Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Placenta joasa - o problema???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am vazut tirziu subiectul..... Eu sunt din BV si am nascut cu dr. MOLDOVAN.... In saptamina 24 dr. GAMBARA mi-a spus ca am lacenta joasa .dar pina la sfirsit s-a ridicat...... nu prea pot sa scriu ca sunt cu minunea mea in brate ,dar o sa scriu mai mult.... dr. MODOVAN ,ma ajutat mult la nastere ,o sa-ti povestesc....,e super doctor...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 12 years later...

Bună. Sunt în 19 sapt și 5 zile și toată sarcina am avut numai probleme. De prin sapt 7. Ba hemoragie de la hamatom, ba placenta decolata jumătate, fără șanse prea mari. Ba săculețul deplasat. Am ajuns prin sapt 17 și eram mult mai bine, fără hematon, placenta s-a lipit etc. Doar ca mai nou am secreții roz, când puține, când mai intense. Am stat și internată 5 zile pt diagnostic. Aparent e totul bine. Placenta este mai jos inserata și posterioara. Dar eu pana acum am știut ca o am anterioara mai sus. Totuși aceste secreții ma dispera. Colul pareaok, bebe ok, doar placenta jos inserata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...