Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FOLOSITI ULEI DE PALMIER LA PRAJIT ?


elyda

Recommended Posts

A m gasit dupa lupte seculare care au durat... cateva luni vestitul si muuuult laudatul ulei de palmier care se spune (de catre cunoscatori) ca suporta f bine temperaturile inalte din timpul prajitului si deci este mai sanatos.l-am folosit si sunt multumita ,nu are vre-un miros caracteristic ma asteptam sa fie ca un ulei ,dar este de consistenta unturii intarite.l-a mai folosit altcineva?[flo] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by alina71

Da , l-am folosit toata vara trecuta(2006)dar, in iarna ,cand am vazut ca devine ca untura ,am renuntat si am trecut la ulei de masline-TOTAL[biz]alina71a fi om e lucru mare...Aici e povestea Crisei:http://www.crisa.z1.ro/


id="quote">id="quote">pai mi-a spus un medic nutritionist ca este normal ,uleiul de palmier se intareste.si eu am fost mirata cand am vazut ca nu mai curge din sticla.dar am inteles ca este singurul ulei care suporta temperaturi inalte si nu este cancerigen.pe cel de masline il folosesc la salate.dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu imi place cum ramane pe snitele,carne prajita...dupa ce se racesc parca sunt sleite...La salate nu merge,la prajit nu imi place,o fi sanatos,dar eu am renuntat dupa prima sticla.

 

 

 

La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh id="blue">id="Times New Roman">id="size2">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se gaseste la noi ulei de palmier ?? Eu nu am vazut pe nicaieri .. Vreo sugestie de magazin aveti ?

 

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach
id="right">id="size1">id="limegreen">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am folosit ulei de palmier, de la Metro luat si am aceeasi nemultumire: zici ca-i untura nene. Asa ca am renuntat. La prajit folosesc uzualul ulei de floarea soarelui iar pt salate si specialitati ulei de masline.[il]id="Trebuchet MS">

 

Roxana [gravi] 26 sapt cu [baietel] si [copil] Catalin (5 iunie 2006) id="purple">id="Trebuchet MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...