, lamaie cateva picaturi si putin usturoi zdrobit...il infashor si-l pun pe gratar...il intorc pe ambele parti...iese f bun.

numai ca nu-i reteta orientala [:D] e reteta de la mama mea [:D]

 

monica

mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana]

http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, harnicute ca de obicei [:D]...monica, merci mult de urari...m-ai zapacit cu ciulamaua de ciupercute, poate dai si reteta ca a mea sigur nu e asa.

Din cunostiintele mele cumin (eng.)=camun(araba) e chimen macinat...si da chimenul e de mai multe culori, cel putin asa au aici, lung, scurt, negricios si nu mai stiu cum...acuma ca m-am uitat in dictionarul eng.-ro. zice ca e chimion, dar nu stiu ce-i asta si nici DEX n-am.

Stie vreuna din voi cum se face "macdus"? stiu ca cel mai bun e cel sirian parca si as prefera sa fac in casa ca cel de cumparat nu e mereu proaspat.

Eu pana una alta vad ca incep cu starile de rau...am un nas de copoi...ma enerveaza toate mirosurile.

BTW Hannen, spune ce condimente vrei si iti trimit de aici

va pup

 

anca

[gravi] 5+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele frumoase si gospodine eu ma duc la nani pe ziua de azi,da` voi nu va sfiiti sa puneti niste retete de fursecuri pt. eid.

Hai,mai avem una sau doua zile de post ,trebuie sa ne indulcim!

Ortansa ,ai cuvintul![:D]

 

Ache,imi trimiti?[il][il] stai sa ma gindesc!!!

Eu am in cap o alta "belea".Imi doresc mult cel putin o abaya de aia mortala de acolo!!Avea cumnata-mea una[olala][olala]

Sunt in stare sa vind si pielea de pe mine numa sa fac rost de una.[:D]

Imi pare rau ca deja te-a luat "raul de mare".Lupta burtico!Asta e pretul maternitatii,plus citeva vergeturi ,plus citeva kg in plus dar la capitolul asta nu te pling,ai unde sa pui[olala]

 

 

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

 

Pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...