Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

la ce e bun mango


Gabbriela

Recommended Posts

E-he-heee!... Soiuri de mango!... Aici e mare lucru sa gasesti unul nestricat inainte de a fi copt! Si foarte des miros a mucegai fructele de mango! Eu il iau destul de putin copt, asa cum gasesc in magazine, si acasa il pun la un loc cu mere (copate) si se coace mai repede decat lasat singur. I-o fi urat si lui... [:D] Daca am noroc, cand se coace nu e atzos - si atunci e tare bun!

 

Fata mea nu mananca mango simplu, dar il iubeste in combinatie cu para. Para e un pic mai fada si estompeaza aroma aceea puternica de mango. Sincer, si mie mi se pare mai bun cu para (mixat cu mixerul vertical sau dat prin blender).

 

Mango e foarte bun si in combinatie cu mascarpone - eventual, cu branzica de vaci si cu iaurt. Asa poate fi folosit si ca si crema pt prajituri, daca credeti ca se mananca repede prajitura (nu se oxideaza, dar banuiesc ca fermenteaza). Mai este bun si in salatele de fructe sau de legume - mie la ultimele imi place mai mult.

 

EllaX cu Ana (30 iunie 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

si eu i-am dat mango baietelului meu ii pasam cu banana mar, biscuiti, manca de rupea

 

am citit ca este bogat in betacaroten si intareste sistemul imunitar

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."id="purple">

Michael Levine id="size1">

 

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana ieri n-am mancat mango. Nu stiu, nu-mi era pofta deloc (daca nu stiam ce gust are, normal ca nu-mi era pofta [alcool]). Dar ieri am cumparat unul din supermarket pt copilul meu. Cand am ajuns acasa, am citit ca mango n-ar fi chiar indicat pt inceperea diversificarii (si nici sa-l tin la congelator atata timp nu mi-a venit). Asa ca l-am mancat eu [:D]. Mai, nu stiu cum sa zic, dar nu prea mi-a placut, mi s-a parut ca aduce cu aroma de brad si e acru in acelasi timp [xx(]. Asta e gustul, sau o fi fost necopt/stricat si eu l-am mancat asa? [:D].

 

 

 

___________________________

Gabi, mami de Davidush [dus](02.09.07)id="blue">id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Vivela

mi s-a parut ca aduce cu aroma de brad si e acru in acelasi timp

 

___________________________

Gabi, mami de Davidush [dus](02.09.07)id="blue">id="size1">id="Comic Sans MS">


id="quote">id="quote">

fie era crud, fie stricat(am gasit si inghetat/dezghetat intr-un supermarket).

 

 

uite asa arata mango copt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu mi-a placut mango inainte. Mi se parea prea parfumat. De fapt este parfumat, dar in combinatie cu ananas, banana si un pic de lapte, este foarte bun.

E un smoothie, care se poate consuma dimineata in loc de mic dejun.

Am vazut o emisiune la tv, si zicea tipa aia ca e foarte bogat vitamine.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...