Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (49)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 321
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sincer nu a fost grozava INKA,probabil ca trebuie sa ma obisnuiesc cu gustul.. Loredana,nu stiu daca-ti dispar somnul si oboseala..de celalalte ce sa zic..dar ce-ai patit de unde au venit toate odata pe capul tau? Relax...mai ai putin si nasti..atunci sa te vad...[:D] Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ccca cccafeaua ta nu face minuni? Din cand in cand ma mai apuca cate o criza de melancolie. Of, hormonii astia. Dimineta am plans ca nu mi-a dat nimeni locul in tramvai. Si pe deasupra mai sunt si singura acasa si nu are cine sa ma consoleze. kiss [pup] [gravi] [url="http://bd.lilypie.com/t-Rkp2/.png"]31+[baietel][/url] Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of,pai asta-i problema,esti singura acasa.. Eu in ultimile luni de sarcina cand ieseam de la munci ma duceam la mama sau la o colega sau in oras,oriunde numai sa nu stau singura in casa.De multe ori stateam la munci pana tarziu.. Cat despre loc in tramvai..ei na' s-a mai discutat pe aici,se pare ca asa e la moda.. Hai du-te si cumpara-ti ceva frumos cand iesi azi de la servici...si roaga pe cineva sa te duca acasa sau ia taxiul..:) Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata la ora 10... e pay day, nu[:D][:D]? de asta nimeni nu a dat inca pe aici? [flo][flo][flo][flo][flo] Gabriela,[flo] nu am ajuns ieri pe la tine caci am fost cu fiu-meu si cu mama la spital sa le fac niste analize si sunt tare ingrijorata pt mama, se pare ca e suspecta de diabet... vom afla cat de mare e abia luni si stam pe ace pana atunci. fiu-meu e ok, macar de asta sunt linistita, i-am facut niste analize pt calcemie, ca era deficitar pana prin iulie-august anul trecut... Abia azi am citit pe DC, aproppos, raspunde la telefon! Unde esti? Dimineata am vazut o emisiune despre un institut din philadelphia better baby institute despre formarea si dezvoltarea creierului copilului... sunt inca grogy - asa se scrie?- de atunci... adica daca nu stiati, pana la 6 ani sinapsele copilului sunt intr-un nr enorm si depinde de noi sa le foloseasca, altfel, dupa varsta asta se pierd nefolosite fiind... eu stiam de 14 ani, ei spun de 6 ani. cum ca noi incepem sa dam copiii la scoala la 6 ani cand se intrerup sinapsele. ca exista perioade propice de invatare la copii, si confirm asta. pana pe la 2 ani e desenul, iar alex a avut perioada asta si din pacate nu am exploatat-o corespunzator, ca inca de pe la cateva luni au perioada cu muzica - pe asta din fericire am exploatat-o, - ascultati-l cum zdrangane la pian! - si ca pe la 3 ani au perioada cu limbile straine, iar confirm... - de fapt perioada asta e de pe la cateva luni cand se obisnuiesc cu sunetele si mai are un varf pe la varsta asta de 3-4 ani. azi a fost primul episod, pe tvr2, in jurul orei 8, ca stateam lipiti de tv si nu mai pleca niciunul din noi pe la trebi... avis amatorilor. perioada matematicii incepe tot de pe la 4 ani... parca, iar copiii invata cantitatea nu simbolurile, adica: cifra 27 facuta din 40 de puncte. copiii au spus ca e vorba de 40 nu de 27!! au capacitatea de a recunoaste dintr-o privire cantitatea, ceea ce noua ne e aproape imposibil! etc. va las. caut un profesor pt copii mici de engleza, vorbesc serios. nu sunt multumita de cata engleza face la gradi alex, pt ca el stie deja sa lege propozitii si stie expresii - eu il invat insa nu sunt profesor si nu vreau sa il invat poate ceva gresit, nu gramatical ci mai ales dpdv al pronuntiei, sa nu pronunte ca basescu sau ca iliescu - pe cand ceilalti copii nu sunt inca la acest nivel si nu vreau sa piarda ceea ce a castigat deja. stie cineva un profesor care preda la scoala generala, sau un student la engleza, nu vreau cine stie ce high level, vreau ceva potrivit... macar pronuntia sa o deprinda corect... ca noi vorbim engleza din an in pasti si avem o pronuntie corespunzatoare de balta...[:D] "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine. Noi mucim in continuare..:( Carmen ,interesant ce ai sus mai sus despre dezvoltarea creierului la copii,si eu am pierdut perioada cu desenul..din pacate. Engleza nu face nici Catalina suficienta si asa se mai laudau la inceput cei de la gradi ca se face engleza la ei ca ma gandeam c-o sa ajunga Catalina sa vb mai mult in engl decat rom,pana la urma au ajuns s-o puna la optionale.. Nu dau si in reluare emisiunea respectiva? Pentru noi e cam devreme ora 8 Fug la treaba..nu-mi vad capul.Am de facut o placinta cu branza (pana la pranz) si doua torturi ..pana maine..si ceva de papa pt deseara si curatenie..am fugit.. O zi buna! Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O zi buna si din partea noastra! La multi ani sarbatoritilor! Si bun venit noilor veniti! Noi ne pregatim de o noua mutare. Sotul ne duce mai departe la Piatra Neamt. Din pacate nu gasim nici un apartament de inchiriat, asa ca o sa mai zabovim in Iasi. Intrebasem mai demult de reprezentate auto ... multumesc pt. site (alexz), am gasit inform., insa la magaz. auto unde am intrebat nu au masini la mana a doua. Eu as fi vrut o masina pe societate, masina mai veche, insa mi-e teama sa iau de la privat, ca nu stii ce accidente, reparatii o mai fi avut. Stie deci cineva unde pot gasi astfel de masini?(de la firme). In ziar. Evenimentul nu am gasit nici un anunt. Multumesc anticipat Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by simo_al_jaafari
[hia] sa va dau si eu datele mele. data nasterii 30 iunie 1978, DPN 9 august 2007. se fac undeva in iasi exercitii(gimnastica, aerobic) pentru gravide? Simona [gravi]14+ [am] Mara/Matei [url="http://new.photos.yahoo.com/simo_al_jaafari/album/576460762356781540"]poze[/url]
Foarte frumoase pozele. Sunteti frumosi. Sarcina usoara. [url="http://b1.lilypie.com/aQySp2.png"]VARSTA DARIUS-THEODOR[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/maryion_71/album"][foto]POZE[/url] Mary [mamica] de [copil] Darius-Theodor (14.07.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...