Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mancarica super buna


mamica dulce

Recommended Posts

Exact-legumele lasa zeama si se face un sos super bun,de asta nu trebuie mult ulei. Ulei pun la inceput,eu stiu...pe fundul tigaii,poate ca la oua ochi si apoi tot amestec ceapa.E suficient.Nu e prea mult pentru ca se umple tigaia cu legume.Apoi cu ardeiul si rosiile chiar e suficienta zeama,sa intingi in ea[pofta][pofta][:D] si nu e uleioasa deloc.

 

E buna ideea cu ciupercile...cand se pun?Odata cu ardeii?sau cu rosiile?

 

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the

moments that take our breath away.

 

Anca

carnavalid="red">

Marc

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dupa ingredientele pana la branza puteam sa jur ca e ghiveci de legume. Ai mei, tot in Ardeal, ii mai pun si o vanata si orez si suc de rosii. Nu iese gras deloc. DE-LI-CIOS!!! Buna ideea cu branza. O sa incerc si eu, mai ales ca sunt devoratoare de branza, de orice fel.

 

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Miruna

Vlad

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu toate mancarurile la fac cam asa, desigur, fara branza si usturoi pun numai la unele (de dovlecei, vinete samd). Nu sunt uleioase decat dc. le gresesc :)) Mie mi se pare f. sanatoasa, putin ulei vegetal nu strica, grasimile animale sunt cele periculoase. Cred ca mancarea asta e f.f. buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu fac ca Ruxij,cu ce am in camara.cred ca este uleios,cum spune Aida,cind se pune brinza de oaie...brinzeturile din lapte de oaie sunt grase.

dar suna bine...am sa pun si eu brinza.

 

eu fac rosii uscate cu ardei copti si bucati de brinza.toate macerate in ulei de masline cu feliute de usturoi,piper,scortisoara.

este foarte bun.

 

monica mami de print

http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#

http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...