Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De unde smantana proaspata-nu UHT-pentru frisca?


dianad

Recommended Posts

Pana acum 2-3 ani foloseam frisca vegetala, dupa ce a venit bebe am trecut pe smantana UHT gen dorna pentru frisca. Din pacate ultima, pe langa smantana, mai contine si caragenan pe care nu-l mai vreau in alimentatie. De cea vegetala nu mai vorbesc ca e o lista de E-uri. Asa ca intreb pe unde ati vazut in Bucuresti smantana pentru frisca proaspata? Citind un alt subiect din aceasta sectiune, am aflat de la Androix ca a gasit in Carrefour de la Lacta. Eu cand am fost duminica nu era. DianaD & Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Parerea mea: frisca din smantana este foarte grasa si este prea gra pentru organism. Se poate manca normal,nu este asta interzis.

Frisc avegetala este mai sanatoasa,fiind vegetala...si colesterolul organismului n-are de suferit.

nu trebuie sa fiti de acord cu mine[flo]

este doar o parere...

 

BLOGUL MEU

Veronica
id="red"> si

Stefan Peterid="blue">[bonjovi]- 07.11.2005(2 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar m-am uitat pe o cutie de frisca Milli acum, ca aveam in frigider, are si asta carragenan. De Lacta stiu si eu ca e proaspata, DAR! cumparindu-o odata vara, chiar daca era in termen, am avut surpriza sa constat ca era inacrita, deci a mers direct la gunoi. Despre frisca vegetala pot sa spun doar ca m-am crucit cind am vazut cite e-uri are in ea, si m-am uitat la diverse firme, nu doar la una. Dupa mine, mai bine natural si gras, dar mai rar, decit asa-zis vegetal (de fapt artificial) si des. Evident, nu trebuie sa fiti de acord cu mine, este doar o parere... [fum]

 

------------------

Numai bine,

Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Hildegard

Frisc avegetala este mai sanatoasa,fiind vegetala...si colesterolul organismului n-are de suferit.


id="quote">id="quote">

 

[wow] Veronica,dar lista de E-uri de pe cutia de frisca vegetala ai studiat-o? Cum poate sa fie mai..."sanatoasa fiind vegetala"? Doar n-o fi facuta din...laptuci...[alcool]

 

Miha[gravi] si Robertid="purple"> id="purple"> [hia]

 

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...