Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici foarte tinere


Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna si eu am nascut fetita......primul copil...... la 20 de ani si acum la 25 de ani am 2 copii-fetita de 4 ani si baietel de 1 an si 4 luni si pot spune ca suntem familia completa. Sarcina usoara in continuare si sa ai o fetita sanatoasa si frumoasa. Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristiana(20.12.2002) si nazdravan[copil]Martin-Tudor(22.09.2005) [url="http://www.dropshots.com/OrbuGabi"]poze[foto]si filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incep eu.Eu am ramas gravida la un an de la nunta,din greseala (daca se poate spune asa).Foloseam foite anticonceptionale si probabil ca nu am respectat ceva.A fost o mare bucurie pentru noi.Sarcina a mers bine,fara probleme.La ecograf la 5 luni am aflat ca va fi baiat si pana la urma am nascut o fetita.Spre sfarsit nu mai aveam rabdare pt. ca era iarna .,o iarna cu multa gheata si nu ma lasau cei dragi sa ies din casa,ca nu cumva sa alunec sa cad.Pe 20 decembrie 2002 dimineata am observat o scurgere maronie ,dar fara alte simptome.Trebuia sa facem carnatii.Am plecat acasa la socri (unde faceam carnatii),am stat pana pe la ora 10 si am hotarat sa mergem la maternitate,unde m-au internat.In jurul orei 12 au inceput contractiile usoare si la ora 19.45 am nascut destul de usor pentru prima nastere,pe printesica mea Alice Cristiana. Cand am ajuns in salon ,ea dormea in patut.Cand m-am apropiat de ea si am luat-o in brate a inceput sa planga,iar eu cu toate ca citisem multe reviste Mami nu stiam ce sa ii fac.Am mers la asistenta si am chemat-o.Asistenta a schimbat-o si mi-a pus-o la san.Nu pot sa iti descriu senzatia pe care am avut-o,este un moment unic pe care ai sa il simti si tu in curand. Eu zic ca este bine sa fii mamica tanara. La tine cum a fost cum ai aflat de sarcina, cum merge sarcina? Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristiana(20.12.2002) si nazdravan[copil]Martin-Tudor(22.09.2005) [url="http://www.dropshots.com/OrbuGabi"]poze[foto]si filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna [il] Hai sa-ti povestesc si eu pe scurt cum a fost la mine...deci: mi-am cunoscut sotul in liceu la 16 ani, la 18 ne-am casatorit si deja ne doream un copil....amandoi vrem cu disperare sa fim parinti tineri (am si avut "exemplu" in familie). Au trecut aproape 2 ani si eu nu am ramas....incepusem sa ma ingrijorez si am hotarat sa mergem la doctor (asta era prin mai 2006)...la doctor nu ne-a zis mai nimic concret....ca nu avem nimic, ca suntem sanatosi, si sa mai incercam.....zis si facut....in luna iunie stateam cu testul de sarcina pozitiv in mana si nu ne venea sa credem ca o sa fim parinti....si ca visul nostru devine realitate.[cool][cool] Sarcina am avut-o extraordinar de usoara, nu greturi, nu stari de voma....doar acum in ultima luna am facut o infectie urinara care ma cam supara. Acum abia asteptam sa vina fetita, sa ne bucuram de ea.....sa mai stam un pic si sa-i facem un fratior.[:D] Sper sa nu-mi fie greu si sper sa nu regret niciodata ca am ales sa fac copii atat de tanara[bis] Andreea [gravi] 34 sapt [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...