Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

retete arabesti/ramadan? ( 2)


Recommended Posts

monicaid="red">, te rog frumos sa ma ajuti cu un raspuns. in poza cu shaorma apar niste frunze proaspete. este cumva menta proaspata? unde se gaseste de cumparat in bucuresti?

 

Monu, mami de printese

[aerob]Alexia Ioana si [biz]Iulia Antonia

 

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.id="red">id="size2">id="Arial">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

hello fetele harnice.Monica esti de milioane[biz][flo].

 

magdus cred ca sunt vinetele murate,nu?singura n-am facut niciodata,am ajutat-o odata pe cumnata mea.ochiometric stiu cam cu se fac,dar cantitatile exacte nu.in mare:se spala si curata vinetele mici(cele albe,speciale pt muraturi),se taie pe burta,se oparesc cateva minute in apa clocotita(ca sa ramana tari mult timp).umplutura:usturoi mult,ardei rosu iute,nuci tocate cu cutitul(nu macinate)-in cantitati aproximativ egale fiecare+sare(nu stiu cat).se amesteca toate ingredientele si se umplu burtile vinetelor.se aseaza in borcane si se acopera cu ulei de masline sau obisnuit.secretul reusitei e umplutura:nuci multe si ardei iute dupa gust ,iar vinetele nu trebuiesc fierte,trebuie sa ramana mai tari,fragede doar cat sa poti musca din ele.

 

 

la carnaciori si burta umplute nu ma pricep,sorry-nici n-am mancat vreodata ca sa stiu cam cum se fac.

 

eu ieri am facut un "cake" americanesc[:D] si-am cumparat sucuri pt. colegii lui Nicolas de la scoala,azi le face cinste,ca doar e ziua lui.mi-am sucit mintea in chip si fel cum l-as putea orna,dar daca-i puneam crema sau ciocolata se monzoleau copiii(nu mi-a dat prin cap ca ar fi trebuit sa iau niste tacamuri de plastic),m-am chinuit cu niste pasta de zahara-dar pana la urma l-am lasat cum era si l-am pudrat doar cu putin zahar pudra.

 

azi am facut "kebbe batata",delicioasa si usurel de facut,pun reteta mai tarziu.[pup]

 

I've g[il]t you under my skinid="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by monica-elizabet

Shaich El Mahshi inainte de cuptorShaich El Mahshi la finalsi ta-na-na naaaaaaaammmmm [:D]cea mai buna prajitura mancata de mine si de sotz pana acum...jur e bestialaaaa(Ortansa, hannen, multam pentru retete)Um Alicu mentiunea sa nu puneti frisca toata in compozitie sa mai opriti si putin pentru deasupra fiindca altfel ramane prajitura fara "fatza" [:D] dodo, multumesc de lamurire...pai sigur ca as vrea si eu...doar asa de fason [:D] oare se gaseste in siria?va pup pe toate[pup]monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana]http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri


id="quote">id="quote">Waaaaw ce bine arata prajitura ta![pofta]Criss si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

Ortansa [pup]

La multi ani! sa-ti traiasca baiatul, sa creasca mare si sanatos si sa va aduca numai bucurii

chiar vroiam sa-ti zic daca ai cumva o reteta de kebe cu carne...da-s bune si cu cartofi [:D]

monu, da...menta este...eu am in congelator [:D] cand nu gasesc proaspata...cauta la magazinele mari la raioanele de legume

dodo [pup] ...pai nu te mai uita pana nu mananci [:D]

 

monica

mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana]

http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ortansa,LA MULTI ANI lui Nicolas,sa va traiasca ,sa fie sanatos ,fericit si sa-si fericeasca parintii!!![bis][bis][bis]id="red">

Cit a implinit?

 

Fetele,eu azi n-am avut net,am schimbat providerul(cred!) si pina a ajuns omul sa schimbe modem-ul io am "postit" de net.[:D]

Am avut o vizita,o amica si ce bine a fost,a trecut ziua mai repede.

Cuscra noi nu stim inca,asteptam Saudi sau cumnatul din Egypt(care tot Saudi asteapta[:D]).

Oricum planul nostru e ca maine e ultima zi de post,azi e 29 Ramadan.Are 29 sau 30 de zile,mai mult nu asa ca ,"curaj gaina ca maini ti tai" inca o zi.[:D]

 

Eu sunt cam suparata,Amira mea se vaita de durere de burta.A vomat si acum boleste in pat.

 

 

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

 

Pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa o felicit pe Monica!

Super arata bunatatile tale!Eu ma chinui sa fac Umm ali de cin am gasit retetele ,n-am reusit nici acum[bang]

 

Cuscra,ptiu ce-ai scapat tu cind fusei prin cele tari calde[:D]Acu mi-am adus aminte!

Pune si stringe bani la ciorap sa-i cumperi lu` nor`ta o abaye de aia de la 10.000$ in sus[:D]

Cuscra-ta e fata modesta,se multumeste si cu una de 40$![:D][:D]

Stai,nu ma lua la[box] ca io glumesc,gluma ,gluma da` coshmelie cu etaj tot tre sa-i iei lu` ginerica ,hihihi[:D]

Va pupez,ma duc sa vad bolnavioara.

 

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

 

Pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Criss75
quote:Originally posted by monica-elizabet

hannen sanatate multa amireicris, multumescmonica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana]http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri


id="quote">id="quote">Spune-mi te rog unde gasesc reteta, ca tare-mi mai face cu ochiul.Criss si Alex
id="quote">id="quote">Am gasit-o [:D].Criss si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...