Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Meniul de ziua lui Stefan


Hildegard

Recommended Posts

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Matiz, la rulada rulezi cu folie de aluminiu, normal ca se lipeste ca e cruda carnea dar dupa ce carnea s-a copt se ia usor folia de pe carne.Deci, nu vine folia inauntru in carne ci doar o rulezi.

La ciorba de fasole de refri? Prima apa se arunca adica apa in care a dta in clocot fasolea. Nu arunc apa in care a fiert afumatura. O las asa. E afumatura de casa.Este sunca,ciolan de porc afumat.Eventual inainte poti lasa un pic sunca in apa.

La galuste nu separ nimic, frec tot odata.

 

BLOGUL MEU

Veronica
id="red"> si

Stefan Peterid="blue">[bonjovi]- 07.11.2005(2 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SCuze vero ca am nu am fost asa promta ca tine,dar zilele astea am lipsit de pe dc pt ca copilasul meu e bolnavior si sincer numai la el mi-e gandul...am cerut un sfat si nu mi-a raspuns nimeni...dar cu Dumnezeu inainte....PLus ca acum ne mutam si suntem in pline pregatiri.Din pacate nu am reusit sa mai pozez foccacia pt ca s-a mancat. sorry !!dar pot sa-ti dau reteta .e exctrem de simpla s de gustoasa.:

 

Jumatate de kg de faina,se framnata cu drojdia de marimea unei nuci dizlovata in apa ,sare suficienta ,uloei de masline si condimente.(oregano,busuioc sau herbes de provence).se lasa la dospit si se intende o foaie care se aseaza in tava unsa tot cu ulei de masline.se poate lasa asa sau daca o faci cu masline poti taia o manuta de maslione verzi fara samburi marunt si le amensteci in aluat iar pe deasupra,dupa ce ai asezat foaia in tava infingi in ea cateca masline intregi.se poate face si cu rosii(pui flii de rosii deasupra sau amestecat(masline cu roSIIentionez ca la framnataa se pune cam juma cana de ulei de masline!!!trebui sa-mi fac o lista cu meniul de craciun.Tu ce pregatesti?vreau idei!!!

DAca vrei reteta cu supa de ciuperci o scriu.

 

Iza&Matei 21-09-2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Veronica, au iesit super toate bucatele facuta dupa retzetele tale:eclerele(iarasi:)), salata de chips,[pofta],checul cu masline, rulada de carne.Retzetele le-am trimis deja, inclusiv in Budapesta(am un var bucatar acolo care le va prepara fiindca i-au placut).Sper sa nu fie vreo problema.

Multzumim mult ptr retzete, inca o data![pup][pup]

 

Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...