Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suc si pasta de rosii "ALL NATURAL" (SUA)?


ML

Recommended Posts

Imi puteti recomanda ceva? Adica sa nu aiba conservant, colorant si alte minuni, nu in conserva si sa se gaseasca "pe toate drumurile"? Sotul face cumparaturile (eu nu conduc) si vreau sa-i spun exact ce sa-mi ia. Multumesc. [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"] "Toamna, cu frunzele toate flori..." (foto) [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

cred ca e cam greu de gasit asa ceva...poate ceva "organic"...sau poate la farmers market (daca aveti prin zona) ceva homemade...dar asta nu se incadreaza in cerinta sa se gaseasca pe toate drumurile :)

 

daca gasesti, te rog sa anunti pe forum, sunt sigura ca multa lume e interesata

 

uta_ciun

 


The most beautiful thing in life is LIFE itself !id="purple">id="Impact">id="size3"> http://www.help-ema.puls-il.ro/id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum mai toate brandurile mari au si produse naturale sau organice. Del Monte, Hunt's etc. Unele au Calcium Chloride, nu stiu daca face rau sau ce o fi cu el...

Eu cumpar de la Tom Thumb pasta Safeway (se vinde si la alte magazine, nu stiu ce ai tu in zona - Safeway, Vons, Dominicks - cauta Safeway si gasesti detalii) e 100% natural, rosiile sint singurul ingredient. De la Del Monte am sos de rosii organic: organic tomato puree, sea salt, organic sugar, organic red pepper, naturally derived citric acid. Astea sint ingredientele.

Mai sint alte firme care vind numai variante organice: Muir Glen, Amy's... cam astea imi vin in minte acum.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut ca zici de suc de rosii. Aici nu te pot ajuta, ai mei vor numai Campbell's. Nu contine ceva rau, dar e din concentrat.

Eu zic sa mergi la magazin cu sotul tau, studiezi etichetele si iei notite - apoi ii faci lista...

Cind locuiam la NY comandam online de la www.freshdirect.com

Daca vrei sa te orientezi e foarte bun site-ul, arata inclusiv ingredientele la fiecare produs. Poate ca unele se gasesc si in magazinele voastre.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu suc de rosii de asta am luat si noua ne-a placut, fata il bea asa ca pe orice suc

http://www.buythecase.net/product/6893/campbells_organic_tomato_juice/?engine=googlebase

Indicatii pentru sot [:D] sa fie cu capac verde si il gasesti la orice grocery store.

Pasta de tomate am gasit tot organica la D&W store dar nu mai tin minte denumirea si am terminat-o acum , am fost atre incintata anyway. Miine am drum acolo si am sa iau si revin .

 

 

 

 

Happiness keeps you Sweet,

Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,

Failures keeps You

Humble,

Success keeps You Glowing,

But Only God keeps You Going

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin dupa cum am promis :0)

E cea de care spune Anamaria "Muir Glen" (6 oz - $1.35) si e tare buna intradevar . Si mi-a mai placut cea de la Full Circle care e tot organica ( 6 oz - $ 0.99) iar ca si ingrediente sunt identice.

 

 

 

 

 

Happiness keeps you Sweet,

Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,

Failures keeps You

Humble,

Success keeps You Glowing,

But Only God keeps You Going

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu intarziere, multumiri pt. recomandari.

 

Abia azi sotul s-a dus la cumparaturi si a gasit Del Monte (organic, conserva) si Campbell's, dar nu organic si cu nu mai stiu ce prin el. Hmmm, nu tocmai ce visam [:D], dar sunt gustoase (am facut azi ciorba de linte si a iesit tare buna.

 

"Toamna, cu frunzele toate flori...id="green">" (fotoid="navy">)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite: (pt. 10 cups de ciorba)

 

3 morcovi de marime mijlocie, taiati cubulete

3 cozi telina taiate

1 ceapa mare, taiata solzisori

3 catei de usturoi taiati marunt

2 oz prosciutto sau pancetta sau 4 feliute de bacon taiata (eu nu am pus carne)

 

Se calesc in 3 Tbsp ulei 5/7 min.

Se adauga:

8 cups apa

2 cups linte spalata si aleasa (uscata)

1 conserva de 14 1/2 oz. rosii taiate, scursa

1 tsp cimbru uscat

Se da intr-un clocot, se reduce temp. si se fierbe incet pana cand lintea e gata (30-45min.)

Se adauga un pic de otet balsamic, sare si piper

 

Reteta e din Joy of cooking (am gasit pe net si cu spanac, pastranac si altele).

Eu am adaptat-o si am pus mai putina telina, am omis otetul si in locul rosiilor conservate am pus suc de rosii, pasta si un cub de Knorr vegetal (si ala cu MSG...). Lintea a fiert parca mai repede decat spun ei, dar verifica.

Noua ne-a placut (chiar si copiii au mancat), dar poate s-a intamplat asa pt. ca eu nu gatesc cu prajeli, si iese o mancare mai fada.

 

"Toamna, cu frunzele toate flori...id="green">" (fotoid="navy">)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...