Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (49)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Adriana_78
Buna seara si de la noi! Am venit si noi de la doctor cu bolnavul inchipuit. Doct. a zis ca Lara n-are nimic, ci merge doar mai saltat. Culmea ca acum in cabinet, mergea tare bine. Nu se observa nimic. Doct. s-a uitat cam crucis la noi, ca eu cu mama o dadeam intr-una ca de 2 zile merge schiopatand. In fine, bolnavul inchipuit topaia de zor pe acolo, s-a urcat pe-un scaun, radea, cum sa-l convingem pe bietul om ca are ceva?! Acum nu stiu ce sa mai zic. Am platit o gramada de bani pe consultatie si am plecat cam sceptica de acolo. Ma bucur sa nu aiba nimic, nu inteleg insa de unde mersul asta ciudat. va dorim o noapte linistita Adriana si Lara
Adriana, asta am patit si noi acum 2-3 saptamani cu Alex. Copiii au crescut, dar sar si se joaca la fel de mult. Si alearga si se arunca si intelegi tu... Si se pare ca nu mai aterizeaza cu aceeasi usurinta ca pana acum ... se mai intampla sa isi scranteasca usor glezna si sa schiopateze putin... Sau e posibil ca cizmulita sa il incomodeze, noi asta am patit cred, caci i-am schimbat cizmele si nu mai merge rau. Asadar... ideea e ca nu ai ce face, oricum trebuie sa ne facem datoria de mame si sa il ducem la dr. la cel mai mic semn ca ceva n-ar fi in regula. Raluca, maine il sun pe sotul tau, am fost la Bucuresti si nu m-am dezmeticit inca... [flo] Daca poate lua cu el maine cd-urile... il sun oricum. Paula, eu nu sunt impotriva a ceea ce propui tu, insa... o data pe saptamana mi se pare putin, la gradi face zilnic engleza, la fel si acasa. Eu vreau de 2-3 ori pe saptamana ceva mai mult, si la un nivel mai inalt decat la gradi, pt ca Alex face deja propozitii si are un minim de vocabular, in timp ce colegii lui de abia invata cateva cuvinte... adica eu nu vreau sa piarda ceea ce a obtinut deja lasandu-l numai cu ceea ce face la gradi, vreau ceva mai mult. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 321
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen, poti sa il suni oricand. Nu e absolut nici o problema. El oricum le are in permanenta la el...
"In ochii tai, o lume se ascunde.../ Incorsetat in patimi si placeri,/ Finetea pielii tale ma patrunde,/ Ca un balsam de nebunii, stingher.../ Te-ascunzi in apa marii inspumata/ Si luna s-ar opri de te-ar vedea,/ Iar inima ar inceta sa bata/ Si ma cufund in existenta ta.../ De-ai fi ecou, ar suspina tacerea,/ De-ai fi o floare, fluture as fi,/De-ai fi tu vis, mare mi-ar fi durerea,/ Cand vraja noptii iar s-ar risipi.../ Te pierzi in nimicimea unei clipe,/ Iar eu ma pierd in tine, cucerit,/ Cad prada rezonantei infinite.../ E Steaua Nordului la rasarit..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adriana_78
Buna seara si de la noi! Am venit si noi de la doctor cu bolnavul inchipuit. Doct. a zis ca Lara n-are nimic, ci merge doar mai saltat. Culmea ca acum in cabinet, mergea tare bine. Nu se observa nimic. Doct. s-a uitat cam crucis la noi, ca eu cu mama o dadeam intr-una ca de 2 zile merge schiopatand. In fine, bolnavul inchipuit topaia de zor pe acolo, s-a urcat pe-un scaun, radea, cum sa-l convingem pe bietul om ca are ceva?! Acum nu stiu ce sa mai zic. Am platit o gramada de bani pe consultatie si am plecat cam sceptica de acolo. Ma bucur sa nu aiba nimic, nu inteleg insa de unde mersul asta ciudat. va dorim o noapte linistita Adriana si Lara
[:D] (unde-l gasesc pe ala care se rostogoleste?) Exact asa a patit mama mea cu mine. Cred ca aveam 7-8 ani. Si tot timpul imi spunea ca merg urat, neingrijit, ca arunc nu stiu cum picioarele. Si hai la doctor sa te vada, ca poate ai ceva. Eiii, si cand m-am vazut eu in cabinet pusa la parada, am inceput sa merg unduios si sa dau din solduri, de a dat-o doctorul pe mama afara zicandu-i ca e nebuna, ca asta e mers de miss, ce nu-i convine? Ce m-a mai certat mama dupa, ca am facut-o de ras. Si chiar imi amintesc scena. Normal ca, stiind ca sunt studiata, am mers cum stiam eu mai bine. Ca doar eu stim cum merg cand nu ma gandeam la asta? [:D] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_308/album?.dir=7852scd&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/paula_308/my_photos"]Poze[/url] It's nice to be important, but it's more important to be nice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de maternitate, dar stiu ca dr. Grigore face la ea la cabinet si nu este scump deloc. O colega a fost la control, ecografie si test Papanicolau si a dat 60 de lei. Pupici, Andrea [gravi] si Stefania [zana](13.08.2004) Poze Stefi[url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] mai vechi [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/2004Stefi"] mai noi[/url] [cit] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241"] O poveste despre o raza de soare [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cenia
Salut, La maternitate chiar este campanie pentru testul Papanicolau gratis? Cica a mai fost si anul trecut si era doar pentru pensionari! A verificat cineva? Cit ar costa in mod normal sau la cabinetele particulare?
da, Cenia, la maternitate se face testul Papanicolu gratuit; stiu din surse sigure, a fost o prietena de-a mea; se face la cabinetul de planificare familiala dimineata intre 8 si 10; n-am auzit nimic de grupe de varsta privilegiate; de ex. prietena mea e salariata si are 32 de ani; am auzit ca se face campanie la greu prin scoli si licee; nu stiu insa pe ce perioada se mai face gratuit, dar maine ma duc in maternitate si pot sa aflu; p.s. din cate am inteles, in mod normal testul costa cam 600 de mii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...