Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MENIU PENTRU SARBATORILE DE IARNA !


canne-marie

Recommended Posts

uite eu am facut somon marinat Asa reteta o gasesti in josul pozei

a iesit f buna se face in cateva zile 6-7 zile...deci cam trebuie pus zilele astea deja daca vrei sa-l papi de Craciun [:D]

 

Denisam...pliz dezvolta putin... [:D]

eu stiu ca mama fierbea toba dupa ce o punea in matz...eu cum sa fac...o fierb in sticla de plastic? [:D][bang]

 

monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Creat
  • Ultimul răspuns

roxana, iti multumesc din suflet pentru ideea si reteta de glazura ...este absolut senzationala... [flo]

in seara asta am facut tortuletzul pentru fetitza mea...glazura alba si cea de culoarea pielii...am facut-o din zahar pudra cu lamaie(pe cea alba) iar la cea culoarea pielii am picurat putina kko...sta f bine pe tort...acum imi pare asa de rau ca nu am facut-o si pe cea de ciocolata la fel [bang] pe asta de cioco am facut-o fiarta pe foc si se cam prelingea...dar pana la urma este ok...ruxandra a fost incantata si mai ales(spre bucuria mea care aveam emotii) a recunoscut personajul [:D] Minnie [:D]

pupici si nu ma uitati cu tobaaaa

 

monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut matze pt toba astazi la Metro. Aveau si pt caltabos, carnati si tot ce se mai face de Craciun

quote:Originally posted by monica-elizabet

fetelor in ce pot sa fac toba daca nu am matzul ala special? pliz[flo] multumescmonica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]Prajituri si papa bunPapa de Post


id="quote">id="quote">Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of...sper sa gasesc si eu intr-un final..n-am gasit nici macar de carnati [bang] daca stiam imi luam din timp ca acum cateva luni vazusem...stiu ca se pot tine f bine in congelator...dar inca mai sap...nu ma las asa usor [:D]

spor la treburi gospodinelot

[pup]

 

monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am facut si eu reteta de biscuiti a roxanaz deliciosi!!!

a fost prima data cand am facut biscuiti, asa ca am ars prima serie [bang]... a doua a iesit cam bronzata [hot], a 3-a a iesit ok [cheers] ... cand intr-un final m-am prins ca tre sa ii las cam 8-10 min

dar eu nu am avut zahar brun si am folosit zahar normal ... nu stiu cat de buni ar fi iesit cu zahar brun, dar si asa au iesit execelenti

 

daca mai aveti retete asa de bune, mai postati [berica]

 

sarbatori fericite si bucate reusite!

 

Iriss mami de

Yvonne-Maria 05.02.2007

BB2 - DPN 11.08.2008

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut biscuitii Roxanei...tot incepatoare si tot asa i-am cam ars primele 2 serii si i-am curatat apoi cu cutitul, dar nu e vina mea, cuptorul arde jos pana sa se coaca deasupra, asa ca am redus temperatura si ultimele tavi sunt super, super buni, astept sa se inmoaie la cutiuta. Am nimerit-o si cu glazura pana la urma, ca o faceam ba prea tare, ba prea moale. Unii i-am decorat cu ciocolata menaj topita, nu prea buna ideea ca nu se intareste cum trebuie apoi.

Monica, cana mea are 250 ml, incearca ochiometric cu un pahar obisnuit, trebuie sa aiba 200 ml.

Mai aveti retete de biscuiti sau fursecuri?[pofta]

Cozonac nu o sa reusesc sa fac, ca am tot umblat sa cumpar masina de paine si in tot orasul am gasit doar un tip, no name si una black & decker, pana la 900g, si nu stiu cat de buna e...

 

anca

[gravi] 15+ mostly [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...