Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (18)


Balbina

Recommended Posts

Nataliaid="red">, arata foarte bine, iar biscuitii sigur se inmoaie mai bine.

Am taiat si noi praji de dimineata si e tare buna, acrisoara si aromata, piscoturile s-au inmuiat, stratul de dedesubt mai are portiuni in care sunt putin mai tari. Am facut frisca din smantana OKe 20%, nu am gasit MIlli, ca mie mi s-a pus pata ieri la 8:30 sa fac ceva dulce si nu e decat un supermarket non-stop langa noi.

Am pus si poza.

 

Oana [gravi] 16+ cu bb Stefan [baietel] si [roker] Vladutz (2 ianuarie 2005)

Bubu mic

Iubirea mea

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 200
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce mai faceti, fetelor, vad ca va tineti de bunatati [:D].

Eu am comis in weekend-ul asta un cremesh, dulce si super vanilos, exact pe placul sotzului. id="Comic Sans MS">

 


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.id="red">id="Comic Sans MS">
id="left">id="size1">

prajituresc si bucatarescid="size1">

Mrs. Perfect for more than 1 yearid="Book Antiqua">id="red">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da da...vrem reteta de Cremes! [bis]

 

Adi,am facut aseara niste papanasi.Ii vazusem mai demult in pozele tale si-mi ramasese gandul la ei. [pofta] Cum n-am gasit reteta ta,am facut-o pe cea a Pocai,de pe culinar.Is foarte buni,numai ca eu ma asteptam la altceva,la ceva mai branzos si mai moale...astia au iesit ca niste gogosi,mai "aluatosi"...Ai tai ce consistenta aveau?

 

Miha[gravi] si Robertid="purple"> id="purple"> [hia]

 

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, pare tare bun cremesul tau. Daca ai timp, posteaza te rog reteta. Uite-o pe cea promisa de mine:

 

Lapte caramelizat facut in casa

 

3 l lapte

1 kg zahar

1 praf de sare

0.5 lingurita bicarbonat

 

Se amesteca toate componentele retetei intr-o oala mare (de preferinta cu fundul si peretii grosi) si se pune oala la foc mic. Se tine pe foc, amestecind mereu, pina la ingrosarea compozitiei. Apoi se ia o lingura de lemn si se bate cu ea compozitia, pina incepe sa se vada fundul oalei. Se ia de pe foc, se raceste, apoi se muta intr-un alt vas pentru pastrare.

 

Reteta din "Gran libro de la Cocina Colombiana"

 

Cum am zis, eu n-am incercat-o, deci nu-mi pot spune impresiile.

 

Laura, nici nu stiu daca am scris reteta asta undeva, e o banalitate de reteta. [:D] Se pun intr-o tava (eu am folosit de sticla) straturi de biscuiti, alternind cu crema facuta din smintina de 20% grasime batuta cu zahar pudra dupa gust, si vanilie. Se lasa citeva ore sa se patrunda si se presara cacao, atit.

 

Miha, am impresia ca papanasii facuti de tine dupa reteta aceea asa si trebuie sa iasa, mai tari. Daca vrei papanasi mai moi si mai brinzosi, trebuie categoric mai putina faina si mai multa brinza. Dar atunci ei nu-si vor mai pastra forma, iti dai seama. Eu ii fac sub forma de turtite si ii prajesc pe tigaie, in unt.

 

 

------------------

Numai bine,

Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by canne-marie

Natalia hop si pe aici la subiectul tau. OFF TOPIC : Vreau sa te intreb cum esti cu sarcina?Cat mai ai ? Sau ai nascut deja?Multi [pup][pup][pup][pup] tie si pisicutelor tale.annes


id="quote">id="quote">Annes, am nascut deja [:)] de aproape doua luni, vezi ca am ticker la semnatura. [;)]------------------Numai bine,Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...