Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MENIU PENTRU SARBATORILE DE IARNA !


canne-marie

Recommended Posts

Monica,iti multumesc pentru raspuns,am adaugat zahar dar tot n-a iesit,pana la urma am pus glazura pe foc si am adaugat lamaie.Glazura facuta de tine s-a intarit pe biscuiti?

 

________________________

Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Roxana Claudia

Eu am de gand sa "gatesc" masa de Craciun cam asa:- sarmalute servite cu smanatana (desi mie-mi place mai mult cu sana ca-i mai acrisoara [:D])- curcan umplut si sosul aferent- o garnitura de cartofi- niste platouri cu racituri traditionale si nu numai ( a propos, suna a blasfemie, dar mai cumpara cineva toba?? si daca da, imir ecomandati o marca buna?)- salate in fel si chip- tort Foret Noir (cel mai bun din Bucuresti) de la Agapitos- VOIE BUNA CAT CUPRINDE!!id="Trebuchet MS">Roxana [gravi] 31 sapt cu [baietel] si [copil] Catalin (5 iunie 2006) id="purple">id="Trebuchet MS">


id="quote">id="quote">Toba buna gasesti la Angst.Orice fapta isi are rasplata eiNinaid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by monica-elizabet

danangie [pup] si multumesc pentru aprecieri(sa sti ca nu le stiu pe dinafara...tot timpul ma uit pe reteta) [:D] uite reteta de somon cu andive : si DA somonul afumat este gata de papat, poti pune pe o felioare de paine putin unt, cateva fashiutze subtiri de somon si sa storci lamaie...asta-i cea mai simplaSalata de andive cu somon afumatAstea sunt andiveleIngrediente 1 andiva (trebuie sa fie cat mai albe si sa nu fi stat la lumina, altfel sunt amare) taiata transversal in fasiute ca la salata de varza1 pachet somon afumat taiat (de fapt se rupe singur in bucatele mici daca este din cel feliat)sos, din branza Almette cu verdeata + un pic de smantana + zeama de lamaie Ingredientele pentru sos se amesteca si sosul se toarna peste andiva + somon.Gustul este acrisor. Se comsuma numai pe loc, imediat ce a fost facuta, altfel se lasa sosul si nu mai este gustoasa. Daca nu va plac andivele din principiu, e posibil sa nu va impresioneze nici gustul la aceasta salata. Dar somonul o indulceste un pic, la fel si branza.monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]Prajituri si papa bunPapa de Post


id="quote">id="quote">[hopsieu] Am dat cu batul in balta. d-ne ce credeam eu ca-s andivele....mai mare rusinea![help]
[copil]mult asteptatid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Oare [gravi] au voie sa manance somon afumat? Nu-s imuna la toxoplasmoza.....hmmmm......Multumesc de reteta. Daca nu e prea mare deranjul, da as vrea si reteta cu andive. Sunt pestisorii aia mici si subtiri,nu?[biz]

 

Multam si de reteta cu sarmale. Saru'mana! Sarbatori fericite!

 


 

 

[copil]mult asteptatid="blue">

 

 

Danangie, aici,in USA, doctorul mi-a zis clar fara nimic crud, asta inseamna fara somon afumat. Si mie imi place de mor....dar asta e.

 

Alina [gravi]18+

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VIANNEid="red"> ma gandeam eu.....multumesc mult de raspuns....oricum am sa-l gatesc pentru sot si pentru eventualii oaspeti.

 

MONICAid="red"> inca o intrebare....cine stie daca mai esti pe fir, dat fiind ca suntem pe ultima suta de metri...........stii cumva cum se pregateste maioneza fara ou crud?[help] Din nou istoria ca nu-s imuna la toxoplasmoza......plssss.

 

Eu abia am terminat sarmalele de infasat. Maine le pun la fiert. Acum ma pun sa tai legumele si carnea pentru salata boeuf.

 


 

 

[copil]mult asteptatid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

Stie cineva cum se servesc icrele de somon (rosii)? Pe piine prajita sau normala??

 

Monica am vazut in albumul tau foto ceva cu icre rosii care m-au inspirat sa cumpar dar nu stiu daca sa le pun pe piine normala sau prajita [help][help]

 

POZE COSMI 1 ANISOR

[copil] [copil]Cosmi bebe[copil] [copil]

 

Monica si Cosmina (13 septembrie 2006 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, icrele se pun de obicei pe paine prajita taiata f subtire

danangie, nu stiu cum se face maioneza fara ou crud...da o cautare pe nenea google [:D]

Rufus, daca ai pliz arunca si la mine o jumara ca ceapa am [:D]

gasisem niste sorici mama si ce fericita mai eram...era talpa [bang] l-am aruncat direct la cos...asta e...

fetelor voi ce garnitura faceti pentru friptura?

eu am pus niste legume intr-o tava si le pun la cuptor...dar ma gandeam la ceva mai sofisticat si nu-mi vine nimik in minte [:D]

am terminat si noi salata de boeuf si cozonacul este la crescut...

urmeaza fripturica

 

monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...