Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere..... (23)


Recommended Posts

Monica, ma bucur ca ati gasit medalionul. Cris, sa-i fie de bine lui Ale! Mire, eu din pacate nu vad pozele, dar cred ca e de la mine. Am mai patit asa cu cineva. Vad ca sunt 29 de poze si denumirile lor, dar nu vad pozele :(. Dory, Monica, mai usor cu vorbitul de mancaruri bune si mai ales de prajituri ca m-am apucat si eu de dieta. A, sa va dau si voua o dieta: Dieta cu lamaie si musetel Reteta de slabit: Se pregateste de seara pentru dimineata o jumatate de lamaie si un pliculet de ceai musetel, se pun intr-o cana si se opareste cu 200 ml apa. Se acopera si se lasa pana dimineata. Dimineata prepari aceeasi cantitate pentru seara. Timp de o luna slabesti 6 kg si poti manca orice in tot acest timp, este o dieta si pentru schimbarea metabolismului. Nu stiu cat de adevarat e, mai ales daca mananci mult si dulciuri multe, dar merita incercat. Si nici nu depui mare efort. Succes! Si sa-mi ziceti daca va apucati de baut.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor multumim pt[pup]si o sa mai pun poze cu mine si cu sotul ca abia am invatat[flo] violetaimi pare tare rau ca te-ai intristat,dar cand e vorba de mama....eu zic ca daca s-ar intimpla ceva cu mama as muri dar d-zeu ne intareste mereu. andreeao sa incerc si eu ca asta e usor de tinut[:D] doryspune cum a iesit musuroiul[pofta] aissa[pup]lui ale frumusica monicamultumim pt [pup]si noi [pup][pup] plec sa ma culc ca acum mi-au plecat musafirii dar vad ca nu sunt singura la ora asta pe aici noapte buna pe maine MIRE http://new.photos.yahoo.com/mirela_s79
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andre-ea pare simpla cura asta a ta...poate o tin si eu...te pomeni ca o sa slabesc sa cad din picioare[:D] eu stiti cat vreau sa slabesc? 3-4 kg...sa ajung inapoi la cele 60 ale mele si sa fiu[vampa] hi hi...eu cand m-am casatorit avem 55 de kg dar atunci eram slaba raaauuu(cand ma uit la pozele de atunci nu-mi vine sa cred ce slaba eram si nici sotzului cica nu-i placea chiar asa...) stiti ce e mai nasol ca eu slabesc sus unde nu am nevoie si jos la picioare tot umflatzica sunt...acolo imi trebuie sport, miscare...altceva nu cure din astea si stat pe scaun[:D] am mai tinut o dieta cu boabe de orez...v-am zis ca am fost cobai[:D]dar mie mi-a mers destul de binishor cu ea, slabisem 2-3 kg...adica incepusem sa ies la wc in fiecare zi, asta era minunea...ca eu de felul meu ma duc la 5 zile...si asta contribuie la depuneri[:D] multa lume aici pe dc a zis ca-i o prostie cura asta cu orez dar am sa va spun si voua...se urmareste cand este luna plina si in a treia zi de luna plina se incepe cura...se inghite in prima zi 1 bob de orez, a doua zi doua...si se merge pana la 30 de boabe apoi va intoarceti inapoi...scazand pana la 1 bob din nou. boabele se inghit dimineatza pe stomacul gol, cu apa, apoi 1-2 ore nu se mananca nimik...v-am zis...la mine a functionat...dar cum m-am lasat...cum am pus kg-mele la loc[bang]...acum astept luna plina sa uuuuuu...uuuu ca lupul la luna din nou[:D] andre-ea si se bea neindulcit? macar cu zaharina se poate?[:D]ca altfel lesin... si sa sti ca asta cu vorbitul despre mancare si nepasarea noastra...ar fi testul suprem pentru noi[:D]sa nu ne mai intereseze...dar eu sunt pofticioasa...n-am cum sa ma tratez[:D] hai va pup ...somn usor ca am aberat destul...[:D] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andre_ea, mi se pare usoara cura ta de slabit, o sa o incerc si eu, si am sa incerc sa nu mai fac sau sa cumpar dulciuri, eu fac de regula prajituri atunci cand vine soacra pe la noi ca ea este mare amatoare de prajituri facute in casa. Musuroiul a iesit ft. bun, nici nu ma asteptam, am gustat o bucatica din el aseara [:D]. Monica, cand incepe luna plina sa-mi spui si mie ca eu niciodata nu urmaresc [:D], sa incerc si cu cura ta, si sa ma vezi de la [grasa] la DORY & ALEXANDRA DENISA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ce mi sa intamplat ieri cu Alexa, am scos-o afara