Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ma inclin in fata voastra!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sa va mai zic ceva, sa va stricati de ras...o sa caut sa pun si poze cu mine si barbatumiu sa va convingeti. io, ten de blonda cu par saten deschis deschis, ochi caprui f deschis. sotul, ten alb ca laptele, par negru. ochi caprui. insa ambii avem cate un parinte tuciuriu. si ghiciti cum iesi copkilu : bruneeta, brunetika! cu ochii negri! ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce o fi inteles Flaviutza ca EU am o parere negativa despre copii adoptati sau despre mamele lor naturale?! Uf, repet : am explicat de ce cred eu ca cred altii respectivele lucruri. N-as putea crede, pentru ca mie imi e frica sa nasc pentru ca ma gandesc ca nu sunt in stare sa fac un copil atat de sanatos si frumos si destept. Dar ce-i drept si pentru ca ma gandesc ca undeva este un bebe neajutorat, fara mamica si tatic, care ar putea deveni cel mai iubit copil. O sa va fac o marurisire: i-am cumparat si o bluzita ( da , am vazut intr-un raft o bluzita despre care am simtit ceva deosebit, mi-am spus ca i se potriveste foarte bine copilului meu adoptat, atunci cand o sa am curajul sa-l caut) si bluzita sta cumintica in dulap si de cate ori o vad ma gandesc cum va fi trupsorul care o va umple. Tot ma rasucesc, tot ma gandesc, tot dam eu si sotul meu vina unul pe altul ca nu e celalalt hotarat. In ultimul timp a inceput sa-mis puna ca nu-l intereseaza, fie ca-l facem fie ca-l adoptam, nu-l intereseaza, numai sa-l avem mai repede... Manuelita Not flesh of my flesh Nor bone of my bone, But still miraculously My own. Never forget For a single minute: You didn't grow under my heart But in it.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi ce de hainute am cumparat eu!!!!!!!! Super frumoase,nu am putut sa ma abtin!!!![amoras] Si nu m-a interesat ce zic altii...("ce faci ai innebunit?cumperi de pe acum?stai sa vezi copilul") Eu fac ce simt. Ieri la curs un cuplu m-a intrebat de ce vreau sa adopt (m-au vazut singura),de ce nu fac un copil al meu.... Si eu am spus ca asa simt,ca nu vreau un copil al meu (deocamdata). "si ce te faci daca gasesti un barbat care nu te vrea cu copil??" [V] [:(!] Nu sant genul de femeie care face tot ce zice un barbat si sincer nu m-ar interesa parerea lui.Cui nu-i convine...stiti cantecul ala? 'HIT THE ROAD JACK"[poc] Stiu ca voi vreti sa fiti "mamici" si atat,fara nici o discriminare fie ea si pozitiva.dar adevarul e ca NU TOATA LUMEA E DISPUSA SA ADOPTE. Cati nu cunosc eu care nu pot face copii,sant distrusi,dar nici nu vor sa auda de adoptie...!!!!!Sub nici o forma!!!!! Majotritatea are o problema cu lucrul asta,unii accepta ideea dar ei nu ar face niciodata,unii sant de acord dar ei nu au curaj,iar altii nici nu se gandesc ca ar fi un lucru bun.(adica cum?copilul altuia?nici nu stii ce iei..)Ca doar ei pot face copii frumosi,destepti,si devreme acasa...[:p] Multumesc lui Dumnezeu ca nu sant narcisista!!![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Manuelita
Oare de ce o fi inteles Flaviutza ca EU am o parere negativa despre copii adoptati sau despre mamele lor naturale?! Uf, repet : am explicat de ce cred eu ca cred altii respectivele lucruri. N-as putea crede, pentru ca mie imi e frica sa nasc pentru ca ma gandesc ca nu sunt in stare sa fac un copil atat de sanatos si frumos si destept. Dar ce-i drept si pentru ca ma gandesc ca undeva este un bebe neajutorat, fara mamica si tatic, care ar putea deveni cel mai iubit copil. O sa va fac o marurisire: i-am cumparat si o bluzita ( da , am vazut intr-un raft o bluzita despre care am simtit ceva deosebit, mi-am spus ca i se potriveste foarte bine copilului meu adoptat, atunci cand o sa am curajul sa-l caut) si bluzita sta cumintica in dulap si de cate ori o vad ma gandesc cum va fi trupsorul care o va umple. Tot ma rasucesc, tot ma gandesc, tot dam eu si sotul meu vina unul pe altul ca nu e celalalt hotarat. In ultimul timp a inceput sa-mis puna ca nu-l intereseaza, fie ca-l facem fie ca-l adoptam, nu-l intereseaza, numai sa-l avem mai repede... Manuelita Not flesh of my flesh Nor bone of my bone, But still miraculously My own. Never forget For a single minute: You didn't grow under my heart But in it.
Manuelita-indiferent ca il vei face sau il vei adopta ,copilul va fi al tau.. Eu nu am infiat(inca)un bb,dar am un baietel"cu probleme"(cum le place unora sa spuna)si desi si eu si sotul nu am avut nici o problema totusi gaza noastra sa nascut cu Sindrom Down.Si poate ai sa crezi sau nu dar momentul cand mi-am vazut bb am simtit ca nu l-as schimba nici pentru 10 bb sanatosi..Asa cum a spus si Elise,am simtit ca e al meu in ciudata tuturor problemelor..Si chiar daca unii ne-au"sfatuit"sa-l abandonam,nu l-am lasat,am mers inainte... Si ne gandim sa mai facem un bb2 si chiar sa infiem unul(bb3).. Eu cred ca nu ai de ce sa te temi..Mame naturale sau nu toate luptam pentru puii nostrii..Si un copil nascut si unul adoptat poate avea probleme,sau se poate imbolnavi,tu il vei iubi la fel,neconditionat si vei suferi la fel langa el cand va fi bolnavior..Asa ca eu zic sa iti de teama si sa iei o hotarare..Dumnezeu aseaza lucrurile pentru toti,sunt convinsa ca intr-o zi iti vei gai si tu bucuria,chiar daca vei naste sau vei adopta...Capul sus si asteptam vesti bune de la tine.. Te imbratisam Mircea(02.07.2002) si Anne [url="http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/anemarie4u/my_photos"]POZE[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90512"]POVESTEA NOASTRA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu as da-o pe Sandra pe alt copil mai blond si mai alb chiar dc e pe jumatate rom iar noi suntem "albi" cu ochii verzi si albastri .Si o iubim ca si pe Alexa care a fost nascuta de mine . ............................. Noi: http://s40.photobucket.com/albums/e212/nickysweet4u/ http://community.webshots.com/user/nickysweet4u
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...