Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tava de cozonac teflonata/siliconata


TOMALAVINIA

Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

lavinia...te rog sa ma ierti ca ma bag peste subiectul tau... [pup] pot sa intreb si eu ceva? tot legat de tavi [:D]

tavi din acelea din silicon are cineva? sunt ok, nu se ard [:D] intreb si eu ca ma minunez de fiecare data cand le vad...sunt numai pentru microunde sau se pune si in cuptorul aragazului [:D]

multumesc anticipat

 

 

monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor aceste tavi sìnt facute special sa nu se lipeasca ceea ce se pune ìn ele ,de aceia se numesc anti-aderente (nu se lipeste).Va spun asta pt.ca lucrez unde se fac si facem peste 200 de modele,sìnt facute din aluminiu dupa care sìnt vopsite cu un strat de teflon.Trebuie sa aveti grije sa nu se zgìrie pt.ca atunci cìnd e zgìriata trebuiesc aruncate (daca tineti la sanatatea voastra)

 

 

 

 

 

http://community.webshots.com/user/mihaela2703

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by monica-elizabet

lavinia...te rog sa ma ierti ca ma bag peste subiectul tau... [pup] pot sa intreb si eu ceva? tot legat de tavi [:D]tavi din acelea din silicon are cineva? sunt ok, nu se ard [:D] intreb si eu ca ma minunez de fiecare data cand le vad...sunt numai pentru microunde sau se pune si in cuptorul aragazului [:D] multumesc anticipatmonica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]Prajituri si papa bunPapa de Post


id="quote">id="quote">Din cate stiu eu nu sunt doar pt microunde..marturisesc ca nu am ,dar si eu sunt f tentata sa-mi iau ca am auzit numai lucruri bune despre ele...Iza&Matei 21-09-2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by monica-elizabet

lavinia...te rog sa ma ierti ca ma bag peste subiectul tau... [pup] pot sa intreb si eu ceva? tot legat de tavi [:D]tavi din acelea din silicon are cineva? sunt ok, nu se ard [:D] intreb si eu ca ma minunez de fiecare data cand le vad...sunt numai pentru microunde sau se pune si in cuptorul aragazului [:D] multumesc anticipatmonica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]Prajituri si papa bunPapa de Post


id="quote">id="quote">Da cum sa nu te iert?[:D]ca doar de aceea suntem aici ca sa invatam una de la alta.[pup]Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, multumesc [:D][pup]

stiti de ce v-am intrebat cu tavile acelea din silicon fiindca eu sunt f neatenta, distrata...cum vreti sa-mi ziceti [:D] si spre ex inainte mai foloseam vase de yena(jena) si cand le scoteam din cuptor le puneam pe o picatura de apa sau pe marmura rece si unul mi-a pocnit(de atunci nu mai folosesc...decat asa...de prezentare) [:D] de-asta ma gandesc si la astea de silicon sa nu le pun pe ceva incins si sa le ard...e clar ca la mine rezista doar "tabla" [:D]

 

monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Balbina

Eu am 2 tavi teflonate de cozonac de vreun an si le folosesc la greu, drept ca pentru copt piine si ocazional checuri. Le ung intotdeauna cu unt, nu cu ulei (cica asa se recomanda), nu mi s-a lipit niciodata nimic. Si piinea, si checul se coc perfect in ele. Anul asta o sa le incerc si la cozonaci. Mai am si una din sticla (yena), dar imi plac mai mult cele teflonate, ca se intretin mai usor. Cea din sticla insa e perfecta pentru facut jeleuri cu fructe in ea.------------------Numai bine,Natalia, Vladid="blue"> si Vandaid="pink">

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.id="red"> [:D]
id="right">Poze
id="quote">id="quote">A iesit fff bun!Si am facut azi din nou, acest jeleu![pofta]Merci mult![pup]Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa, Natalia, din nou:)).Fetelor le place tare mult, si e chiar sanatos, se face si repede[^]si e plin de vitamine(am pus mai multe tipuri de fructe proaspete).Si am sa dublez portzia si voi face si de Craciun.II voi impresiona pe totzi, cu sigurantza![:D]

[pup]multi ptr retzeta!

 

Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...