dimineata, iar cand ne-am intors ia-m dat sa pape ca sa o culc la prnaz cu burtica plina (era si ora de masa), asa ca a mancat copilul un castronel de ciorbita de vitel, dupa care a vazut pe masa un danonino si tot intindea mana si zicea:miam, miam, (la ea inseamna ca e ceva bun ), asa ca l-am desfacut si ia-m dat vreo 2 lingurite si din el, si ma-m pomenit ca a inceput sa vomite in jet , si asa a vomat tot ce mancase si uite asa am culcat-o cu stomacul plin cum mi-am dorit , deci ca urmare tot cu stomacul gol sa culcat, dar vreau sa va spun ca a adormit imediat dupa incidente si a dormit nemiscata de la 13.30 la 16.Voi ce credeti?, o fi mancat pea mult?, i so fi aplecat de la iaurtul ala??, sau de la ce naiba sa fi vomat??? DORY & ALEXANDRA DENISA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica nu cred ca e voie indulcit. Da' nu stiu prea multe nici eu ca aseara am citit-o si eu. Eu ma intrebam daca trebuie stoarsa lamaia sau se pune cu tot cu coaja [alcool]. Apropo de cura cu orez am mai citit una cu pahare cu apa. Se bea dimineata pe stomacul gol un pahar cu apa, a doua zi 2 pahare, a treia zi 3 ...pana se ajunge la 8. Apoi se descreste cu cate un pahar. E buna la eliminat toxine. Dory, nu stiu ce sa zic. O fi mancat prea mult. Pupa fetita bolnavioara!
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Dory si eu cred ca a mancat prea mult. Ale care e nah, deja mare, nu mananca nici acum 2 feluri o data. Are o masa la interval de 3-4 ore, masa care inseamna fie un castronel de mancare, fie un iaurt, nu doua sau mai multe odata (as vrea eu sa pape si fel 1 si 2 si desert). Cat despre par tocit eu am o teorie, coafeza alta, probabil toate sunt combinate. Eu zic ca un factor, pe langa caciula, este motul. Ii tineam parul din varful capului prins ca altfel ii venea pe fata si asa il avea cam toata ziua si toata noaptea. Si in somn cred ca se freca elasticul ala de parul de sub codita (nu stiu daca intelegi) ca practic acolo arata rau parul, sub mot. Coafeza zice ca asa se face la copii, ca ei se foiesc, se freaca pe spate. Ma rog, important e faptul ca acum cred ca era mai bien daca o tundeam la inceputul iernii. Ca una la mana crestea cat sa fie prins pana la vara (asa daca da caldura si nu i-l pot prinde o sa o tund iar) si a doua la mana nu se tocea poate asa rau, ca va ziceam ca desi tuns tot mai sunt firele alea, adica erau tocite pe toata lungimea nu doar la varf. Ma rog, sanatoasa sa fie, ca parul si l-o aranaja ea cum o vrea. PS: lui Tony nu-i place cum ii sta.[help] Gata, fug afara! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca de la faptul ca a mancat prea mult i sa tras voma, dar mi-am aminiti ca afara ia=m dat 2 chipsuri [bang][bang], si poate si de la alea i sa tras, si nici ea nu mananca de regula 2 feluri de mancare la o masa, decat dimineata [:D], cand mananca un mar ras cu biscuite, un iaurtel si cateodata si un cubulet de braza topita [:D][:D].Da Cristina, am inteles ce mi-ai spus.Lasa ca are timp destul sa stea si cu parul mare.Si eu am o vaga impresie ca nu o sa ii pot lasa parul mare la vara, pt. ca il are carliontat si in loc sa stea pe spate ii se face inele, inele si pare scurt si cred ca nu o sa i-l pot prinde, vom vedea. DORY & ALEXANDRA DENISA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, dory, si eu cred ca tot de la prea multa papa a vomat...asa se intampla uneori cu astia mici ca-s pofticiosi[:D]da' au stomacelul mic...daca era sa i se aplece sau altceva voma dupa mai mult timp...nu asa imediat... andre-ea...chiar...si asta e o intrebare, se stoarce sau nu[:D] cristina, lasa ca-i frumushica foc oricum si tunsa cu parul lung...paruc creste...si eu una zic ca-i mai igienic asa...pana una alta...acum cand sunt micutze. celelalte fete ce faceti? pe unde sunteti? noi azi merge sa cascam ochii prin magazine poate mai gasim cate ceva pentru astia mici si apoi la mc...ca ne bate alex la cap[mariaj]si ruxi dupa el...mec mec mec mec[:D] va pup pe toate Duminica placuta monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...