Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (14)


Recommended Posts

[:D] Poezie: [alcool][:D][cool][:-)))][:-)))] Definitia sarmalei (Autor necunoscut) Vis inaripat al verzei ce-l avu cat a durat somnul lung metamorfozic in butoiul de murat. Potpuriu de porc si vaca, simfonia tocaturii, imn de lauda mancarii inaltat in cerul gurii. O cocheta care-si scalda trupu-n sos si in smantana si se-nfasura in varza ca in valuri de cadana. O abila diplomata ce-a-ncheiat o stransa liga c-o bardaca de vin rosu si-un ceaun de mamaliga. Oponenta din principiu si un strasnic adversar pentru tot ce e dieta sau regim alimentar. Un buchet de mirodenii, o frivola parfumata ce te-mbie cu mirosuri de slanina afumata. Locatara principala tine-n spatiu tolerate perle de piper picante, boabe de orez umflate. O prozaica innascuta, cum s-o prinzi in prozodie cu un porc care-nauntru e respins de poezie. Un aducator de sete, de bei vinul cu ocaua. Iata-n cateva cuvinte cum s-ar defini sarmaua Lora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 301
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lora si eu tot cam 5 kg ar trebui sa mai dau jos ca sa fiu cum vreau,dar e taaare greu [bang],ambitia lipseste [:D] Faina poezie,parca nici nu-mi mai trebuie sarmale [:D]De unde le mai scoti mey??? Laura vezi ca la Gabrielle e coafor,frizerie,manichiura si pedichiura,are zilnic intre 9-20,fara duminica.La ce dr ati fost in policlinica,stiam ca Voiculescu e mai buna... Adriana mi-am propus sa le fac de 2 ori pe an cura asta cu helmiflores(asa scrie si pe prospect),acum 2 ani i-au iesit lui Paul giardia,i-am facut si Anei si nu avea.Eu zic ca nu are cu ce sa-i afecteze,ca nu e numai pt giardia. Carmen te rog mai pune o data linkul ala cu diata ta!!Meci [pup] [recevere] Dana si cei mici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, aseara nu am comandat, aveam la congelator pizza gata pregatita de la dr. otker, capriciosa e cea mai buna. Doar o pui in cuptor la foc mic, asa, congelata, timp de 15 minute si e gata. Noua ne place. Cand comandam, noi de la pizza 66 luam. Inainte luam de la Laguna, dar acum e inchis, din pacate. Stiu ca si la marianti se dau comenzi. Eu de la Tequila inca nu am mancat, ca nu am fost de mult pe acolo. Lora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana multumesc pt informatii legate de Gabrielle [pup]. In policlinica la doc. Voiculescu am fost, ca si mie mi-au spus mai multi ca e cea mai buna. Adriana verisoara sotului meu lucreaza la o firma de constructii austriaca, Strabug ... sau ceva de genul. Hai ca pe masura ce scrii, ma faci tot mai curioasa. Unde ti-ai cunoscut tu sotul? Am fost singurica afara cu copii [bis]. Am stat in fata blocului, dar m-am descurcat excelent. Rares a fost foarte cuminte, s-a jucat frumos si m-a ascultat. Bianca, cum face de obicei in ultima vreme, dupa vreo 10 minute a vrut in brate. Am mai pacalit-o eu putin, dar tot a trebuit sa o tin vreo 15 minute. Ma dispera cu faza asta. O duc in parc, se joaca putin, apoi tipa ca vrea in brate. E singurul copil din parc care in loc sa umble pe acolo, sa se joace, vrea carata ...Aveti vreo idee, vreo solutie? De pe geam la mine se vede parcarea full la Kouffland si tot mai multe persoane pe strada cu sacose de la ei in mana [:D]. Laura [mamica] de shtrumphi, [bonjovi] Rares si [zana] Bianca 13.06.2005 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...